Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerzetes szeretnék lenni,...

Szerzetes szeretnék lenni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok és szeretném minden ingatlanomat ill. vagyonomat eladni, pontosabban Istent szeretném szolgálni szerzetesi ruhában, csak annyi legyen a tulajdonomban, ami jelenleg rajtam lesz a ruha, semmi több vagy kevesebb, már a szüleim is meghaltak, testvérem is, csak egyedül élek, soha nem voltam nős, nem buliztam, tisztességesen éltem, azért vártam idáig, mert vártam hogy milyen lesz az élet, de már jobb és rosszabb nem lehet, ezért szeretnék a világtól visszavonúltan élni, csak az Istent szolgálni ill. egy kolostorban és persze beteg, fogyatékos gyerekeken segíteni, hogy ők egy picivel könnyebben vészeljék át az életett. Hogyan kezdjek neki az egésznek? Valami ismerősötök volt már ilyen hasonló helyzetben,mint én? Bocsi hogy sokat írtam.
2010. febr. 7. 13:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, nem vagyok boldogtalan. Még keresem az Igazit, mert mindig a remény hal meg utóljára...

Más területen viszont megtaláltam a helyem a világban, és jól érzem magam. Már csak az Igazi hiányzik, de Neki lelki életet illetően valóban nagyon ott kell lennie, vagy legalább őszinte törekvést "kell" mutatnia.


Kérdezz nyugodtan, amire tudok, szívesen válaszolok. :)


27/L

2010. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Nos ez így elég tág. Ahhoz hogy szerzetes légy több feltételnek is meg kell felelni. Értelemszerűen hívő katolikusnak kell lenni, megkeresztelve stb. A mai magyar iszonyúan lemaradt rendek még azt is megkövetelhetik, hogy a szüleid egyházi szertartás szerinti esküvőjéről mutass bizonyítékot, ami elég nehéz, hiszen egy kommunista diktatúrában sokan ezt már nem tartották fontosnak.

Lényeg a lényeg, először neked kell elhatároznod, hogy melyik, milyen tipusú rendbe akarsz belépni. Értelemszerűen ha szerzetespap akarsz lenni, akkor érettségi, de korodból kifolyólag inkább diploma kellene, hiszen a papok maguk is 6 évig nyomják a szemináriumban a teológiát. Ha tanító rendbe akarsz lépni (piaristák, bencések, részben a premontreiek) akkor a diploma alapfeltétel.

Ha el akarsz vonulni a világtól, akkor remeterendbe kell lépned, ilyen nálunk csak egy van, a pálosok, külföldön pedig a két legkeményebbnek tartott rend, a karthauzi és a kamalduli. Ehhez értelemszerűen idegen nyelvtudás is szükséges.

De vajon ez a te hivatásod? Ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor szaléziaiak, illetve ha betegekkel akkor a kamiliánusok jöhetnek szóba.

Ha misszióba akarnál menni, akkor az Isteni Ige Társaságát, a Verbitákat keresd.


DE nem biztos, hogy neked papnak is kell lenned, elég ha testvér lennél, akkor nem kell 6 év teológia (amihez már nem vagy fiatal ám...) igaz akkor nem gyóntathatnál és nem misézhetnél, de Istent szolgálnád.


Válasz a kérdésedre: ezeket gondold át, olvass sokat ezekről, és ezután keress meg személyes egy rendet, ott segíteni fognak.

2010. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy vagy? Melyik úton próbálsz elindulni végül, ha már döntöttél?

Privátban szerettem volna írni, csak nem adtál rá lehetőséget, azért írok itt. :)


27/L

2010. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek, egyöntetűen mind azt mondták, hogy ez ügyben a ferences Barsi Balázs atyát érdemes felkeresni.
2010. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

A szerzetesi állapot


Krisztus azt akarja, hogy mindannyian kövessük Őt és a tökéletességre törekedjünk. A keresztény tökéletességre vezető egyik különleges út a szerzetesi fogadalom. Krisztus Egyházában ezért a papság és a házasság szentségi állapotán kívül van még egy különleges állapot: a szerzetesi állapot.


Nurziai Szent Benedek fiatal korában hegyi remeteségbe vonult, hogy egészen háborítatlanul imádkozhassék és Isten titkairól elmélkedhessék. Egy idő múlva felismerte hivatását, hogy együtt kell élnie más remetékkel. Kolostort alapított és szabályzatot szerzett, amely szerint remete társai családi közösségben éltek, imádkoztak és dolgoztak. Ő volt a kolostor első apátja.


* * *


Már a legrégibb időktől sok keresztény élt szerzetesi közösségben, pap és világi egyaránt. Az imádságnak, elmélkedésnek és a szent liturgiának szentelték magukat. Sokan szentelték magukat a lelkipásztorkodásnak, az ifjúság nevelésének, a betegek ápolásának vagy a hittérítésnek is. Ezeket a közösségeket rendeknek nevezzük. Sok rendnek szent az alapítója.

Aki Istent egy szerzetesrendben szolgálja, Isten országáért sok mindenről lemond, ami különben meg van engedve. Nincsen magántulajdona és csak abból él, amit a közösségtől vagy jószívű emberektől kap. Lemond a házasságról és családról, hogy szűzen éljen és így egészen Istenhez tartozzék. A maga akaratát mindenben aláveti elöljárója akaratának és a rendi szabályoknak. Erre szerzetesi fogadalommal kötelezi magát. – Vannak szerzetes közösségek, amelyekben nem fogadalmat, hanem ígéretet tesznek.

A rendeknek nagy a jelentőségük az Egyház és az emberiség életében. Imádkoznak és áldozatot hoznak mindannyiunkért, azokért is, akik Istent nem tisztelik és bántják őt. Példájuk arra figyelmeztet minket, hogy Istent és felebarátainkat teljes szívünkből szeressük és készek legyünk mindenről lemondani, ha Isten azt akarja. Munkájuk az emberiség szolgálatában nagy áldás a világra. A szerzetesi élet nagy segítség abban, hogy Istenhez találjunk. Aki Istent egy szerzetesrendben szolgálja, az biztos és kipróbált vezetés alatt áll, megszabadul sok gondtól és kísértéstől, és egész szívvel osztatlanul adhatja magát Krisztusnak. Olyanokkal él együtt, akik imájukkal és példájukkal segítik öt, hogy Istent tökéletesen szolgálja.

Szerzetes rendbe csak az léphet, akinek erre Isten hivatást ad. Késznek kell lennie arra, hogy Istent mindenek fölött szeresse, Krisztust mindenben kövesse és a tökéletességre törekedjék. Késznek és képesnek kell lennie arra, hogy szerzetes közösségben éljen, megtartsa a rendi szabályokat, elöljáróinak engedelmeskedjék, lemondjon a magántulajdonról és szűzen éljen. Alkalmasnak kell lennie a rend különleges feladatainak elvégzésére is. Akinek hivatása van a szerzetességre, annak a szerzetesi élet nagy boldogság és egyben a legbiztosabb és legszebb út a tökéletesség elérésére.


Az „evangéliumi tanácsok”: mint az Evangéliumban olvassuk, némelyeket Jézus felszólított, hogy Isten országáért mondjanak le javaikról és hivatásukról, és egészen Őt kövessék. Boldogoknak nevezte azokat, akik Isten országáért lemondanak a házasságról. Ezért nevezzük az önkéntes szegénységet, Isten országáért vállalt önkéntes szüzességet és engedelmességet evangéliumi tanácsoknak.


Némelyek így beszélnek: „A szerzetesek sokkal többet tehetnének az emberiségért, ha megnősülnének és világi hivatást vállalnának.” – Először is, a szerzetesek imádságaikkal, áldozataikkal és engesztelésükkel mérhetetlen sok áldást könyörögnek ki nekünk. Csak Isten tudja, mi lenne belőlünk, ha a kolostorok rejtekében nem imádkoznának értünk. Másodszor, a szerzetesek fölbecsülhetetlen szolgálatot tesznek az emberiségnek mint lelkipásztorok, hittérítők, nevelők, tudósok, kutatók, művészek és különösen mint betegápolók.


„Aki az evangéliumi tökéletesség állapotára törekszik, annak a világtól el kell vonulnia; külsőleg az Istentől neki adott hivatás mértéke szerint, belsőleg teljesen.”


(XII. Piusz pápa)

2010. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Trabantosnéni válasza:
Szia! Én egy 15-éves lány vagyok, és apáca szeretnék lenni, szerintem először nézd meg a www.katolikus.hu oldalt ahol bal oldalon találsz egy menüpontot: szerzetesrendek ott sok rendet soroltak fel. Kitartást kívánok!
2011. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!