Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kezdjek ezzel? Történt...

Mit kezdjek ezzel? Történt már hasonló valakivel?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. A történetem 2 éve kezdődött, azt hiszem júniusban vagy júliusban, valamikor a nyár elején. Az előtt, nem mondom, hogy rettenetes életem volt, de talán az átlagos alsó határa. Nem voltam sikeres sem a lányoknál, sem a baráti körben, visszagondolva meglehetősen idegesítő arc voltam. Valójában senkim sem volt, akivel őszintén beszélgethettem volna bármiről. Akkor egy nagyon fura álmom volt, egy nővel beszélgettem, és, bár mikor felébredtem nem emlékeztem hogy miről beszéltünk, vagy hogy mi történt, de halványan éltek bennem egy érdekes vallás alapjai. Akkor este imádkoztam először az istenekhez, akiknek a nevükre sem emlékeztem. Nagyobb jelentőséget nem tulajdonítottam a dolognak, de gondoltam ártani nem árthat. Nem imádkoztam minden nap, amikor igen, akkoris tulajdonképpen csak a vágyaimat mondtam el. Hozzáteszem, volt a szüleim baráti körében egy lány, nagyon tetszett nekem (igazából amolyan "menő" csaj volt (miniszoknya, magassarkú). Az imáim részben őérte is szóltak (persze, magamnak akartam de ez nem bűn:D). Néhány héttel ezután a családjaink, mint minden évben együtt nyaraltak. A második napon olyan történt, amire a legmerészebb álmaimban sem számítottam, bár ma már nem hatna meg különösebben. Mindketten először ittunk alkoholt (egy szállodában voltunk) és a szüleink sétálni mentek. Már asszem este volt, bár elég homályos a dolog. A lényeg, hogy megkért, hogy önkielégítsek előtte, miközben ő is levetkőzött és a meztelen testemet simogatta. Több nem történt, dehát nem is történhetett volna. Ezután egyre gyakrabban kezdtem imádkozni (ma már tudom a csajról, hogy nem éri meg küzdeni érte). A gólyatáborban az egyetlen voltam, akit nem szívattak meg, és nem sokkal utána kezdtem járni az első barátnőmmel. Elég jó gimnáziumba járok, de a dolgozataim általában tanulás nélkül is jók, mindig szerencsém van, és könnyű kérdést kapok, sokszor történt már meg, hogy a tanár 10-20 ponttal többet számolt . Általában mindenhol szerencsém van (persze nem állnak a fejem fölött lángoló kardú angyalok). Ma már mindennaposak az imádságaim, és mióta ez így van több álmom is volt ezzel kapcsolatban. A lényege az egésznek, hogy az isteni erő egy, de több isten között van felosztva. Mi ennek a vallásnak a neve? Szeretnék hasonló tapasztalatokkal bíró emberekkel beszélni.
2011. júl. 21. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A felfogásod a vallásról teljesen más, mint nekem, de hasonló történeteim vannak katolikusként, csak épp nem azon múlt a szerencsém, hogy mennyit imádkoztam - nagyon ritkán szoktam -, mert anélkül is tudtam, és tudom, hogy az egy és igaz Isten szeret, és vigyáz rám.

Nézz utána a keleti vallásoknak, hátha azokban fogod megtalálni, amit keresel.

2011. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A szerencsét csak jobb szó híján mondom, hiszen valószínűtlen, hogy a szó valódi értelmében vett szerencse az isteni erőtől független (eredjen bár a te Uradtól vagy az én isteneimtől az) létezhet. Arra gondoltam tehát, mikor ezt a szót használtam, hogy a kétes kimenetelű történésekben valami hatalmasabb volt segítségemre.
2011. júl. 21. 13:17
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Azt honnan tudod hogy több istenről van szó és nem csak egyről? Egyébként én a leírás alapján arra tippelnék hogy démonokhoz szoktál imádkozni (örülnék neki nagyon ha nem lenne igazam) :( Vagy ha nem is hozzájuk imádkozol, ők hallgatnak meg.
2011. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Démonok nem léteznekxd
2011. júl. 21. 13:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mi alapján jutottál erre?:O
2011. júl. 21. 13:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"a kétes kimenetelű történésekben valami hatalmasabb volt segítségemre."

A szerencsét én is úgy értettem, hogy szinte mindig pengeélen táncolok, és valahogy mindig sikerül a megfelelő oldalra esnem, ez pedig mostanra annyiszor történt meg, hogy ennyi véletlen nem létezik :)

A második válaszoló jogosan hívta fel rá a figyelmed, hogy negatív erők is segíthetnek a földön.

2011. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Abból gondolom hogy démonok lehetnek, hogy amit leírtál az nem emlékeztet arra amikor Isten avatkozik be valakinek az életébe, és így kizárásos módon maradtak a démonok. A többes szám amiben írsz róluk megerősíti ezt. Amikor Isten tesz valamit akkor az soha nem lehet olyasmi ami Tőle eltávolít, te pedig most éppen távolodsz Tőle hiszen valamiféle más vallásról beszélsz amiben istenek vannak.

Én a helyedben közbenjáró imát kérnék egy karizmatikus csoporttól (privátban szívesen ajánlok konkrét helyet), ott ki tudják deríteni hogy mi a helyzet.

Vagy ha ehhez valamiért nincs kedved, akkor legközelebb amikor imádkozol, kérd Istent, hogy ha nem ő hallgatja az imáidat hanem valaki más akkor most ne teljesüljön a kérésed. Ezt akár ismételheted is többször.

Egyébként démonok sajnos vannak, privátban szívesen leírom a saját találkozásomat azzal az eggyel amivel találkoztam.

2011. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Talán lehetnek negatív erők, de a démonok létezése ellenkezne mindazzal, amit eddig tudok. Viszont mint mondtam, az isteni erő több isten között oszlik meg, s ezek közül talán nem mind pozitív, azonban ezt kizártnak tartom.
2011. júl. 21. 13:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindezek ellenére hitelt adok a feltételezésednek, utolsó és megpróbálom.
2011. júl. 21. 13:48
 10/14 A kérdező kommentje:
De nem győztél meg, hiszen a keresztény vallás is több részre osztja a maga istenét.
2011. júl. 21. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!