Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a mai keresztények...

Igaz, hogy a mai keresztények nagy része szerint is olykor komolyan meg kell verni a gyerekeket, különben elkanászodnak?

Figyelt kérdés
Ismerek pár embert egy egyházból (most nem nevesíteném, nem lényeg), akik büszkék rá, hogy ők bizony pálcával tartanak otthon rendet, mert a Példabeszédek könyve ezt írja elő. Megnéztem, tényleg benne van, de annyi mindent nem tartunk be az Ószövetségből (kinek jutna ma eszébe pl. embert kövezni, vagy több feleséget tartani???), miért pont ezt a brutális módszert kell megtartani? Ez csak elszigetelt jelenség vagy mindennapos ilyen körökben? Hívőnek tartom magam, éppen ezért keserít el ez a dolog. Hogy látja ezt a többi keresztény?
2008. aug. 20. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Én kereszténynek tartom magam, de eszembe sem jutna megverni a gyerekemet, pláne nem pálcával. Oké, néha el kell fenekelni egy gyereket (persze nem nagyon), nade hogy ténylegesen megverni??? Amúgy amikor a fiam keresztelője volt, beszélgettem a nevelésről és a fegyelmezésről a lelkészünkkel, és ő is helyteleníti a verést.
2008. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy látom, hogy ha szerető légkörben van nevelve a gyerek, akkor nagyon kevés szükség van fenyítésre. Az, hogy brutálisan megverjük, szerintem soha nem lehet indokolt.


De adódhat olyan helyzet, - ha nagyon ritkán is - amikor ehhez az ultima ratio-hoz kell folyamodni. Például: a gyermeked hülyét csinál belőled a viselkedésével nyilvános helyen, mondjuk egy bevásárlóközpontban, és te figyelmezteted, hogy hagyja abba 1.) először szépen 2.) aztán érvelve 3.) aztán idegesebben 4.) aztán elmondod neki, hogy ha nem hagyja abba, akkor ha hazamentek kikap


ha egyik sem hat, és direkt folytatja, és semmilyen érveléssel vagy egyéb büntetés kilátásba helyezésével nem lehetne semmit tenni, akkor én hazamenve beváltanám az ígéretet és tényleg megverném (persze nem úgy, hogy baja legyen, és nem mások előtt megalázva)


De ebből soha nem lehet rendszer ("pálcával tartunk otthon rendet" - ahogy te is mondod). Szerintem ez csak a legvégső, legkomolyabb esetekre fenntartott fegyelmezési mód. És nem is hiszem, hogy több szükség lenne rá, mint max. 3-4-szer egy egész gyerekkor során.


Feleségem és én is max. ennyiszer kaptunk ki gyermekként, és nagyon szerető családi légkörben nőttünk fel, boldog gyermekkorunk volt mindennek ellenére.


Ez csak egy vélemény természetesen.

2008. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Hát én is hívő keresztény vagyok, de a legdurvább, amit a fiammal tettem, az az volt, hogy ráütöttem a kezére... Akkorát, hogy kiröhögött... :))

Soha nem tudnám bántani.

2008. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Egyet értek a második válaszolóval, csak az a bökkenő, hogy ha egy gyerek csak otthon kap ki, akkor az már annyit számít, mint a semmi. Büntetni ott és akkor kell, aztán napirendre térni felette. Csak persze mások előtt én sem dádáznám el a gyereket, mert az mindenkinek megalázó. A gyereknek leginkább, aki elszenvedi (még ha megérdemelten is), a szülőnek, mert vadállatnak nézik, és annak is, aki kénytelen végignézni. Szóval ha egy mód van rá, inkább mást kell kitalálni. Az én gyerekem ha nyilvános helyen műsort csinál, és nem tudok rá sehogy se hatni, akkor felkapom és elviszem onnan, hiába ordít. Mondjuk ilyen miatt volt már, hogy másnap újra el kellett mennem bevásárolni, mert a hiszti miatt nem tudtam, de szerencsére ilyen nagyon nagyon ritkán fordul elő.
2008. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

A „fegyelmezés” szó tanításra, helyreigazításra, és testi fenyítésre utal. (Nem feltétlenül ebben a sorrendben) Pál apostol ezt írta: „egyetlen fegyelmezés sem látszik pillanatnyilag örvendetesnek, hanem elszomorítónak; ámde utólag békés gyümölcsöt, azaz igazságosságot terem azoknak, akik általa megedződtek” (Héberek 12:11)


Így van, számtalan módja lehet a fegyelmezésnek a fizikain kívül is, de a lényeg a Biblia szerint, a fegyelmezés. Ha az rendszeresen elmarad, meg lehet nézni majd a gyerkőcöt.

2008. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekneveléssel kapcsolatos kérdéseidre sok hasznos választ kaphatsz a keresztyén irodalomban. Dobson, Cammpell és társai írásaiban.

Hívőként gyermeket várva nagyon sokat elolvastam ezekből a könyvekből. S én is azt vallom amit a második válaszoló. Brutálisan elverni nem szabad a gyereket de vannak helyzetek amikor nincs ás eszközöd mint a fenekelés. Ami a legfontosabb soha nem szabad indulatból fakadnia. Ha mégis elszalad veled a ló legyél belátó és tudj bocsánatot kérni.

2008. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem sem lesz a gyerek attól lelki sérült, ha néha rávernek a popsijára, de az ókori típusú brutális elvek nem jönnek be. Azért megnyugodtam, hogy amit hallottam, az nem általános.
2008. aug. 22. 20:25
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

Én ateista vagyok

Sose vertek meg mert nem hittem hanem Tudtam hogy mi a rossz

És én se vertem sose a gyerekeimet mert szot fogadtak

A verés az csak a hivök beteges szokäsa ezek szerint vagy csak az ö ördög fattyujuk rosz

Az én fiaim äldott jo angyalok mért van ez nemtom

De nem viszem öket templomba az biztos

Hogy elromoljanak

2008. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen válaszok, mint ez az utolsó (meg például az olyan műsorok, mint a Heti Hetes) győznek meg arról időről időre, hogy nem csak a hívők között van ott a erkölcsi képmutatásra, farizeuskodásra való hajlam, hanem a nem hívők között is.
2008. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

a heti hetes tök jo müsor mi a bajod vele talán a templomba jobbat adnak ebből lehet tanulni az imábol meg nem főleg ha hétről hétre ugyanazt prédikálja a pap

nem unalmas már egy kicsit

2008. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!