Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a mai keresztények...

Igaz, hogy a mai keresztények nagy része szerint is olykor komolyan meg kell verni a gyerekeket, különben elkanászodnak?

Figyelt kérdés
Ismerek pár embert egy egyházból (most nem nevesíteném, nem lényeg), akik büszkék rá, hogy ők bizony pálcával tartanak otthon rendet, mert a Példabeszédek könyve ezt írja elő. Megnéztem, tényleg benne van, de annyi mindent nem tartunk be az Ószövetségből (kinek jutna ma eszébe pl. embert kövezni, vagy több feleséget tartani???), miért pont ezt a brutális módszert kell megtartani? Ez csak elszigetelt jelenség vagy mindennapos ilyen körökben? Hívőnek tartom magam, éppen ezért keserít el ez a dolog. Hogy látja ezt a többi keresztény?
2008. aug. 20. 21:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%

"...az ókori típusú brutális elvek nem jönnek be."


A Biblia egyáltalán nem híve a brutális fegyelmezésnek, ha erre gondolsz, szerintem manapság ez sokkal gyakrabban előfordul.


Az ateista "angyaloknak" azt üzenem, hogy a materializmus kora nem az erkölcsösséget, szeretetet, békét, hosszútűrést hozta el a világba, hanem éppen ellenkezőleg!

Érdekes lenne, ha ez nem látszana meg a gyermeknevelés területén. (Örülök, hogy a te családod kivétel, bár én nem nevezném csupán a te elveidnek, hiszen te is csak átvetted a jó példákat valahonnan, meg az alapból bennünk lévő lelkiismeret, ugye.)


Persze ez vonatkozik a Krisztusi szellemtől messze eltántorgott legtöbb "keresztény" egyházra is, hogy korrektek legyünk!!!


Ugye nem baj, hogy ilyen kritikus voltam, de remélem senkit sem sértetem meg.

2008. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
37%
A verés- a saját hülyeségünk, mert nem neveltünk rendesen- tehetetlen kivetítése a gyermekre. Sosem fogom megütni a gyermeket, kit érdekel ki mit ír. Vallás nélküli hitem van, de abba nem tartozik a verés. Agresszióra nem lehet agresszió a válasz.
2008. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"A Biblia egyáltalán nem híve a brutális fegyelmezésnek"


Szerintem pl.ez: "A kékek és a sebek távoztatják el a gonoszt, és a belső részekig ható csapások."(Péld.20:30)

Ez nekem brutális...

2008. aug. 26. 20:11
 14/14 anonim ***** válasza:
31%
A BIBLIA AZT IRJA HOGY NE VOND MEG A VESSZOT TOLE .EN MEGSZOKTAM VERNI,SOKSZOR NEKEM JOBBAN FAJ HOGY MEG KELL VERJEM MINT NEKI,DE EJOSSZOR ELMAGYARAZON NEKI HOGY MIT NEM TETT JOL.VAN ESET AMIKOR IGEN IS MEG KELL VERNI A GYEREKET ANNAK ELLENERE HOGY SZERETJUK.
2008. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!