Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet tért el a...

Melyik felekezet tért el a legkevésbé az igaz útról?

Figyelt kérdés

Lehet ezt tudni?

Mert van eltérés ugyanazon Biblia értelmezés között és meg tudják magyarázni, hogy a másik miért téved.

Tegyük fel, hogy mindegyik letért az ösvényről.

Ki,melyik felekezet,egyház áll hozzá s legközelebb?



2015. febr. 20. 10:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Mit nevezel igaz útnak? Az én értelmezésem szerint nem az az igaz út, hogy ki hogyan értelmez egy szöveget. Az igaz út a szeretet, a megbocsájtás, a kegyelem. Akkor is, ha nem értek vele egyet, akkor is, ha ő gyűlöl engem és akkor is, ha nem érdemli meg.


Vizsgáld meg, hogy melyik az a felekezet, amely nem veti ki maga közül azt az embert, aki éppen nem úgy értelmez dolgokat, ahogy ő.

Szerintem nincs neve, rangja, ismertsége annak a felekezetnek, amelyik ilyet tesz. Azzal, hogy nevet választanak maguknak, már egy ideológiát is magukra vesznek, ezáltal kirekesztve azokat, akik ennek az ideológiának nem felelnek meg.

2015. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Jöttem helyeselni :D Ott a pont az elsőnél.
2015. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az elsőnek teljes mértékig igaza van. Isten nem pártolja a magányos farkasokat, kéri a gyülekezést az ő nevében, de sehol soha nem mondta, hogy lenne olyan gyülekezés, ami biztos üdvösséget adna. A Biblia az alap, a helyet és időt, ahová rak minket az az ő tervei kivitelezésének oka, de egyedül Krisztus egyháza az, ami üdvözít.
2015. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

"Isten nem pártolja a magányos farkasokat"


Látod, kérdező, erről beszéltem. Ha nem felelsz meg az elveinek, akkor megítél, hogy nem vagy kedves Isten előtt.

Jézusnak viszont semmi baja nincs ezzel, akkor ez hogy is van?


38. János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, a ki a te neveddel ördögöket űz, a ki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

39. Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

40. Mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van.


Jézussal kell közösségünknek lennie, nem emberekkel. A közösség fontossága Jézussal van. Jézussal való közösség a szeretet, a kegyelem. Számomra nem az a szeretet, hogy egy hazugsággal teleszőtt közösségi szellemet növelek.

Ha az adventistákhoz tartozol, akkor tartozol közéjük, ha figyelsz arra, hogy mit eszel, és szombatot tartod. Ha Jehova Tanúja vagy, akkor nem tartozol hozzájuk, ha vért engedsz adni a gyerekednek a kórházban. Ha Hit gyülekezetének tagja vagy, nem vagy betöltekezve, ha nem karattyolsz érthetetlen beszéddel. Ha katolikus akarsz lenni, szobrok előtt fogsz letérdelni, és halottakhoz fogsz imádkozni. Folytassam? Nem az az igazság, ami a legjobban áll nekem, vagy a legjobban fekszik nekem. Ezek ideológiák. A szeretet cselekedet, nem a hazugság lenyelése. Ismeritek a szamanitárius esetét, igaz? Ez a Krisztusi szeretet, nem az, hogy egy hazugságokkal, ideológiákkal teleszőtt gyülekezet tagja vagyok.


Jn 16,2

A gyülekezetekből kirekesztenek titeket; sőt jön idő, hogy a ki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy isteni tiszteletet cselekszik.


Azokat az embereket, akiket a gyülekezetek kirekesztenek, azok Isten előtt nem kedvesek? Jézus nem így gondolja, sőt...

2015. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
15%

Elsőnél a pont!

Ez alapján az unitáriusok törekszenek arra leginkább hogy az ún. igaz utat járják. Náluk igen hangsúlyos annak a vizsgálata hogy mi köt össze bennünket, hogy mi a közös, hogy mi módon köt össze minket a szeretet, a megbocsájtás, a kegyelem, az értelem. Nem azt nézik ami viszályt és ellentéteket szül.

2015. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

akkor viszont Bibliábn leirtak serint z első tanitványok is vétkeztek amikor kizárták a gyülekezetből azokat akik megszegtek alapelveket.

Márpedig ha igy volna mi különbség van az igaz és a névleges kereszténytől.


(1Korintusz 5:9–13) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. 12 Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg, 13 míg a kívül levőket az Isten ítéli meg? „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”



Aki támogatja a bünt az bűn részes

2015. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Nincs "igaz út", vagy ha mégis, azbiztos nem a valóságnak ellentmondó mesék terjesztése.

Márpedig minden felekezet mesékre épít,így mindegyik hazudik.


A Biblia egy mesekönyv, nincs gyakorlati értéke. Felejtsd el!

2015. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

6-os! Bibliában a bűn az, amit a törvény annak ítél. A Bibliában nincs olyan szó, hogy alapelv. Ez hazugság, és ítélkezés saját kényünk, kedvünk szerint.

Az IKor 5-öt ezzel kapcsolatban idézve látható, hogy nincs igaz Bibliaértelmezésetek a kezetekben. Sajnos kihagytad többek között ezt az előzményt is:


1Kor 5:9 - 5:10


9 Azt írtam nektek ama levelemben, hogy paráznákkal ne társalkodjatok.

10 De nem általában e világ paráznáival, vagy csalóival, vagy ragadozóival, vagy bálványimádóival; mert hiszen így ki kellene e világból mennetek.

2015. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

"Aki támogatja a bünt az bűn részes"


Segíteni a bűnöst, és nem kirekeszteni, nem bűnrészesség. Ha ez volna, akkor Jézus bűnrészes volt, és megítélitek Jézust.

2015. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

Jézus egyetlen egy konkrét egyházat alapított az apostolaival. Az egyháztörténet során három egyházszakadás történt 431-ben, 451-ben és 1054-ben, így összesen négy részegyház jött létre:

- a nesztoriánus (diafizita) keleti egyház

- a miafizita ortodox egyház

- a diofizita ortodox egyház

- és a katolikus egyház


Ezek az apostoli folytonosságú egyházak, annak az Egyháznak a "törvényes jogutódai" melyet személyesen Jézus alapított, és ez az Egyház írta, szerkesztette és kanonizálta saját használatra az Újszövetséget is. Az újszövetségi könyvek szerzői az Egyház első püspökei voltak.


Teológiában és szertartásrendben a keleti egyházak (a felsorolt első három) őrizték meg legkövetkezetesebben az eredeti apostoli tanítást. A katolikus egyház ettől már több ponton eltért, például ismeri a dogmafejlődés fogalmát, amit a keleti egyházak elvetnek.

[link]


A protestáns felekezeteket különböző hitújítók alapították, a 16. századtól kezdve a mai napig folyamatosan. A protestantizmus lényege az apostoli folytonossággal és az apostoli hagyománnyal való szándékos szakítás.


A kereszténység legelső liturgiáját Szent Jakab apostol, Jeruzsálem első püspöke, az "Úr testvére" állította össze. A keleti keresztény egyházak ezt a liturgiát immár kétezer éve, lényegileg változatlan formában a mai napig végzik.

2015. febr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!