Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, miert nem...

Nutellasbanan kérdése:

Jehova tanui, miert nem hagynatok, hogy boldog legyen a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Ertem en,hogy a boldogsagot a Jehova Istenetekben kene megtalalnia de mi van ha szerelmes lesz egy olyanba aki nem jehova tanuja? Kirakjatok otthonrol? Csak mert szerintem egy gyermek Isten ajandeka akit azert adott hogy szeresd , barmi van. Eldobnatok magatoktol ezt az ajandekot azaz megtagadnatok azt amit a teremtotok adott nektek ?? Akkor nem ugyanott tartunk?

2015. febr. 5. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Felesleges ezen lovagolnod kedves kérdező, láthattad mit írt az egyik Tanú a velük kapcsolatos kérdésedhez. Racionális magyarázatot ne várj el olyan embertől aki a megkövezést hozza fel a kérdésedhez példaként, amit napjainkban a fanatikusok művelnek a közel keleten.
2015. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom, kedves valaszolo. Remenytelen ez a dolog de nem adom fel ! :). (Marmint a lanyt)
2015. febr. 5. 17:48
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Nutellabanán, akkor meg ne itt sajnáltasd magad!! Ki fogja helyetted elintézni az ügyedet?


van már munkád? Tudnád már eltartani a családodat....19 évesen?


Vagy tartsanak el a lány szülei? Mi ha gyermeketek születik? Vagy már anyira érett, hogy át vedd a családföi kötelességeket? esetleg az apai kötelességet?

2015. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányt nem is kell feladnod. Nem tudom, beszéltél már a szüleivel erről a témáról? Lehet hogy megértőek, elvégre hittől függetlenül az ember reakciója más és más erre.
2015. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
miért dobnák ki a lányukat? legfeljebb a lány dönthet úgy, hogy nem akar a szülői ház szabályai szerint élni. ha elmúlt 18 éves, ehhez joga van. valóban: Ha nem tetszik a menü, majd keres másik éttermet, szállodát, ahol mosnak, főznek rá.
2015. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálatos módon félre érette az első válaszoló amit irtam.


Azt nem irtam és egyetlen testvérem sem mondja, hogy legyen boldogtalan a gyermek, mindamellett azt is leirtam, hogy felnőttként felelősséggel jár a döntése, szabad akarata van


Ám ha egy kicsit megprobálnád Isten alaéelveit figelembe véve gondolnod a helyzetre, talán de nem biztos, hogy megértenéd.


Nem a gyermeked a Teremtő és nem a gyermekedtől függ a jövőd és nem Ő hozza a törvényeket erkölcsi téren.

Igen szeretni kell a gyermeket ahogy irtam nekem sem maradt meg a lányom a hitben és világi férfihoz ment hozzá, jól lehet azóta már elváltak.

továbbra is tartottuk és tartom vele a kapcsolatot


azt kell megérteni a felhozott példával, hogy Istennel szegülsz szembe a gyermeked helytelenségének támogatásával.


Az érzelmek ezért vezetik félre az embert amikor a keresztény életről van szó.

Ádám a Feleségét választotta a Teremtő helyett, és nem tartotta be amit kért tőle


Igen a gyermek Istentől kapott ajándék az tény, ám ha az ajándékod szembeszegűl azzal akitől kaptad akkor ki mellé állsz, és a válaszodban benne van, hogy keresztény vagy-e vagy sem

szereted az életadódat aki lemondott a fiáról vagy sem.

azért hogy Te élhess.


Egy gyermek helytelensége miatt inkább meghal a szülő is? akkor nem vagyunk különbek Ádámnál, akit szidunk, de a ugyan akkor egyetértünk vele.


s ebből következik, hogy Te sem döntöttél volna máskép Ádám helyében....

Akkor most szeretem az Istenemet és támogatom, vagy a gyermekemet támogatom a rosszban és vele halok?....

2015. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves grkaty! Igen ,19 evesen a suli mellett egyedul lakom es penzt is tudok keresni ... Nem ismersz...esigen, lehet hogy meg nemtudnam ellatni apai kotelessegeimet. , d e egyenlore szo sem volt gyerekrol . De ha lenne is , soha sem hagynam magara! Lehet hogy meg nem lennek jo szulo , de a legfontosabb dolgot mar most tudom ...
2015. febr. 5. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban kedves 6. válaszoló hogy teljesen más pontból indulunk ki. Ez okozza a nézeteltérést, és ezen változás nemigen lesz. Elvégre hitbéli dolgokat tényszerűen tálalni igen problémás. Pláne ha az írott szöveghez egy csipetnyi önzőség is párosul. Érthető az izoláció nem egy resztoránus felekezet részéről, viszont egyből általánosan ítéletet mondani egy úgynevezett világi iránt aki lehet hogy példásabb életet él mint aki az adott vallás tagja, megint csak problémás.
2015. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem itélkezem, nem kaptam rá felhatalmazást.

Mindössze leirtam a bibliában leirt alapelvekről a véleményét a Teremtőnek, s ezzel mindenki azt kezd amit akar, saját felelőssége van a döntésben


S az hogy vannak helytelen magatartással rendelkező emberek az minden korban voltak, kifognak a rostán esni, ám ez sem az Én feladatom eldönteni vagy megitélni


Az első századi keresztények között is voltak nem oda illő emberek, akikről beszámol a Biblia

2015. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
85%
Egy madár ès egy hal szerinted egyûtt tudnának èlni? A halnak viz kell a madàrnak meg levegö. Èn magam pèldáját mondhatom, hogy èn is tiltva voltam a világi fiúktól mègis beleszerettem egybe, ès 7 hónap udvarlás után mi meghàzasodtunk hogy ne kövessünk el paráznaságot. Boldog házasok vagyunk már 9 ève de ennek az az oka hogy a fèrjem nagyon jó ember ès alkalmazkodó volt mindig. Sose akadályoz semmibe se. Viszont ritka ilyen embert kifogni. Biztosan teljesebb lenne azèrt egy ugyanolyab hitbelivel èlni de rengeteg a kèpmutató ember sajnos ès èn sokat csalódtam ezèrt hozzámentem ahhoz aki tiszteletbe tartotta a szüzessègemet hiába nem volt vallásos ès õszintèn szeretett.
2015. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!