Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan is képzelitek el Istent?

Gabornagy2222 kérdése:

Hogyan is képzelitek el Istent?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok Atyánkról,hogyan néz ki,milyen az Ő Természete,és mit is jelent Isten gyermekének lenni? Erre várok választ!

2015. jan. 22. 19:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

A vala inkább arra utal, hogy a múlt jelenjében volt valaki, aki még lehet, hogy van.

Szerintem a lőnre gondoltál. Bár az sem tökéletes, mert azt jelenti, hogy eljött a jövő és lehet, hogy már múlt lett.


Ez igaz, hogy minden a mostban történik. Kivéve a múlt, meg a jövő. Mert a múltnak már csak a következményei vannak, a jövő pedig nem létezik.


Tér és idő van (hagyjuk a téridőt). Tudsz mozogni. Az idő pedig értelmezhető fogalom, csak valóban nem úgy, ahogy sokan értelmezik.


Teli van zavaros ellentmondásokkal amit írtál.

A tudat állapot és az igazság is az Atyád akarata?

A pedofil terrorista is az ő képe és "komédiája"?

Ki nem jött az Atyától? Kinek az akaratára? Kinek az igazságára vezet és kiket?


Ha Isten soha nem hibázik, akkor minden tökéletes?

Vagy nem az akarata teljesül?

2015. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Ozmium42 ***** válasza:
Napi valláskárosult.
2015. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Ezen valóság a viszonylagosság világa!


Az Egység birodalmában nincs fent,nincs lent,nincs kint és nincs bent, nincs férfi,és nincs nő,nincs jó,és nincs rossz, mert minden a Szeretet!


Soha nem is a teströl szólt,szól,és szólni fog Minden,hanem a Lélekről!


A Lélek azért nyilvánul meg ezen fizikai valóságban hogy megtapasztalja mindazt amit már tud!

Csak ebben a valóságban lehetséges a Lélek tapasztalata!


Honnan tudnád mi a jó ha nem élted meg a rosszat?

Honnan tudod mi a fent ha nem voltál még lent?

Honnan tudnád mit jelent Nőnek lenni ha még nem voltál nő?

Honnan tudnád mi a volt,van,és lessz ha csak a mostban élsz?


Bizony mondom ebben a világban Minden viszonylagos!


Viszont az Egységben Minden Egy!


El akartok jutni a Menyországba? Miért akartok oda menni ahol már ott vagytok?


Nem a tudás számít hisz a Lélek mindent tud, csupán nem emlékszel rá!


A Tudatosság, a Hit, és legfőképpen a Szeretet!


Életetek minden másodpercében választotok,többnyire tudattalanul,hogy félelem alapján cselekedtek vagy Szeretet alapján!


Erre mondta a Mesterem: Nem szolgálhattok két Urat egyszerre!


Vagy az egyik szerint cselekedtek vagy a másik szerint!


A cselekedet már gondolati szinten megkezdődik, szavak alapján adsz neki hangot és cselekedetek szerint teszel neki súlyt!


Viszont a kezdete a folyamatnak maga az Érzelem ami vagy félelem vagy szeretet alapú!


Ha félelem alapján cselekszel azt nevezem én eredendő bűnnek!


Az Igazság tudatában és tudva azt Aki vagyok,elmondhatom azt hogy Ádám és Éva ami számotokra bűn volt az a legnagyobb lehetőség volt és utat nyitott arra hogy életröl,életre megnyilvánulhassatok ebben a fizikai valóságban!


Mint mondottam minden viszonylagos és amég nemtudtok Atyánk szemével látni és az Ő fülével hallani addig vakok és süketek maradtok!


Jézus az Út az Igazság és az Élet, Ő az Én Mesterem!


Hogy tudjátok és megértsétek miként nyilt meg a szemem! :)


Galátziabeliekhez írt levél 3. rész


22. De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.

23. Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.

24. Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.

25. De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.

26. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.

27. Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.

28. Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

29. Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.



A Legfőbb és Legmegkérdőjelezhetettlen Ok Természetesen Atyánk a Mindenható Isten! Minden más csak okozat! :)

2015. jan. 22. 22:31
 24/35 anonim ***** válasza:

"Meg sem próbáljátok körül írni?

Nem is szeretnétek megismerni Őt?

Meddig szándékoztok még tékozló fiú ként viselkedni?"


Látom nagyon nem érted, összekevered a dolgokat.


Az isteni lényeg transzcendens, arról tapasztalatot szerezni és fogalmat alkotni nem lehet. Az isteni aktivitás viszont immanens, ezt meg lehet és meg is kell tapasztalni. (Erről bővebben itt olvashatsz: [link] )


De Istent nem lehet racionálisan boncolgatni, és különben sem lenne semmi értelme. Aki hisz Istenben, az vakon megbízik benne és nem az foglalkoztatja, hogy mi miért van és miért pont úgy van.


Az ember a lelkével tud Istennel kapcsolatba lépni, azzal a lélekkel, amit görögül pneumának hívnak. Az elme, az értelem pedig a pszichéhez tartozik, nem a pneumához. Ezért ostobaság Istent az eszünkkel keresni.

2015. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Én most nézem a: "A végzet ereklyéi: Csontváros" című filmet, jobban érdekel...
2015. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 0Valaki0 válasza:

Azt írtad "Atya" szóval a keresztény tematikában gondolkozol és nem egységes Istenben , na mindegy legyen.

Hogyan néz ki az Isten saját képmására formált azaz nézd meg az embertárasaid és magad mindenkiben ott van.

Isten szerintem elképzelhetetlen csupán a fantáziád szab határt isten külső megjelenésének de a jobban belegondolsz rájössz majd hogy ez nemszámit.

Milyen az ö Természete érdekes de most nem akaróm végig idézni a ó és új szövetséget legyen röviden annyi hogy bosszúállóból megbocsájtó lett szóval nem csak mi ö is tökéletesedet Jézus születésével és jelenleg maga a tökéletes szeretet és megbocsájtás .

A keresztény hit szerint Isten gyermekének leni annyi mit élni és megpróbálni megtartani a parancsait úgy hogy közben neked tetsző életet élsz .

Szerintem ne ragadj le a keresztény vallásnál nyiss egy kicsit a keleti kultúrák felé ott is sok az érdekesség .

2015. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Kérdezö


bár nagyon kíváncsiak vagyunk idönként hogy néz ki a Teremtö Isten, de emberi szem Öt nem látta sohasem, és nem is láthatja meg.


Igen egyes emberek idönként látomást kaptak róla.

Ezek közé tartozott Dániel próféta is. Ha olvasod a Díniel könyvét, Jehova Istent a legfelségesebbett úgy írja mint az "Öregkorút".

Például a Dániel 7:9,13 "Néztem, mígnem trónokat állítottak fel és az Öregkorú leült. Ruhája fehér volt mint a hó és fején a haj mint a tiszta gyapjú, trónja lángoló tüz...13 vers: néztem tovább az éjszakai látomást...."


Mit gondolsz hogy nézhet ki a Nap Teremtöje? Milyenek a kezei? Milyenek a szemei? Mi nem nézhetünk a Napba, mert nem bírja ki a szemünk. És a mi Napunk nem is a legfényesebb az univerzumban.


Tudod mit mondott Jézus Krisztus? Az Istent /Atyát/ soha senki nem látta, az egyszülött Fiú /Jézus Krisztus/ ad róla tanúságot.


Mikor tökéletes emberként volt Jézus a Földön ö tükrözte Atyját. Természete, tulajdonságai alapján.

2015. jan. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Az nem sokat számít, ki mit képzeleg.

Keressük meg, és minden kétség eloszlik. Mi ebben olyan nehéz?

2015. jan. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Isten a célod, őt keresed?

Nem nehéz eltéveszteni hisz minden Ő maga!

2015. jan. 23. 15:34
 30/35 anonim ***** válasza:
Szerintem magzatpózban hentereg a földön, miközben a tökeit markolássza mindkét kezével. Mert ha csak a töredékét teljesíti annak "az istenbasszameg" felszólításnak, amennyi elhangzik, mára komoly gondjai lehetnek.
2015. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!