Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhatja-e azt egy tanú,...

Mondhatja-e azt egy tanú, hogy: "Isten éltessen" egy születésnapos személynek?

Figyelt kérdés
tudom, hogy "mindent szabad nekem", tehát bármit mondhatunk, de kiközösíthetik-e ilyenért?
2015. márc. 14. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze. Szólásdzabadságban élünk.
2015. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A születèsnapi szokásokkal kapcsolatban jó megvizsgâlni az eredetèt. Jókívánsâgokat bármikor mondhatunk, mint ahogyan ajándèkozni is.
2015. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mulder614 ***** válasza:
Én mindenkinek azt mondom hogy "élj örökké!" hisz ez a cél, nem csak sokáig lehet hanem örökké is élni.
2015. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia


Nem, mert születésnap nem keresztény ünnep, ennél fogva nem veszünk részt semmilyen formában sem ebben


Jó kivánságokat bármikor lehet osztogatni, nem kell ahhoz egy nem kihangsúlyozott nap.

2015. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy Tanú mondta. És épphogy elhagyta a száját ez a förtelem, egyből lesújtott rá egy villám az égből. Szörnyű volt. :-(
2015. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem mondhatja.

Egyrészt azért, mert ők az istenüket nem Istennek nevezik. Másrészt, mert Jehova szomorú lesz, ha felköszöntenek valakit egy olyan ünnepen, amit nem ő rendelt el, különösen, ha az ő nevében teszik ezt.

2015. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na várjunk csak. Honnan tudod, hogy tanú? Csak úgy elhiszed neki? Te mindent elhiszel?
2015. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
milyen alapon nem mondhatja?
2015. márc. 14. 23:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ez is egy olyan kérdés, amire a válaszok megoszlanak. De nézzük meg a tényeket:

A Bibliában 2 születésnap

van megemlítve ,mindkettő esetben olyanok ünnepelték meg a születésnapjukat ,akik nem hittek Istenben és ráadásul mindkét esetben haláleset történt. 1Mózes 40:20-22 Márk6:21-24


Jézus nem ünnepelt születésnapot és az apostolai sem.

Na akkor minek ünneplik a hívők? Karácsony? Hmm...



Na akkor most egy igaz hívő jól teszi ha születésnapi köszöntőt mond az éppen ünnepeltnek? NEM! Mert azzal már ő is részt venne valamijen szinten az ünneplésben.


Nem vagyok Tanú de sok dologban osztom a nézeteiket, mivel összhangaban vanak a Bibliával.

2015. márc. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
valoban a Bibliát kellene mèrvadónak tekinteni ebben a kèrdèsben is
2015. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!