Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szereted az Istent?

Szereted az Istent?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 00:44
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Pénz mindenkinek kell ebben a világban. Főleg annak aki nem túl sokat kapott és azt sem ingyen.
2015. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos itt minden istenező elfelejti hogy NEM ÉN gondolkodok pénben, hanem ŐK, MEG AZ ISTENÜK.

Nem én kértem pénzt, hanem az istenségetek mondta hogy adjatok nekem pénzt. Mert kifürkészhetetlenek az ő útjai. Kik vagytok ti hogy megkérdőjelezzétek az istenségetek?

Szóval PERKÁLJATOK! Már így is meglesznek a következmények (mind tudjuk mi).


Btw, ha a pénz nem kell a szektáitoknak, minek gyűjt az összes pap KÖTELEZŐ adományt? Egyházi tizedet?

És ha nem gyűjt, akkor kérek egy NAV-vizsgálatot a vagyonosodás miatt, mert ugye miből tartják fenn az üresen kongó hodájokat. Nagyon remélem hogy nem az én pénzemből... Az ugyebár sértené - többek között - az egyházak és az állam szétválasztásának elvét!

2015. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
75%

#19 - #21 - #22


Ezek még mindig nem bizonyítják Isten nemlétét.


Személyeskedés, amelyben összemostátok Istent a kereszténységgel. Az intézményesített kereszténység bizony tett finoman szólva is kétséges dolgokat. De ez emberi intézmény.


"Sajnos itt minden istenező elfelejti hogy NEM ÉN gondolkodok pénben, hanem ŐK, MEG AZ ISTENÜK."


[link]

[link]

[link]


Az ember talán pénzben gondolkozik, de hogy lehet ilyen infantilis dolgot leírni, hogy Isten pénzben gondolkozik?

Nem tudsz értelmes definíciót adna arra, hogy mi az az Isten, nem is hiszel benne, de azt tudod, hogy pénzben gondolkozik? Akkora öngólokat rúgsz, hogy csak úgy füstöl.

2015. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
13%

#23

Ismételni tudom csak:

nekem nem kell bizonyítanom Isten létét vagy nemlétét.


NEKTEK kell bizonyítani hogy az istenségetek nem ihletett engem arra hogy felszólítsalak benneteket az ő akaratának teljesítésére, miszerint fizessetek nekem adott összeget.


Mivel egyértelmű hogy azistenségetek felszólított titeket általam, a prófétája által hogy fizessetek pénzt, egyértelmű hogy az istenségetek törődik apénzzel. Legalábbis most!


És miért kéne nekem definiciót adni? TI tudjátok Istent. És azt is tudjátok mi lesz a következménye (mind tudjuk) hanem teljesítitek az Ő akaratát.


Eddig egyiktek sem bizonyította hogy az istenségetek nem akarja hogy pénzt adjatok nekem, az emberi alkotású (vírusos) linkjeitek és website-jaitok semmit nem érnek az Ő hatalmával szemben.


FIZESSETEK, VAGY KÜLÖNBEN...!

2015. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%

24-es


Se neked, se nekik nem kell bizonyítani semmit. Ez hit kérdés. Te azt hiszed (!), hogy nem létezik, a hívők pedig azt hiszik (!), hogy létezik. Azt állítod, hogy Isten nem létezik, mert senki nem bizonyította az ellenkezőjét. E logika mentén ez is igaz: Isten létezik, mert senki nem bizonyította a nemlétezését. Nem túl meggyőző, nem igaz?


Amit állítasz (hogy az Isten beszél belőled, ergo fizetni kell neked) abból a premisszából indul ki, hogy Isten létezik. De ez sem bizonyítható.


Ráadásul, tévesen egy kalap alá veszel a hívőkkel. Én se nem hiszem, hogy létezik, se nem hiszem, hogy nem létezik. Maximum arról tudok nyilatkozni, hogy mi az, amit valószínűnek tartok.

2015. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
16%

#25

TERELSZ, másszóval hazudsz.


Ők azt állították bizonyítékuk van az istenségük létezésére, és ezen azalapon fenyegetőztek is.


Az ismételten HAZUGSÁG hogy "hanem bizonyítod hogy nem létezik akkor létezik". Azon kívül hogy ez ökörség, azért hazugság, mert az alaphelyzet az, hogy semmit nem ismerünk el létezőnek aminek al éte nincsen bizonyítva.

Te egyszerűen megpróbálsz játszadozni a többrétű definicióval, és azt állítani "a gravitáció csak egy elmélet".


Végül: MINDEGY MIT TARTASZ VALÓSZÍNŰNEK TE. Ők azt nyilatkoztak - és ennek kapcsán fenyegetőztek -, hogy számukra nem szükséges bizonyíték, de "azt teszik amit mond".


Én nem tettem mást mint megmondtam nekik mit "mond".

Ha nem fogadják el, akkor megtagadják az istenségüket, képmutatók lesznek, és mind tudjuk hitük szerint mi vár az istentelenekre.

Ha elfogadják, azzal bizonyítják hitüket és hogy nem csak teliszemetelik ezt az oldalt - amit amúgy a szabályzat tilt.

2015. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
24-es most hallottam egy hangot amely azt mondta, hogy be lett zárva előtted az ajtó, mégsem kell egy fityinget sem adnunk neked, mert gondatlanul és tisztátalanul szóltál az ajjkaiddal.
2015. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

Mint irodalmi karaktert nem, mert nem túlságosan érdekes. Rosszul van megírva, az a helyzet.

Vagy mire gondolsz?

2015. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
28%

Ha jól értem itt nem azon van a hangúly, hogy fizessetek pénz vagy az Isten fizessen a hozzászólónak. Hanem azon, hogy semmivel sem hitelesebb, amit ti a szájába rágtok az Urnak.

Bocs, ha tévedek.

2015. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
54%
Nézzétek meg a Demóna című filmet.
2015. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!