Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék egy olyan...

Hogyan tudnék egy olyan Istent szeretni tiszta szível, akitöl rettegek?

Figyelt kérdés

Ki tudna rettegéssel együtt szeretni?

Néha az az érzésem nem az ember nem érti Istent,hanem Isten nem tudja érteni az embert,a bűnöket,most hagyjuk...



2015. febr. 24. 15:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
40%
De pontosan miért rettegsz? Egészséges hit ilyen alapokra nem tud épülni.
2015. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
8%
Isten maga a szeretet. Nem lehet rettegni tőle.
2015. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon könnyen: Stockholm-szindrómával.


A Stockholm-szindróma (Helsinki-szindróma néven is ismert) egy stockholmi túszdrámáról kapta a nevét. Lényege, hogy a túszok – és a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek általában – szeretetet kezdenek érezni kínzóik, rabtartóik iránt. Ez furcsa; józan ésszel azt hihetnénk, hogy gyűlölniük kellene őket. Általában ez így is van; olykor azonban nem ez történik. A Stockholm-szindróma olyankor léphet fel, amikor a sok bántás mellett a rab figyelmet, néha előforduló felületes kedvességet tapasztal a rabtartója részéről, ugyanakkor teljesen ki van szolgáltatva neki, az élet-halál ura felette.


[link]

2015. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Az igazi istenfèlelem azt jelenti,hogy nem akarunk neki bánatot okozni. Ez nem beteges rettegès.
2015. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Kérdező,meg kell értened,hogy a követelődző,folyton számon kérő,haragos,ítélkező stb..istent tudatlan emberek találták ki.Sajnos elég nagy sikerrel eladva világszerte...

Egy ilyen istent senki sem tud őszintén szeretni.Az egyház célja az volt,hogy az embereket szabályozzák ezzel a hamis istenséggel.

2015. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%

"Néha az az érzésem nem az ember nem érti Istent,hanem Isten nem tudja érteni az embert,"

Ez így hibás megállapítás. Helyesen:


Néha az az érzésem hogy az ember teremtette magának Istent, nem pedig az Isten az embert.

2015. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
58%

Isten szeretet.

Tehát egy nyakatekert abszurd feltételezés, hogy mitől rettegsz. Akiknek a szívük tiszta, azok boldogok és meglátják Istent. Tehát, ha rettegéseidtől szabadulni akarsz, ne Istent vádold, ne vele perlekedj, hanem tisztítsd meg a szívedet! És akkor érzed, működik a kegyelem.

2015. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a lényeg hogy jobban meg kellene ismerned Istent. Ezt úgy tudod elérni hogy minél többet imádkozol. Ha imádkozol akkor azzal kommunikálni próbálsz Istenhez és jelzed Felé hogy te érdeklődsz Iránta. Ezért Isten meg fogja neked mutatni hogy Ő milyen valójában.

Ha ezt elolvasod az is sokat fog segíteni (nekem is sokat segített ebben):

[link]


Vigyázz mert a hamis Istenkép nagyon veszélyes dolog és sok más bajnak a gyökere. De ha naponta imádkozol akkor biztos hogy eredményre fogsz jutni.

2015. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Csak €n tudom és Isten,havan,hogy milyen szoros a kapcsolatunk mindent elmondok neki,minden észrevételemet,minden hiányosságomat,minden bizalmatlanságomat,minden haragomat..a lelkiismeret kérdése sosem volt kérdés,az őszinteség,és a kritikus szemlélet önmagammal alap,a rettegés mégis ott van..ha létezik Isten márpedig tudom,hogy igen azt is tudom,hogy maga a szeretet...és minden a javamra vab..mégsem értünk sok mindent...mire mégszorosabb lenne a kapcsolatom vele,jön egy megmagyarázhatatlan,megérthetetlen esemény ami igazságérzetem,lelkemet újra összetöri....nem ragaszkodom semmihez,nincs is mihez,és mindig a bizalommal indítok nála,de nem tudok felállni a korábbi sérülésekből sem,hiába "teszem" a helyére őket...mindentől és mindenkitől rettegek már...meglátom az élet apró szépségeit,készen állok arra,hogy a harcaimat megharcoljam,de lelkileg ki vagyok,és rettegek minden veszteségtől,ami rengeteg időmbe,könnyembe került eddig is feldolgozni....

2015. febr. 24. 17:07
 10/33 anonim ***** válasza:

--gömb--


Micsoda emlékeket hoz fel bennem ez a kérdés.


Amúgy válaszolt már?

Azt mondod mindent elmondasz neki.


Milyen események?

2015. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!