Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az abortusz akkor is bűn ha...

Az abortusz akkor is bűn ha megerőszakolták a nőt?

Figyelt kérdés

Mond valamit erre a Biblia?

-----------------

Akkor is bűn ha nem tudj a gyereket a család eltartani?

Vagy a család biztonsága is veszélybe kerül?


Mi van ha a nő nem akarta a terhességet?



2015. jan. 28. 17:51
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
76%

Igen, az.

Olyan terhességből származom, ahonnan az itteni undorító gyilkos felfogás szerint halál lett volna a sorsom! De köszönöm, jól vagyok, felnőttem, családot alapítottam és boldog vagyok! Kik vagytok ti, hogy a saját véleményetek miatt egy másik embernek meg kell halni?

2015. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
51%
Mindenféleképpen bűn, mivel az élet szent Isten előtt.
2015. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
63%

"A keresztény tanítás nincs mindig kapcsolatban a valósággal, sem az igazságossággal."


Ennek, ha akarom semmi köze a keresztény tanításhoz. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint onnantól kezdve, hogy a hímivarsejt egyesül a petesejttel minden információ kódolva lesz. A megtermékenyített petesejt hordozza mindazokat a jellemzőket, amelyek aztán a magzatra, a csecsemőre, a gyermekre, a felnőttre és az idősre jellemzőek lesznek és amelyeket úgy hívhatunk, hogy ember. Nagyjából hét év alatt az összes bennünk levő molekula kicserélődik, de mégis megmaradunk küllemre és tulajdonságainkban olyannak, amilyenek voltunk, mivel az örökítőanyagunk ugyanaz, mint megtermékenyítésünkkor volt, tehát hiba lenne a magzatot nem emberi lénynek kezelni. Ezt még az ateisták is elismerik, mert ezek tudományosan igazolt tények. (Ezeket pedig nem én mondom, hanem egy neves idegsebész-professzor, orvos)


A kérdésre válaszolva: igen, akkor is bűn, mert ha elfogadjuk, hogy az emberi élet a fogantatáskor kezdődik, akkor az abortusz egy emberi élet kioltása, függetlenül attól, hogy a biológiai apja egy vadállat. De! Ettől még én nem hibáztatom érte az anyát, mert egy amúgy is lelkileg megtört nőről van szó, aki szörnyűségeken ment keresztül és nem tudom elítélni azért, ha ezek után nem lát más megoldást, csak az abortuszt. Az öngyilkosság is bűn a keresztény tanítás szerint, mégis inkább sajnálom az elkövetőket, mert pszichésen beteg, lelkileg szétesett emberek, akik igazából nem is vannak tudatuknál.

2015. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:

Igen, bűn. A kérdés többi részének semmi köze a keresztény tanításhoz.

Ha egy nő nem tervezte a gyerekét és elveteti, az is bűn, ha nem akarja a család és elvetetik az is bűn, és a gyermek ha fogyatékos lesz és még is elvetetik, az is bűn, hiszen én is fogyatékos lettem "látássérült", és sómérgezéses abortusz áldozata, és igen, ez is bűn. No, meg aztán miért annyira bizonyosak abban, hogy az a gyermek fogyatékos lesz?

Az én lányomra is azt mondták, hogy vízfejű és nyitott hátgerincű lesz, nem szabad megszülnöm. Majdnem könyörögtek, hogy vetessem el, mert ha megszülöm, akkor biztos, hogy az egy évet sem éli meg. Ehhez képest a lányom ma cukrászként dolgozik, és menyasszony.

No tehát. Azok a leletek is tévedhetnek...

Ha pedig még is betegen született volna, és meghalt volna, akkor azért senki nem lett volna hibáztatható, hisz ha nem is sokat, de megkapta a lehetőségét annak, hogy éljen. Képzeljétek csak el, hogy a fogyatékos magzatokat igaz szelekció érdekében megöletik sokan, de ha már felnőttként megvakul, vagy megsiketül valaki, vagy egy baleset miatt elveszíti a végtagjait, még sem szelektálják, és ölik meg mint egy kutyát...

Vagy igen?

Hmm...

Én nem állítom,hogy könnyű vakon élni, és jaj de jó az életem, és rajongok azért, hogy nem látok, de azért még is csak élek, nevelem a gyerkőceimet, és itt vagyok... Sőt egyenesen azt mondhatom, hogy utálom hogy nem látok, de ez van, mindig történhet valami csoda, és feltalálhatják a mindenki számára elérhető robot szemet, ami nem kerül majd dollár milliókba...

Talán még az is elérhetővé válik, hogy őssejt beültetéssel a látó idegeket újjáépítik, nem tudom... Isten útjai kifürkészhetetlenek!

A fiehjrnehwjn nevű felhasználónak pedig azt üzenem, hogy mélyedjen el az abortusz történelmében, és látni fogja, hogy de igen, mióta az ember létezik, a magzat elhajtás is létezik. Természetesen sokszor belehalt az abortáló személy, mert a steril ellátás csak alig 200 éve olyan amilyen, és folyamatosan javul, általában vérmérgezésben haltak meg a nők... Igen, sa hasra gyakorolt borzasztó nyomás is módszer volt, általában ez is halállal végződött. Amúgy régen, azt a nőt akit megerőszakoltak hát nem vagyok száz százalékig biztos, de úgy tudom, hogy őt is, és a bűnöst is megkövezték...

Szóval egy szónak is száz a vége, az abortusz történjék bár miért, így is úgy is bűn.

2015. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

#34

Én nem azt írtam, hogy az abortusz régen nem létezett, hanem azt, hogy nem volt általános, mert veszélyes módszer volt. Ez még nem azt jelenti, hogy nem volt rá példa.

Ezt az idézetet amit bemásoltam a wikipedián találtam, és egyetértek vele.

2015. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
2015. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"ha elfogadjuk, hogy az emberi élet a fogantatáskor kezdődik"

Csakhogy ez nem igaz.

Itt két dolog van:

- az ÉLET még jóval a fogantatás előtt kezdődik,

- az EMBERI élet pedig akkor kezdődik, amikor a pici gyerek öntudatra ébred (olyan másfél... két éves korában).

Addig állati életet él, öntudatlanul. Születés előtt pedig egy ideig ő még nem is él, csak a sejtjei, majd később a szervei, és csak utoljára maga a szervezete.


A kettő között húztunk meg egy határvonalat - nagyon helyesen: a SZÜLETÉSÉTŐL tekintjük teljes jogú embernek.

De abortuszt csak jóval korábban lehet végezni.

2015. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

#37

"

A fogantatás akkor történik, amikor a női ivarsejtet (oocyta, pete v. óvum) a hímivarsejt v. ondósejt megtermékenyíti."


szóval fogantatás nem egyenlő születés, érteni?

2015. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
2015. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
"Az első század végéről származik a másik írásos emlékünk arról, hogy a megfogant életet nem szabad elpusztítani (Didakhé). Az ezt követő kétezer év egyházi megnyilatkozásai mind ugyanezt a meggyőződést vallják: a megfogant életet nem szabad elpusztítani.A római katolikus egyház álláspontja szerint az emberi élet a fogantatással kezdődik és ettől kezdve az embriót személynek kell tekinteni. Így a terhesség megszakítását a fogantatás pillanatától fogva erkölcsileg rossznak minősíti. A legsúlyosabb érv, amely a terhességmegszakítás ellen szól, hogy a megfogant élet magában hordozza az emberré válás lehetőségét, és így megilleti az ember életére vonatkozó legfontosabb erkölcsi törvény védelme: az emberi élet közvetlen kioltása, és az ebben való közreműködés tilos. Ezt az elvet vallja egyébként a többi keresztény felekezet is."
2015. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!