Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az iszlám vallás...

Szerintetek az iszlám vallás tényleg egy hamis istenképre épül, és ezért erőszakra is buzdít, a nem "igazhitűek" ellen?

Figyelt kérdés
Jézus mindenhol egy irgalmas és megbocsátó istenképet közvetített, míg Mohamed több helyen is Allah bosszújáról beszél, aki meg bünteti és elpusztítja a renitenseket.

#Jézus vagy Allah?
2015. jan. 23. 09:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!


Ezt írtad:

„Van kivétel, amit Digo kiirt, de azok önvédelemre és háború esetére vonatkoznak.”


Erre mondom, hogy szerintem ellentmondásos, mivel Jézus ennek pont az ellenkezőjét tanította. „Ha megütnek, tartsd oda a másik arcodat is” „Szeressétek inkább ellenségeiteket”.

A forrást pedig azért gondolom tisztának, mert hogy -az iszlám terminológiáját használjam- Jézus születésével Allah testesült meg. Tehát nem egy próféta, hanem maga Allah öltött emberi testet, mert gondolom te sem vitathatod el Allahnak azt a jó szándékát, hogy ha akarja és jónak látja, akkor megszülessen emberként a földön, hogy segítsen az emberek gondolkodásának megváltoztatásában. Hiszen azért Allah, mert Őt semmi sem korlátozhatja, hogy azt tegye, amit jónak lát, még a különböző vallásos dogmák sem.

Tehát ezért egészen más az, amikor egy próféta mondja el, hogy milyen Allah, és egészen más az, amikor Allah születik meg, mint Jézus, és mondja el és mutatja be, hogy milyen az Allah.

Az, hogy sokféle Bibliai értelmezés van, az nem számít, mivel nem a Biblia, hanem az Evangélium (Jézus) a lényeg, és nem a különböző próféták.


De tényleg csak kezdő kereső vagyok, és még sokat kell tanulnom.

2015. jan. 28. 16:47
 12/14 anonim ***** válasza:

„Ha megütnek, tartsd oda a másik arcodat is” „Szeressétek inkább ellenségeiteket”.


Szerintem itt Jézus azt mondja próbáljunk békés megoldást találni és nem erőszakkal megoldani a problémákat. De vannak olyan esetek amikor ez sajnos nem lehetséges. Például ha az utcán az életedre törnek, vagy az otthonodban, vagy ha az országot éri külső támadás. Ezekre az esetekre mit mond a Biblia? Szerintem ugyan azt mint a Korán, hogy megvédheted magad. Jogos önvédelemről van szó, ez sok ország jogrendszerében szerepel.


Allah nem testesült meg Jézusban. Ilyen nincs a Koránban, hanem Jézus maga mondja hogy Ő nem Isten. Próféta akit Isten küldött. Az igaz hogy voltak csodái, mint sok más prófétának is, de ezeket Isten segítségével tudta megtenni. Az antikrisztus is azt fogja magáról állítani, hogy ő Isten, tehát az a téveszme hogy több Isten is létezik egyértelműen az ördögtől származik. Egy Isten van, Jézus és Mohamed pedig próféták.


Isten nem születik és nem is hal meg, nincsenek ilyen korlátai. Emberek születnek és halnak meg. Isten tudja hogy mi történik a Földön, ehhez nem kell emberi formában megjelennie. Pont azzal segített az embereken hogy prófétákat küldött, azzal az üzenettel hogy csak Istenhez imádkozzanak és megfelelően éljenek. Ezt látod leírva a Koránban és a Bibliában. Az eredeti Bibliára gondolok, a jelenlegi nem az.

2015. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es


Én nem vagyok valami vallásos, csak érdekel és foglalkozom a kérdéssel.

Nekem úgy tűnik, hogy komoly logikai és bibliai értelmezésbeli „ugrásokat” végzel, melyek számomra értelmezhetetlenek.

Nem értem pld. , hogy Isten miért ne születhetne meg emberként, miért ne testesülhetne meg az Ige, ha Ő azt jónak látná. Hiszen Isten azért is Isten, mert azt csinál, amit jónak tart, nem? Vagy ez a lehetőség zárva lenne az Isten előtt? Ki, vagy mi korlátozhatná Istent ebben?

Továbbá nyilvánvaló, hogy Jézussal kapcsolatban nem helyes, pontosabban téves dolog az egész bibliára hivatkoznod, elsősorban az evangéliumokra, de nem az egész bibliára kellene.

Nem is értem, hogyan lehet pld. a prófétákat egy sorba állítani Jézussal? Sőt Jézus tanítását a próféták tanításával felül értelmezni?

És bizony Jézus egyértelműen azt tanította, az evangéliumokban szóról szóra benne van, hogy semmilyen körülmények között sem, még ha az életünkre is törnek , akkor sem üthetünk vissza. Jézus szerint ugyan is inkább bennünket öljenek meg, semmint mi öljünk meg másokat. Mivel akik Jézusban hisznek, azok az örök életben is hisznek, és nem lehet szempont az, hogy jaj csak nehogy megöljenek. Nem is értem, ilyen logikai téves gondolkodást hogyan tartasz elfogadhatónak, hiszen Jézus ezt életével, halálával és feltámadásával egyértelműen bizonyította, és nem csak tanította.

Sajnálom, ha ezeket, amiket írtál tényleg úgy is gondolod, szomorúnak tartom, hogy jó szándékod ellenére besétáltál a gondolkodásodban egy ilyen csapdába.

Minden esetre köszönöm, hogy őszinte voltál, de részemről a vitát lezártam.

2015. jan. 29. 20:05
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk hogy Isten ezt jónak látná vagy sem, de az biztos hogy Jézus nem Isten. Ez egyértelműen szerepel a Koránban és semmivel nem tudod bizonyitani a Bibliából hogy Isten lenne.


Nem vitatkozni szeretnék, csak egyszerűen amit állítasz semmivel nem tudod alátámasztani, és nem logikus.


Ne haragudj de nem hiszem el hogy ha az életed lenne a tét nem védekeznél. Jogos önvédelem szinte minden ország jogrendszerében szerepel. Mindenkinek joga van az élethez és megvédheti magát. Ha megnézed Amerika vagy az európai országok történelmét a „Ha megütnek, tartsd oda a másik arcodat is” felfogás egyáltalán nem jellemző. Pont az ellentéte.


Nem értem Jézust miért gondolod másnak mint a többi prófétát. Irtad hogy érdekel ez a kérdés. Javaslom hogy kicsit olvass utána a kereszténység kezdeti időszakának. Sokan a korai keresztények közül sem fogadták el azt hogy Jézus Isten lenne. Ez a rómaik hazugsága. Igaz hogy felvették a kereszténységet, de úgy ahogy az nekik tetszett. Keverték a saját többistenhitű vallásukkal. Innen erednek ezek a tévedések hogy Jézus Isten lenne meg a szentháromság. Nézz utána.

2015. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!