Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék egy olyan...

Hogyan tudnék egy olyan Istent szeretni tiszta szível, akitöl rettegek?

Figyelt kérdés

Ki tudna rettegéssel együtt szeretni?

Néha az az érzésem nem az ember nem érti Istent,hanem Isten nem tudja érteni az embert,a bűnöket,most hagyjuk...



2015. febr. 24. 15:13
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtam,vajon provokáló a válasz vagy tényleg érdekel,de válaszolok...

Igen elmde nem azért,hogy válaszoljon is rá,bár néha jó lenne,ez nekem is jol esik,van amiben válaszolt a maga útmutatásában

Milyesn események?

Mindenféle,mindig vannak események körülöttünk,személyesek,társadalmi..nyílván itt most nem fejtem ki a magánéletemet:)

2015. febr. 24. 17:30
 12/33 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem szokásom a provokáció.

Lehet hogy csak nekem volt kézenfekvő a kérdés.


Azért kérdeztem egyébként, mert nem értem, hogy miért rettegsz tőle, ha már válaszolt.

Ha nem válaszolt volna, akkor érthető lenne, hogy az ismeretlentől fél az ember.

De ha már van személyes kapcsolat, akkor nem értem. Legalábbis én sok mindent éreztem már iránta, de félelmet nem. Azt csak akkor, amikor még más használta az ő jogcímét.

2015. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a félelmedet, akár szavak nélkül, és ő megmutatja neked szeretetét.
2015. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az Istennek félelme a bölcsesség kezdete. Nem vagy egyedül félelmeiddel, mert akit nem ismerünk attól félünk.

Félünk, hogy nem tudunk megfelelni, hogy szerethetőek legyünk, de az Isten nem ember Ő nem vár el, csak azt hogy bizzunk Őbenne. És legyünk igazak, a szívünkből éljünk az érzéseinkre figyelve.

Én is sokat sírtam, ha valami nem sikerült, de az nem baj, mert, az a lényeg, hogy elfogadjuk azt ami van. És Ő megasja az erőt is ha kérjük az elfogadáshoz.

2015. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 szp72 ***** válasza:
Sok gyerek fél a fogorvostól. De minél inkább úgy él, ahogy a fogorvos mondja, annál kevésbé van félnivalója tőle. Sőt ha rá jön, hogy a fogorvos bácsi csak jót akar, akkor meg is szeretheti.
2015. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Szeressük egymást ***** válasza:

"Hogyan tudnék egy olyan Istent

szeretni tiszta szível, akitöl rettegek?"


Bocsi ez nem okoskodas lesz, de kijavitok a kerdesedben egy szot, es megmagyarazom miert ugy a helyes.

Javitas:


Hogyan tudnék egy olyan Istent

szeretni teljes szível, akitöl rettegek?


A tiszta szivben nem felelem van, hanem hitbol valo szeretet. A felelem a bizalom, a hit hianya, es a ketelkedes a forrasa. Hinni kell Isten szereteteben. Meg kellene tanulnod mi a szeretet. Isten elobb szeretett minket mint mi Ot. A szeretete cselekedetekben nyilvanult meg. Teged is szeretett, azert kuldte el a Fiat engesztelo aldozatul erted/ertunk, es adta az eletet mindannyiunkert.


En is ajanlanek szeretettel egy konyvlinket privatban. Nagyon sokat lehet epulni belole hitben es szeretetben is.

Sok sikert!

2015. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Én sem értem miért rettegek...illetve csak körbe kelll nézni..minden reménytelen,minden összeomlik csak..

Még nem ismertem olyan gyermeket,aki nem félne a fogorvostól,pláne szereti..a fájdalmat senki nem szereti,de ami még ennél is fájdalmasabb..senki nem érti..nem is erre teremtett minket,mert nem fájdalomra...

Kevesebbet tapasztalom a szeretetet,mint a fájdalmat,ezt még szeretve is őszintén elmondom.

2015. febr. 24. 21:13
 18/33 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Értem mit mondasz és egyet is értek,de ebben a szívben tisztaság is van,félelem is,szeretet is,bizalom is

Nem zárja ki egyik a másikat..tehát teljesen bízom,de a félelem is él...ez olyan mint a fagyi nem mondod,hogy csak egy ízt eszel ..megeszed az epret,a csokit is nem zárod ki egyiket sem a másik miatt...

Mindig gondoskodik a félelemről is az élet,az érzést nem lehet elnyomni..és tudom,hogy neked is van félelmed...

2015. febr. 24. 21:22
 19/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szoktál meditálni? Ajánlanám a meditációt, ahol gyakorolhatnál a gondolatoktól kiüresedni, mert a félelmet a gondolatok gerjesztik. Olyanok, hogy "mi lesz ha nem sikerül" "mi lesz ha nem tudok megfelelni" stb.

Figyeld meg az elméd, mert az mindig tele van gondolatokkal, de ez nem meglepő, mert az a dolga. De ebből kilehet szállni. Mert a gondolatok elzárnak a jelentől Istentől.

Úgy tudnám ezt érzékeltetni, hogy valakivel beszélgetsz valami fontos dologról, és közbe mindig megzavar valaki a mondanivalójával. Hát persze, hogy nemtudsz kétfelé figyelni. Azt tanácsolnám amit magam is szoktam kérni az Istentől, hogy segítsen az Ő vezessen, és Ő cselekedjen általam. Tehát szívből élni, de igazán a szív sem tiszta, de mégis azt jó követnünk, hogy magunk is tisztában legyünk, hogy minémű lélek lakozik bennünk. Mert szükséges szembesülni a magunk hibáival is, hogy a másikat is eltudjuk fogadni. Olyannak amilyen.:)

2015. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
A Bibliából megismerhetjük Istent. láthatjuk, hogy nem kell tőle rettegni mivel ő irgalmas, kedves Isten. (4Mózes 34:6) Csak annyit kell tennünk, hogy olvassuk a Bibliát.
2015. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!