Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor a hitgyüli zsidó...

Most akkor a hitgyüli zsidó vagy keresztény vallás?

Figyelt kérdés
úgy tudtam keresztény, de akkor mi a magyarázat a sok izraeli zászlóra?

2015. márc. 5. 15:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
Keresztények ,de bírják Izraelt . Értsd: cionista kereszténység.
2015. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel jobb a sionizmus, mint a cionizmus?
2015. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
sionizmus=cionizmus
2015. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 szp72 ***** válasza:
55%

A Hit Gyülekezete keresztény, de szimpatizál a zsidókkal és a zsidó állammal. Szerintük Izrael állama Isten hatalmas csodája, az ószövetségi próféciák beteljesedése, amikor Isten újból összegyűjti az ő népét.


Erről én személy szerint nem vagyok meggyőződve. Elismerem, hogy a zsidóknak is van joguk egy hazára, akárcsak a palesztinoknak. De nem hiszem, hogy tankok és atombombák védelme mögé bújó csont ateisták alkotnák Isten népét. Én úgy tudom, hogy a összegyűjtés ígérete a megtéréssel van kapcsolatban.

2015. márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Tizenharmadik, igazad van. Erre akartam rámutatni a gyengébbek kedvéért. A Biblia tele van a Sionra vonatkozó utalásokkal és ígéretekkel, amelyek alapot szolgáltatnak a cionizmus számára. Sajnos némelyek a cionizmus helyett a cinizmust favorizálják, ami a rágcsálók humora. Örök axióma azonban, hogy ahogy a "patkánynak a denevér angyal", a cinikus embernek pedig a Diabolosz az, legalábbis annak, aki a cinizmust életformaként gyakorolja.
2015. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves SZP72!


Van olyan ígéret, ami a visszahozás feltételeként a megtérést határozza meg, de olyanok is vannak, amelyek nem kötődnek feltételhez. A babiloni fogságból vissza lett hozva Júda és Benjámin, valamint a köztük élő Léviták, és helyre lettek állítva, mint ország, amit megtérés előzött meg. Különben hogyan teljesedhettek volna be a Messiásról szóló próféciák? Az északi királyság azonban soha nem lett helyreállítva, hanem asszimilálódtak a nemzetek közé, annyira, hogy jelenleg nem igazán tudható, hogy kik is azok. Akiket a világ zsidóknak nevez, azok a déli királyság leszármazottai. Ha azonban komolyan vesszük a Bibliát, az idők végén mind a tizenkét törzs helyre lesz állítva, ami elképzelhetetlen lenne anélkül, hogy előtte össze ne legyenek gyűjtve. A Biblia fel is sorolja nemzetségenként, tizenkétszer tizenkétezer ember marad meg Izrael leszármazottaiból az Úr visszajöveteléig, vagyis az a bizonyos száznegyvennégyezer, amit a jehovisták tévesen magukra vonatkoztatnak. Sok ige szól amellett, hogy Isten mindenképpen egybegyűjti a zsidóságot, és csak azután állítja helyre őket. Különben hogyan teljesedhetnének be többek között a Jelenések könyvében leírt Izraellel kapcsolatos próféciák? Abból kiderül, hogy a helyreállítást megelőzi egy rossz politikai egyezség az Antikrisztussal, akinek a támogatásával megépül a Jeruzsálemi Templom, ahova ugyanúgy be fog ülni istenként, mint Antiochus Epiphanes a Makkabeusok idejében. Ekkor ismerik fel a zsidók, hogy nem ő a Messiás, és elmenekülnek Jeruzsálemből és három és fél évig bujkálnak a pusztában. Izrael csak azután lesz teljesen helyreállítva, hogy Jézus Krisztus az Olajfák hegyére tette a lábát, ez bibliai tény. Ha azonban előtte nem létezik Izrael, mint politikai hatalom, 1948 előtt pedig nem létezett, akkor hogyan köthetne rossz politikai megállapodást az Antikrisztus személyével? Vagy a Bibliának csak azokat az állításait kellene elfogadnunk, amelyek megegyeznek a korábbi prekoncepcióinkkal?

2015. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Pietrosol ***** válasza:
46%

Szia!


Egyik sem. A Hit Gyülekezete egy vállalkozás, amelynek a filoszemitizmushoz sincs köze, inkább Izrael államhoz köthető pénzügyi érdekekhez és az idiotizmushoz.


Filoszemita annyit jelent, mint semitabarát. Annak viszont semmi köze nincs a barátsághoz, amikor Izrael állam terrorakcióit, mint erényes cselekedetet magasztalják. Egy barát rámutat a hibás és gonosz cselekedetekre, mert az épülésemet akarja. A kutya viszont a gonosz gazda kezét is nyalja.


A keresztény léthez sincs köze, hiszen egy államnak minden tettét felmagasztalja, miközben azt aki a nyilvánvaló gonoszságra rámutat az antiszemita mantrával kezdik megbélyegezni. Holott keresztény ember számára nem a nemzet a fontos, tehát nem az alapján értékel egy tettet, hogy azt mely nép vitte véghez. A H.Gy. esetében egy zsidó terror, buldózer, rakéta áldott, míg egy muszlim bomba átkozott.


A H.Gy sokkal inkább pszichopatológiai kérdés, mint vallás.

2015. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 szp72 ***** válasza:

Asperrimus-nak


Őszintén szólva szkeptikus vagyok azokkal szemben, aki annyira tudják a jövőt. Én azt mondom lehet, de mérget nem vennék rá.

Nagyon nehezen tudom elképzelni például, hogy úgymond a tizenkét törzs szó szerint helyre lesz állítva. Mi az hogy törzs? Nincsenek már ezek a törzsek. Azóta már mindenki össze-vissza házasodott, bárkiben folyhat bármilyen vér. Az a lesz a helyreállítás, hogy egyesek kitalálják, hogy ők tulajdonképpen Ruben törzse? Van ennek értelme?

Szerény véleményem szerint a tizenkét törzs az Egyház. A tizenkét törzsnek tett ígéreteket a tizenkét apostolra alapított Egyház örökölte.


"Hiszen nem mindenki izraelita, aki Izraeltől származik, s nem mindnyájan Ábrahám gyermekei, akik az ő leszármazottai. Csupán Izsák leszármazottjait hívják utódoknak. Más szóval: nem a testi származás szerinti utódok Isten gyermekei, hanem az ígéret gyermekeit nevezik utódnak." (Róm 9,6-8)

2015. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve CSAK RÉSZBEN történt, AMEDDIG a pogányok teljessége bemegyen. És így az EGÉSZ IZRAEL MEGTARTATIK, amint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat: És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása." (Rm 11,25-29)


Azért emeltem ki bizonyos szavakat, mert ezek arról tanúskodnak, hogy csak részlegesen és időlegesen történt meg az, amit a helyettesítési teológia abszolút értelemben és végérvényesen állít. Ami pedig a jövőt illeti, a Biblia meglehetősen egyértelmű Izraellel kapcsolatosan, és azzal kapcsolatban is, hogy Isten vajon megváltoztatja-e a véleményét, vagy Ő maga megváltozik-e valaha.

2015. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 szp72 ***** válasza:

A zsidók meg fognak térni. A lemetszett olajágat visszaoltják.

De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a törzsek újból létrejönnek. A törzs egy összetartó egymásközt szaporodó népcsoport. Hol vannak ilyenek már? Az égvilágon senkit nem érdekel, hogy az ősei melyik törzshöz tartoztak, annál is inkább mert már úgy összevegyültek, hogy mindenkiben folyik minden.

Aki pedig már annyira beolvadt, hogy még az se érdekli, hogy volt-e zsidó őse, az mitől lenne zsidó. Én azt hiszem, hogy számos prófécia, nem betű szerint fog teljesedni.

2015. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!