Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szereted az Istent?

Szereted az Istent?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 00:44
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
18%

Ha nem kell bizonyíték, akkor adj 1,000,000 $$$-t. Na jó, lehet HUF is. Eztet monnya az Istened!


Ha nem adod, akkor egyértelműek a következmények.

2015. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
0%
Allah-ban hiszek, ő az igazi Isten.
2015. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

11-es


Nem istenhívőként mondom, de rég láttam ennyi pontatlanságot egy helyen. A hozzászólásod semmit nem bizonyít és semmit nem cáfol. Semmi tárgyilagosság nincs benne, ez csak a te véleményed.


Kifejtenéd mire akartál utalni ezzel a ködös, személyeskedő hozzászólással?

2015. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
28%

Szeretem-e Istent?

Amennyire ő szeret engem...

2015. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Szeressük egymást ***** válasza:
95%

11-es ilyet nem mondhatott.

Hanyszor olvastad el az evannygyeliomot?

"Ne gyujtsetek vagyont magatoknak a Foldon..."

2015. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
24%

#13, #15


Ha "nincs szükség bizonyíték" Istennel kapcsolatban akkor nem kell prezentálnom semmit. Se bizonyítékot, se cáfolatot, se evangéliumot.


Elég az állítást megtennem, és ha zavar, akkor TI BIZONYÍTSÁTOK hogy nem úgy van.


Addig viszont fizessetek, vagy meglesznek a következmények. Mind tudjuk mi.

2015. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 KZitus ***** válasza:
19%

Szervusz


Nagyon szeretem. Nem mindig volt így.

Amióta tudom róla, hogy ÁLLANDÓAN gondja van rám, és figyelemmel kíséri az életemet, támogat, segít a tanácsaival, mert nem mindegy neki hogyan érzek, élek,hogyan érzem magamat ebben az életben, amely el van idegenedve Tőle a Teremtőtől. Ő vágyik arra, hogy minél jobban megismerjem, és LÁSSAM meg, mi mindent készített elő a számomra, még azelőtt, hogy én éltem volna. Ő már akkor tudta mire van szükségem ahhoz, hogy boldog, elégedett életet éljek még olyan mostoha körülmények között is, mint amilyenben most van a világ:-) Persze ezt nem csak számomra teszi elérhetővé. Krisztus a halálával, és váltságával MINDEN ember számára megközelíthetővé tette Istennel a barátságot, a meghitt közelséget. Isten szeretet, írja róla a Biblia. De ameddig nem tudtam meg mit is jelent ez a számomra, addig csak üres szavakat jelentett.


Akkor lesz értelme és jövője az életednek, és akkor leszel boldog, ha megismered és megszreted Istent, mert ő csodálatosan JÓ:-)

Szívből kívánom neked, éld át ezt az érzést - hogy megismerd az igazi boldogság titkát.

2015. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
55%

16-os.


Én nem akarom bizonyítani, hogy létezik, annál inkább, hogy szerintem (!) nem létezik.


De te nem ilyen megengedően fogalmaztál. Arrogánsan azt állítottad, hogy nem létezik, amit érveléstechnikailag nagyon gyenge érvekkel próbáltál bizonyítani. Lássuk már a különbséget a vélemények és a tények között!


Ha nem bizonyítom Isten létezését, az nem jelenti szükségképpen azt, hogy nem is létezik. Egy példa erre: Semmelweis bizonyítéka előtt is az orvosok kezén levő kórokozók okozták a gyermekágyi lázat, nem csak onnantól, hogy ezt Semmelweis bebizonyította. Tehát attól, hogy valamit nem bizonyítunk, még létezhet. (A másik probléma, hogy miként bizonyítasz egy per definitionem mindenben jelen levő entitást?)


Azt állítom, hogy nem bizonyítható, de nem is cáfolható Isten.

2015. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
35%
Fura hogy a legtöbb pontot kapta aki szerint egy nem bizonyítottan élőt csókolgatni kell, mert különben lemészárol. És még szépen fogalmaztam. Látszik, hogy szeretem Jézust, mert nem koszos hulláztam le.
2015. márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
40%

tévedés, kedves 9-es válaszoló, nem pontoztam senkit

akkor szoktam pontozni ha egyetértek, ha nem akkor hagyom nem kell még ledegradálni nullázgatásokkal


A 11# válaszoló, sajnos pénzben gondolkodik ami nem is csoda

sajnos azt elfelejti, hogy Istennek ilyen butaságokra mint a pénze nincs szüksége, mert minden élethez feltételt Ő adott ingen, az emberek csinálnak belőle pénzt, hogy másokat elnyomjanak pedig Ők is ingyen kapták-.

2015. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!