Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol szerepel a Bibliában az,...

Hol szerepel a Bibliában az, hogy minden ember bűnösként születik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 16:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%

Olvasd hozzá az előző mondatot.


Zsoltárok 51:4 Egyedül ellened vétkeztem, azt tettem, amit rossznak látsz.


Itt saját tetteiről beszél, hogy vétkezett.


51:5 Lásd, én bűnben születtem, anyám vétekben fogant engem.


Itt pedig azt mondja minden ember vétkezik. Szó sincs arról hogy bünösnek születne. Óriási különbség.

2015. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Rm 3,23

Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül.

2015. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kerdezo!

Adam es Eva elveszitettek a tokeletesseguket. Igy a bunre valo hajlamot ugy adtak at a leszarmazottaiknak mint egy fertozo betegseget. Tehat a hajlam van meg bennunk a bun elkovetesere.

Egy pelda: egy hibas ontoformabol soha nem tudsz ep darabot kesziteni, mert mindegyiken ott lesz a hiba.

Miutan vetkezett az elso emberpar, kiadtak magukat Satannak. Innentol kezdve jottek a betegsegek, az oregseg es a halal. Ez alol senki nem kivetel. Udv: Judit!

2015. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tudod kedves kérdezö, ez egy kicsit olyan, mintha egy néger családban néger kisgyermek születik, és valaki azt állítja, hogy csak azért fekete a böre, mert kikapcsolták a villanyt.
2015. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Bocsánat de a zsoltárok mondatának kezdete igy szól:


"bünben születtem"

Vagy is bünősként született


És két bűnös tökéletlen embernek nem születhet tökéletes büntelen gyermeke mert magába hordozza a génjeiben a tökéletességet és a Bünt

2015. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

javitás:

tökéletlenséget és igy a bűnt is

2015. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

...igen. :) ugyanúgy mint a két néger szülönek néger gyermeke születik.


A tökéletlen embernek tökéletlen gyermeke szüleik és csak idö kérdése, mikor bizonyítja be. Figyeld csak meg kérlek a kisgyermekeket. Édesek, szeretnivalók, de figyeld csak hogy milyen hamar tudnak truccolni.


Láttál már apróságot amikor amúgy igazából hisztizik?


Figyeld meg az óvodában vagy még inkább a bölcsödében a cseppeket a homokozóban.... :)

2015. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 sandor76 ***** válasza:

Miutan Adamek engedetlenek lettek,bunt kovettek el aminek a terhe a halal lett.

Mar irtak,hogy ontoformahoz hasonloan kell elkepzelni.

Ez meg nem jelenti azt,hogy nem tud az ember helyesen cselekedni.

Jol es igazsagosan tud cselekedni,csak a bun hajlama miatt ez sokkal nehezebb.

Eltorolni a halalt pedig nem tudjuk,tehat lathato,hogy van valami amitol nem tudunk szabadulni magunktol.

Mivel mindenki meghal egyszer,mert serultek vagyunk a bun elkovetese ota,Isten szemeben onnantol kezdve halottak vagyunk.

Ezert a Jezus altal lefizetett valtsag miatt van lehetosegunk ujra eletre kelni Isten elott.

Visszanyerni azt az allapotot,amilyen Adamek voltak.

2015. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ozmium42!


Péter nem adott helyes és egyenes választ a kérdésre, mert szándékosan figyelmen kívül hagyta (vagy inkább„elhalgatta”) az alábbi igehelyet, hogy ne kelljen magyarázkodnia a nyilvánvaló ellentmondás miatt.


„És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:” (1Móz 3, 22)


Szerinted ez hogyan egyeztethető össze az általa idézett verssel, ami arról szól, hogy Ádám és Éva bűnbeesése előtt nem volt halál, annak ellenére, hogy az ember nem evett az élet fájáról, ami örök életet adhatott volna számára? Szerintem sehogy.

2015. febr. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rossz helyre küldtem a választ!
2015. febr. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!