Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz hisztek nekem? Esküszöm,...

Igaz hisztek nekem? Esküszöm, hogy Isten volt az!

Figyelt kérdés
Minden este imádkozom (nem vagyok megkeresztelve, nem ismerem a Bibliát, én az Egy Istenhez imádkozok, Ahhoz, akihez minden vallás hívei). Egyik este imádkoztam, és sosem zárom le este az imát, hanem beszélgetek Vele, majd nyílván elalszom. És már majdnem elaludtam, amikor hallottam egy hangot, ami azt mondta, hogy "Adományozz". Aztán megkérdeztem valami olyasmit, hogy "hogy", vagy "mit", már nem tudom, de visszakérdeztem. Aztán még mondott valamit, de arra nem emlékszem... Hogyan tudhatom meg? Még nagyon fiatal vagyok (12/L), szóval talán ennek kell az életcélomnak lennie, mert pont akkor gondolkoztam azon előtte, hogy mi szeretnék lenni, meg mihez értek, és nincs semmi életcélom, én nem tudom mi akarok lenni. Ezért szólt Isten. Amúgyis szeretek segíteni (és ezen most nem csak az értem, amikor dolgozatokkor segítek valakinek :)) Mit gondoltok erről? Muszáj vagyok megtudni, mi volt az, amit másodjára Mondott. De hogyan? Bárki írjon, és nagyon várom a hívők/hozzáértők válaszát! Köszönöm.

2013. jan. 28. 19:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy nem küldene üzenetet, hogy valaki ne emlékezne rá. De ha te biztos vagy benne, hogy ő volt akkor majd idővel rájössz.
2013. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Még kicsit rémlett, de már fél álomban voltam, a többin is reggel kezdtem el gondolkozni... De nagyon jó érzés volt. Fizikailag egyedül voltam, de mégis visszakérdeztem. Még sosem szólt hozzám.
2013. jan. 28. 20:04
 3/20 A kérdező kommentje:
2. ! Ez jó, de mostmár értelmes válaszokat kérek!
2013. jan. 28. 20:04
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De ezt te tudod. Neked jött, ha igaz.
2013. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 poet1 ***** válasza:
50%
Ha Isten nem válaszol, tapasztalatból tudom,h általában már az első feleletben minden benne van. Én pont így jártam. Rohangáltam,mert nekem azt mondta: tegyél jót! Aztán rájöttem,hogy mindig okosan kell kezdeni,azzal ami a kezedbe esik. Ez nem feltétlen látható dolog. Adhatsz az idődből, a szívedből stb.
2013. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Ha Isten nem válaszol, tapasztalatból tudom,h általában már az első feleletben minden benne van. Én pont így jártam. Rohangáltam,mert nekem azt mondta: tegyél jót!"


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2013. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Fiatal Barátom.

Te még nagyon fiatal vagy.

Talán bibliai nevelésben részesültél a szüleid támogatásával, és te magad is szeretnél Istennek tetsző életet élni, a későbbiek folyamán.

ezért a gondolataid ezzel foglalkoztak foglalkoznak, és ezért az álmod is erről szólt.

A Teremtő jelenleg a biblia lapjain szól hozzánk, külön senkinek nem fog megjelenni, és szólni.


Ez hasonló ahhoz, amikor valaki a műtéte során fényeket lát, és azt mondja az embereknek miután felébredt, hogy Ő járt a mennyországban.

Nem nem járt. De mivel foglalkozott ezekkel a gondolatokkal az agyban működő hullámok ezt közvetítették neki, és valóságnak gondolja.


Ha szeretnél adakozó természetűvé válni felnőttként is, akkor javaslom tanulmányozd Jézus életét, Ő hogyan volt adakozó szellemű.

Nem csak élelmet, fizikai segítséget hanem szellemi útmutatással tanácsokkal is segítette az embereket, azután pedig az életét adta mindannyiunkért.

2013. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Üdv!


Én hiszek Neked. :)


Íme Jób könyvéből egy részlet:


"Hiszen szól az Isten egyszer vagy kétszer is, de nem ügyelnek rá!

Álomban, éjjeli látomásban, mikor mély álom száll az emberre, és mikor ágyasházokban szenderegnek;

Akkor nyitja meg az emberek fülét, és megpecsételi megintetésökkel." - Jób 33,14-16


Ajánlom, hogy vedd a kezedbe a Bibliát, és kezd el olvasni. Ha teheted, szánj időt minden nap a Bibliára.

2013. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 titak ***** válasza:
45%
Ha lefekvés előtt hosszabb ideig gondolkodsz valamin, az álmaidban vissza jön. Így lehettél te is. A gondolataidat tovább álmodtad.
2013. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Adományozni csak az képes, akinek van mit adományozni.

Tehát csak olyan dologra gondolj, amit meg is lehet valósítani...

Másik lehetőség, hogy olyan dolgokat teszel most, hogy később képes legyél adományozni. Természetesen ebből következik az, hogy nem olyan módon adományozol, hogy a másikét elveszed. Hisz akkor mi értelme lenne az adományozásnak, melyhez vér tapad?

Adni pedig főleg annak kell, akinek nincs.


Jobb ha nem tőlünk várod a választ, mert nagyon ki lehet ám forgatni a történeted és rossz dolgokat lehet belőle kihozni...



Szeretnék két kedves válaszoló írásából kiemelni egy-egy részeltet, amelyen érdemes alaposan elgondolkodni..

"Adhatsz az idődből, a szívedből stb."

"Nem csak élelmet, fizikai segítséget hanem szellemi útmutatással tanácsokkal is segítette az embereket, azután pedig az életét adta mindannyiunkért."


Tehát ez itten a lényeg:)


Mi szeretnél lenni?

Én azt javaslom, hogy angolul mindenképpen tanulj meg jól, aztán később eldöntöd.

A nyelv tanulás nagyon fontos...


Isten vigyázzon rád és legyen boldog életed:)

2013. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!