Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járok vasárnaponként hitgyülek...

Járok vasárnaponként hitgyülekezetre, istentiszteletre, de egy valami miatt kételkedek, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Járok már lassan 3-4 alkalommal hitgyülekezetre elméletileg meg is tértem , a testvérrel elmondtuk a közös imát, de viszont van egy párom akivel 3 éve együtt vagyok és ugye van sex minden és ez nem megengedett a bibiliába, mert paráználkodás, és összekell esküdnünk, hogy sexelhessünk, na ez ami nem gyere be, ne kötelezzenek engem esküvőre ha még nem érzem. Szerintetek?
2015. jan. 31. 10:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%

"Fenntartom magamnak a jogot, hogy a társadalom része vagyok. Elfogadom a véleményed, hogy abban hiszel, hogy valamiféle mágikus transzfiguráció történik egy egyházi vagy önkormányzati ceremónia során. Csak annyit kérek, hogy te is fogadd el a véleményem, amely szerint egy felelős döntést nem befolyásol egy pecsét vagy egy aláírás. Ha az ember valamit komolyan gondol azt nem kell rituáléval megerősíteni. Ha nem gondolja komolyan, akkor viszont nincs az a rituálé ami megvédené a felelőtlen döntésétől."

Természetesen jogod van a véleményedhez. De attól még a Kérdező és a párja hivatalosan nem házas. Nincs róla papírjuk, nem vehetik át egymás ajánlott levelét, az orvos elvileg nem tájékoztathatja őket a másik egészségi állapotáról, egymástól nem fognak örökölni, a közös gyerek nem fog automatikusan az apa nevére kerülni, stb. Soroljam még, hogy a mi társadalmunkban mik azok az előjogok, amik a házasokat megilletik a nem házasokkal szemben?

Sokan szeretik egyébként itt azt hirdetni, hogy a Biblia szerint elég, ha Isten "ad össze", mindenféle külső szertartás nélkül, de ilyet én sehol nem olvastam a Bibliában, sőt, bár nem tudom az egészet kívülről, tudtommal minden szereplője az akkor széles körben elfogadott normáknak megfelelően kötött házasságot, aki pedig nem, az házasságtörőnek/paráznának számított Isten és az emberek szemében is. Neked persze megvan a jogod arra, hogy a Kérdezőt és a párját házasoknak tekintsed, de attól még nem azok.

2015. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Pietrosol ***** válasza:
0%

# 21!


"De attól még a Kérdező és a párja hivatalosan nem házas."


De valóságosan igen.


"Nincs róla papírjuk, nem vehetik át egymás ajánlott levelét,..."


Ezek a hivatalos házasság hozadékai, nem a valóságos házasságé.


"Neked persze megvan a jogod arra, hogy a Kérdezőt és a párját házasoknak tekintsed, de attól még nem azok."


Tedd hozzá, hogy szerinted nem azok!


Lehet, hogy úgy nyilatkozol magadról, hogy hívő vagy, de valójában amit itt megfogalmazol az az ateizmus, ugyanis a hitedből önmagadat hagyod ki, mint a "Ki vagyok Én..." kérdés feltevője. Azt hiszed, hogy csak az az ember tud tiszta, önzetlen, hűséges és odaadó párja lenni egy másik embernek, akinél ezt egy harmadik fél jóváhagyta. Nagyon sajnálatos, ha valaki önmaga tisztaságát egy papírtól várja. Ez a dokumentált életben való hit, nem Istenben való hit.

2015. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
84%
Isten nem hisz abban a szeretetben, amelyik nem hajlandó elkötelezni magát, Ő maga is csak szövetségi viszonyon belül hajlandó társulni az emberrel. Ezért az Egyház sem hisz a függetlenségben. A praxis sem igazolja az elkötelezettség nélküli viszonyokat. Ha a házasság valóban nem volna több holmi papírnál, akkor miért ódzkodnak tőle azok, akik nem rendelkeznek vele, és nem is áll szándékukban? Azért, mert a házasság elkötelezettség, az emberek pedig hajlamosak az önzésre, ezért sokan csak addig akarnak a másik féllel közösségben lenni, amíg nekik maguknak személyes hasznuk van belőle, utána hajlamosak kidobni, mint egy elhasználódott zoknit, vagy alsóneműt. Annyi igazság van egyes érvekben, hogy az a házasság, amit csak a papír tart egyben, azt már megette a fene. Amit azonban nem tart össze nyilvános házastársi fogadalom, az nem házasság, sem emberek előtt, sem pedig Isten előtt.
2015. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
49%
Kár érted 15-ös, de ha fenntartod a véleményedet a Hit Gyülekezetéről, Isten is fenn fogja tartani a véleményét terólad, pedig ezt tuti, hogy nem szeretnéd. Nem a tévedéseid a legsúlyosabbak, hanem az a rosszindulat, amit a Hit Gyülekezetével szemben táplálsz, az fog felemészteni belülről, hacsak meg nem térsz a Názáreti Jézus Krisztushoz.
2015. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Pietrosol ***** válasza:
0%

Asperrimus!


"Azért, mert a házasság elkötelezettség,"


Magam is ezt gondolom, csakhogy a két fél nem lesz elkötelezettebb házas egy ceremóniától. Ha igaz lenne, amit egyesek a papírtól várnak, akkor nem lennének olyan évek amikor 10 esküvőre 6-7 válás jut. Annak az embernek, akinek rendben van a belső iránytűje felesleges a ceremónia, akinek hibás az iránytűje, akár hetente is házasodhat, akkor is kampeca a kapcsolatának.

2015. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25%

A magyar jogrendszert felesleges ide keverni, mivel a jog nem tesz különbséget élettársi és házastársi viszony között. Sőt néhány hónappal ezelőtt családtámogatási rendszert kellett átfogalmazni, mivel különbséget tett házastársi és élettársi kapcsolat között. Ezt alkotmányellenesnek minősítették, és a törvény átfogalmazása történt.


"Nincs róla papírjuk, nem vehetik át egymás ajánlott levelét, az orvos elvileg nem tájékoztathatja őket a másik egészségi állapotáról, egymástól nem fognak örökölni, a közös gyerek nem fog automatikusan az apa nevére kerülni, stb."


Átveheti, a varázsszó, hogy élettársa vagyok, ráírja a nevét, és aláírja, nincs akadálya.

Az orvos tájékoztatja egészségi állapotáról, ugyanis amikor azt mondod, hogy az apja, anyja vagyok, az orvos nem kér személyi igazolványt. A varázsszó itt is, hogy élettársa vagyok.

Egymástól nyugodtan örökölhetnek, papír és ügyvéd kérdése. Az örököl tőlem, akit akarok, hogy örököljön.

A közös gyermek nem automatikusan, hanem kérésre fogja az apa nevét kapni.

Ahogy mondtam, a jog nem tesz, és nem tehet különbséget házastársi és élettársi kapcsolat között. Több ismerősöm van, aki élettársi kapcsolatban van, és a gyermekük az apja nevét viseli, és semmi, hangsúlyozom, semmi hátránya egyiknek sincs évtizedek óta.


Először érdemes utánanézni dolgoknak, aztán dobálózni ilyen hatalmas, hatásvadász mondatokkal.

2015. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!