Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Judaizmus miért nem térítő...

A Judaizmus miért nem térítő vallás?

Figyelt kérdés

Mint a Kereszténység és az Iszlám .

A Hinduizmus sem terjedt el más népek között ezzel szemben a Buddhizmus igen.


Lehet valakiből"zsidó",már a vallását tekintve ha akar.

De miért nem akarják a zsidók, hogy többen kövessék az ő vallásukat,hitüket?

Miért nem akarták másokkal megosztani?



2015. jan. 22. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Mert a korai időkben (részben ma is) a zsidó vallás egyet jelentett a zsidó néppel, akik a Tóra szerint Isten kiválasztott népe.
2015. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

De attól, hogy másokat is megismertetnek az egy igaz Istennel attól még ők maradnak a kiválasztott nép.

Isten egyáltalán mondta,ajánlotta nekik, hogy beszéljenek róla más népeknek?


Olvastam olyat, hogy pl Jézusnak is azért kellett eljönnie, mert a zsidóság megtartotta maguknak azt amit az Isten mindenkinek szánt.

Már az igaz hitet.

2015. jan. 22. 11:20
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem mondta Isten nekik, hogy menjenek téríteni.

A hébereknek Jézust kellett bemutatni próféciákon és törvényeken keresztül.


(Amúgy nem zsidó, hanem héber, ugyanis a zsidó jelentése Júdabeli, Júda nemzettségéből való. Ez a 12 törzs közül csupán az egyik. Sajnos ma már általánosságban használjuk, helytelenül.)

2015. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Én is úgy tudom, hogy nekik kellett volna Istent bemutatni a többi népnek, ezért voltak kiválasztottak, de ők megtartották maguknak, és a kiválasztottságot egy egészen másfajta értelmezésben gondolták.
2015. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Több, mint 600 törvényt kapott a nép, és egyetlen egy eset sem tér ki arra, hogy térítsenek. Akik hozzájuk csapódtak, azoknak kellett ezt vagy azt csinálniuk, de maguknak nem kellett elmenniük különböző népekhez, hogy terjesszenek bármit is. Nincs erről törvényük.
2015. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

A judeaizmus az egy térítő vallás volt kezdettől fogva. Szerinted mi célt szolgált a Jeruzsálemi nagy templom? A mai napig térítenek és hívnak be külső embereket. Hosszú leszármazás kell míg valakit igazi zsidónak kezdenek tekinteni, ha jól tudom 7 nemzedék, de ebben nem vagyok biztos. Ezen kívül mivel leányágon folytatódik a zsidóság, ezért azok akik úgy lettek zsidók, hogy beházasodtak ilyen helyre, ott pár nemzedék alatt zsidóknak fogadták el őket.


---


Térítés mindig is volt és lesz is, mert már csak az, hogy eszmét cserélünk egymás vallásáról, már az egy térítés, mert az ember az igazat keresi és ugyan azt a teremtő Istent. Így mindig az fog téríteni, amelyik több igazságot tartalmaz az életről és az Istenről. Ezért szorította ki kínából a Buddaizmus a hinduizmust és más filozófiai tanokat. Az emberek úgy érezték, Budda tanításai több igazságot hordoznak, mint az addig megismert vallások / filozófiák.


---


Régen a térítés az nem erőszakkal történt, hanem meggyőzéssel. Az erőszakos térítő típusú vallások a judeizmussal jelentek meg, később ezt a módszert átvette a kereszténység is. Erről ennyit...


---


A zsidók alapvetően nem kiválasztottak. Ezt csak ők magukra mondják, és magukra vették, hogy kiválasztottak. Semmire nem lettek kiválasztva. Amikor Noé megáldja Sém-et és Jafet-et, akkor az egyiküknek a törvényt, a másikuknak a szellemi tudást adta. Sémé lett a törvény. A gond az, hogy a törvény kora Jézussal lejárt, ennek ellenére a kereszténységen keresztül ráeröltetik a világra. No persze nem maguk a zsidók, hanem azok az érdekek, akik ebből jó hasznot húznak és elég nagy kamatot tudnak szedni. A zsidóság csak egy jó eszköz erre, mert ők szigorúan betartják a törvényeket, tehát irányíthatóak. Jafet nem irányítható, mert nem törvény alapján él, hanem igazság szerint. Ezért is irtották minden korban leszármazottait.


Anonymus

2015. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ha zsidók/héberek nem kiválsztottak akkor mit értettek félre?

Ők mivel magyarázzák mire alapozzák a kiválasztottságukat? Biztos van a Tórában erről egy rész..


Kik Jáfet ami leszármazottai? Nem értem ezt az üldözést.


Kínában volt hinduizmus?

2015. jan. 22. 18:35
 8/23 anonim ***** válasza:

3Móz 20,24

Néktek pedig mondom: Ti örökölni fogjátok az ő földüket, mert én néktek adom azt örökségül, azt a tejjel és mézzel folyó földet. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek, a ki kiválasztottalak titeket a népek közül.

3Móz 20,26

És legyetek nékem szentek, mert én, az Úr, szent vagyok, a ki kiválasztottalak titeket a népek közül, hogy enyéim legyetek.

5Móz 7,6

Mert az Úrnak, a te Istenednek szent népe vagy te; téged választott az Úr, a te Istened, hogy saját népe légy néki, minden nép közül e föld színén.

Ézs 44,2

Így szól az Úr, teremtőd és alkotód anyád méhétől fogva, a ki megsegít: Ne félj, én szolgám Jákób, és te igaz nép, a kit elválasztottam!

Csel 13,17

Ennek a népnek, Izráelnek Istene kiválasztotta a mi atyáinkat, és e népet fölemelte, mikor Égyiptomnak földében jövevények valának, és onnét kihozá őket hatalmas karja által.

2015. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Ha zsidók/héberek nem kiválsztottak akkor mit értettek félre?"


Sém leszármazottai a Sémita vagy ahogy manapság mondják Szemita népek. Ezek a népek békében éltek Jafet leszármazottaival. Namost, a zsidó hagyomány szerint IS a világ első királya Jafet házából kerül ki, akit Nimródnak vagy Nimrudnak hívnak. Ennek a királynak a városában élt Ábrám, aki Sém ágáról való, és egy napon, amikor kiment a sivatagba (kiment az Úr városából), akkor ott egy Isten szólt hozzá, aki magát az egyetlennek és igaznak jelentette ki magát, majd felajánlotta, ha Ábrám őt imádja (tehát kiválasztja magának személyes Istennek), akkor ez az Isten majd őt is kiválasztja, és URALKODÓVÁ teszi minden más nép felett.


Ez az a pillanat, amikor Ábrám (később Ábrahám) -tól leszármaztatva, mint kiválasztott nép ként gondolnak magukra a Szemiták vagyis az Arabok és a Zsidók.


Az arabok és zsidók szakadása Ábrahám gyermekeiben van, ugyanis a zsidók, Izsákot fogadják el egyedül és törvényesnek, akinek a fia Jákób, aki később Izrael-nek neveznek és neki lesz 12 fia, akik Izrael 12 törzsét alkotják majd.


Az arabok ezzel szemben Izmael-t tekintik utódnak és kizárólagosnak, akinek a fia pedig Ézsau.


---


Itt azért megemlíteném, hogy ez a sivatagi jelenet megismétlődik az újszövetségben is, amikor Jézus mielőtt magára vállalná útját, kimegy a sivatagba, ahol megjelenik neki UGYAN AZ AZ Isten, aki UGYAN AZT ajánlja fel Jézusnak, mint Ábrahámnak. Jézus ekkor pontosan megnevezi ezt az Istent.


---


"Ők mivel magyarázzák mire alapozzák a kiválasztottságukat? Biztos van a Tórában erről egy rész.. "


Előttem lévő már beidézte őket, illetve amit fentebb kifejtettem.


---


"Kik Jáfet ami leszármazottai? Nem értem ezt az üldözést."


Jafet -> Tana -> Nimród -> Hunor és Magyar ... Gondolom nem kell részletezni. Az üldözést pedig úgy kell érteni, hogy kinyitod a bibliát és elolvasod a zsidók honfoglalását, hogy mit műveltek mondjuk Khám leszármazottaival.


---


"Kínában volt hinduizmus?"


Nyilván nem belső kínában, hanem a határvidéken. Vedd elő a googlemapsot és nézd meg, hol található a két ország. Nyilván ezek nem voltak teljesen elszeparáltak egymástól, kereskedtek és nyilván tudást / vallást cseréltek. Ezen kívül Budda egy Indiai herceg volt úgy mellesleg, akinek a neve Siddhartha Gautama. A Budda jelentése "felébredett", "megvilágosodott".

2015. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Tehát Ábrahám istene szerinted a sátán?

Jézus nem így gondolta:

Mt 22,32

Én vagyok az Ábrahám Istene, és az Izsák Istene, és a Jákób Istene; az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene.

2015. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!