Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járok vasárnaponként hitgyülek...

Járok vasárnaponként hitgyülekezetre, istentiszteletre, de egy valami miatt kételkedek, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Járok már lassan 3-4 alkalommal hitgyülekezetre elméletileg meg is tértem , a testvérrel elmondtuk a közös imát, de viszont van egy párom akivel 3 éve együtt vagyok és ugye van sex minden és ez nem megengedett a bibiliába, mert paráználkodás, és összekell esküdnünk, hogy sexelhessünk, na ez ami nem gyere be, ne kötelezzenek engem esküvőre ha még nem érzem. Szerintetek?
2015. jan. 31. 10:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Milyen elvetemült gonosz ember lehet, aki a párját érinti és nem prózában beszél...Na kapcsolom a legújabb Grill X666 készüléket.
2015. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 kzs ***** válasza:
54%

4-es


Na akkor tisztázzuk, mi az X közösség/egyház mitől lesz szekta. OK?


1. Szakít a bibliai-keresztény hittel és erkölccsel, és saját maga által kreált tantételeket állít fel.

> Na ezzel szemben a Hit Gyülekezete (HGY) a lehető legszorosabban követi a Bibliában írtakat, legyen az akár a Megváltóval kapcsolatos tanítások, Izraellel kapcsolatos próféciák, a feltámadás, vagy bármi egyéb.


2. Zárt közösséget alkot, a leendő tagoknak beavatási szertartáson kell résztvenniük.

> Na ezzel szemben az Istentiszteletek teljesen nyíltak, bárki bármikor kapcsolatba léphet, kérdéseket fogalmazhat meg, stb. És semmiféle rituálé vagy egyéb tagságot jelentő szertartás nincs.


3. Figyelemmel kísérik a tagok magánéletét anyagi és erkölcsi szempontból egyaránt.

> Na ezzel szemben minden adakozás teljesen anonim és önkéntes, erkölcsi szempontból pedig csakis a Biblia által kinyilatkoztatott keresztény erkölcsösséget hirdetik, de azt is csak mint jótanács. Ha befogadja az illető, akkor jó, ha nem, akkor nem.


Na innentől kezdve - minthogy a HGY szektássága nem áll fent egyik pontban sem - nem igazán látom, miért lenne szekta a HGY.


De ha már itt tartunk, nézzük már meg, hogy vajon nem szekta-e a katolikus, vagy a református?

Ha nem az, akkor miért nem az? Fogalmazd meg, légyszives.

2015. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Mulder614 ***** válasza:

egyébként a kételkedés nagyon jó és fontos dolog...ez sarkal téged arra hogy kutass hogy amit halassz és tanulsz valójában igaz-e.

ha csak úgy hinnél kételkedés nélkül akkor bármilyen vallás megtenné nem?

2015. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Nyugi, ne bizonytalanodj el.

Isten türelmes és szerető, és pontosan tudja hogy időre van szükséged, mire eljutsz arra a szintre hogy átadd a szexuális életedet neki.

Isten nem vádol, nem korhol, nem akar semmi olyat, ami számodra betarthatatlan, tűrhetetlen.


Jézus nem azt mondta, hogy "változz meg és kövess", hanem csak azt: "kövess".

Nyugi. Majd Ő megváltoztat, de úgy, hogy ez a változás örömteli lesz majd számodra.

Lehet hogy momentán nem tudod, miről beszélek, de ez így lesz.


Megváltozott életek: azelőtt főállású ateisták teljes szívvel dicsérik Istent; olyanok, akik azelőtt úgy káromkodtak, akár a kocsis, szépen beszélnek, és Istendicsőítés van az ajkukon; hűtlen házasságok helyrejönnek, és sorolhatnám.


Én 2001 óta vagyok Hitgyülis, és hát mit mondjak... elég viszontagságos utat jártam be. Sohasem gondoltam, hogy valaha is hinni fogok Istenben, erre itt vagyok: keresztény vagyok, és életem legjobb döntése volt!


Mindezt azért írom, hogy megerősítselek: Isten pontosan tudja milyen vagy, és mégis elhívott.

Majd kimunkálja benned, rendbe fognak jönni a gondolataid, vágyaid és a kapcsolatodat is tisztábban fogod látni.

Ő nem kötelez senkit, és a HGY-ben sem.

Mindnyájan Ádámként jöttünk be, mindannyian bűnösként - ilyen-olyan dolgokkal - de Isten az, aki megváltoztatott.


De ez nem megy egyik napról a másikra. Gyakran hosszabb idő kell, mire változik valami, de nagyon fontos, hogy sohase hidd hogy téged bármiért is lenéznének, vagy korholnának. Legyél kitartó, és higgy a dicséretek és az Igehallgatás erejében, és jó lesz.

2015. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
28%

Ó, persze, sejtettem, hogy majd felbukkan a HGY pár lelkes követője, akik lepontoznak és kioktatnak keresztényi jószándékból.


Tudjátok mit? Magyarázhattok, amit akartok... Mélyen megértem azokat az emberi igényeket, amik titeket a HGY soraiba vittek. Azt is megértem, miért nem tudtok-akartok kritikával közelíteni a HGY-hez. Azt már meg sem említem, hogy kilépni miért nem akartok, elvégre ilyesmit ott nem is lehet. Nagyon ügyesen van kitalálva az egész, az egyszer biztos.


Sajnos nagyon is közeli tapasztalataim vannak a HGY-vel kapcsolatban, és ezek fényében fenntartom a véleményem: ez egy szekta. Személyi kultuszra és anyagiakra épülő szekta.

2015. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

szia


A házasság intézményét a Teremtő hozta létre, és ezért ha szeretem Őt és keresztény életet szeretnék élni, akkor alárendelem magam Isten elvárásainak.

Ha nem akkor miért akarsz kereszténynek tünni?

Isten szemében akkor élsz neki tetsző életet ha azt teszed amit kér.


s mivel együtt éltek házasság nélkül Isten előtt beszennyeztétek a házaságyat, vagy is olyan életet éltek ami keresztényeknél csak házasságban engedi meg a teremtő ellenben paráznák vagytok


Nem kötelező kereszténynek lenni, de az aki az szeretne lenni miért akar az lenni ha nem akar Istennek tetsző életet élni.

Ő hozta létre a törvényeket és nem azért hogy betük legyenek egy papiromn hanem ezek betartandó kérelmek

2015. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hit gyülis,


Szeretném megkérdezni tőled Te minek tartod a Bibliát?ert ha elfogadod Isten szavának, amit nekünk iratott útmutatónak akkor azzal mutatod ki hogy szereted ha ezeket betartod, a keresztény életet élni kell amik tetteket tartalmaznak nem üres szavakat

2015. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

(Héberek 13:3, 4) . . .. 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


hogyan tiszteled a házasságot amit Isten mond amikor nem is élsz házasságban

s a Teremtő szavai szerint Parázna életet éltek mert nem vagytok törvényesen összeházasodva.



Ki vagyok Én hogy Isten szavát hazugsággá változtatom, és a magam akarata szerint értelmezem a házasság fogallmát?

2015. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

ha nem vagy elég érett a házasságra akkor a szexuális életre miért? mert fejlett a tested?


Az nagyon kevés....

2015. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

"Ki vagyok Én hogy Isten szavát hazugsággá változtatom, és a magam akarata szerint értelmezem a házasság fogallmát?"


Így van, akkor miért értelmezed a házasság fogalmát úgy, hogy az anyakönyvvezető előtt kimondott két igen és két aláírás lenne a házasság? Ez emberi értelmezés. Ilyet Isten nem mondott tudtommal.

2015. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!