Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerzetes szeretnék lenni,...

Szerzetes szeretnék lenni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok és szeretném minden ingatlanomat ill. vagyonomat eladni, pontosabban Istent szeretném szolgálni szerzetesi ruhában, csak annyi legyen a tulajdonomban, ami jelenleg rajtam lesz a ruha, semmi több vagy kevesebb, már a szüleim is meghaltak, testvérem is, csak egyedül élek, soha nem voltam nős, nem buliztam, tisztességesen éltem, azért vártam idáig, mert vártam hogy milyen lesz az élet, de már jobb és rosszabb nem lehet, ezért szeretnék a világtól visszavonúltan élni, csak az Istent szolgálni ill. egy kolostorban és persze beteg, fogyatékos gyerekeken segíteni, hogy ők egy picivel könnyebben vészeljék át az életett. Hogyan kezdjek neki az egésznek? Valami ismerősötök volt már ilyen hasonló helyzetben,mint én? Bocsi hogy sokat írtam.
2010. febr. 7. 13:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ezt már régen elolvastam , kívűlről fújom,de köszönöm.
2010. febr. 7. 13:46
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát...nem akarok hülye választ adni, csak azt írom le, amit szerintem tehetnél. Nem vagyok biztos benne, hogy vannak még szó szoros értelmében szerzetesek, mondjuk nem tudom. De ennyiből mehetnél papnak is. Még nem lenne késő, hogy tanulj valahol teológiát, aztán ott a következő lépéseket tudni fogod, végül is a papok is Istent szolgálják (bár vallási kérdésekben nem vagyok annyira otthon). Remélem, segítettem valamennyit.
2010. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
pl jelentkezz valamelyik rendbe
2010. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Itt találsz egy listát a Magyarországon működő szerzetesrendekről:


[link]


Mindegyikről van egy leírás, milyenek, mivel foglalkoznak, a többségüknek van saját weboldala is. Tanulmányozd át őket, és amelyikről úgy érzed, azonosulni tudsz velük, azokkal vedd fel a kapcsolatot. Ők majd útba igazítanak pontosan.

2010. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, igazán rendesek vagytok!
2010. febr. 7. 14:28
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt is találsz egy kis hasznos információt, bár ehhez el kell olvasni:S De ne sok és érdekes dolog amit ott arnak.

És Csaba atya példamutató lehet mindenkinek, főképp olyannak aki hasonló életet szeretne élni mint ő.

Jártam már nála és kedves ember és lenyűgöző miket nem képes elérni Isten segítségével:)

2010. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp keresd fel Barsi Balázs ferences szerzetest!!!
2010. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm mindenkinek.
2010. febr. 7. 17:33
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is gondoltam már hasonló lépésre, hogy egy közösséghez csatlakozom, elvonulok, és nem csak átmenetileg.

Indok: párkapcsolatom nincs már hosszú ideje, szórakozni bulikba soha nem jártam és nem is áll széndékomba, továbbá nagyon érdekel a lelki élet, illetve másokon való segítés, amennyiben lehetőségem van rá.


Ugyanakkor még adtam/adok magamnak időt, miután elolvastam az egyik könyvet, amelyből most szeretnék idézni egy-két részletet:


"Felesleges a világ szükségszerű, tevékeny életéből remeteségbe, ashramokba, vagy hasonló magányos helyekre visszavonulni. Gyötrő gondolatai és személyes "Én"-je úgyis elkíséri az embert, akárhová is megy. A megváltás személyes ügy - az a hit, hogy ezt csak szellemi csoportokban, társaságokban vagy kolostori rendekben lehetne megtalálni, nem egyéb, int furcsa illúzió. 'Lelkeket nem kötegekben mentenek meg' - mondta Emerson, és a tapasztalat megerősíti szavait. Másrészt azonban mindig hasznos lehet a rövid időre szóló, átmeneti visszavonultság. Ezekre az időszakokra azonban a természet jobb és harmonikusabb kolostort nyújt számunkra, mint az emberek."


Továbbá ezt:

"A magasabbrendű élethez vezető utat a világban és a világon keresztül, nem pedig rajta kívül kell megtalálnunk."


Ezeknek fényében keresem még a páromat, Istenben bízva, hogy ő majd megadja, ha az a terve számomra. Ha nem, akkor pedig elfogadom azt is.


Ha gondolod, írj privit és beszélgethetünk ilyen témában.

Szia,

27//L

2010. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

22:34 amit leírtál röviden magadról, rendes és tisztességes lánynak nézel ki, gondolom ezt a szüleidnek is köszönheted, hogy így neveltek, de gondolom boldogtalan vagy. Talán ezért is vonúlnál félre, egy közösségbe, vagy keresd még az igazit egy ideig?

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Bocsi hogy ennyit kérdek.

2010. febr. 8. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!