Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhatja-e azt egy tanú,...

Mondhatja-e azt egy tanú, hogy: "Isten éltessen" egy születésnapos személynek?

Figyelt kérdés
tudom, hogy "mindent szabad nekem", tehát bármit mondhatunk, de kiközösíthetik-e ilyenért?
2015. márc. 14. 09:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
a biblia nem tíltja a születésnap megünneplését, pláne nem az évfordulókat, mondjuk azt, hogy egy anya megemlékezzen arról a napról, amikor világrahozta gyermekét, aki Isten ajándéka. ha már a bibliánál tartunk. vagy rosszul tudom? a bibliában idézett születésnapokhoz hasonlóan napjainkban a születésnapi ünnepségek hány százaléka végződik kivégzéssel?
2015. márc. 15. 10:36
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen lehet ma ezek nem vègződnek halállal, de mi jellemző rájuk? ... Semmi helytelen sincs abban, ha megemlèkezünk egy èvfordulóról, pl házasságiról. De ha utánanèzel a születèsnapi szokások eredetènek, láthatod, hogy ezek a spiritiszta dolgokkal voltak kapcsolatban. Nem utolsó sorban a korai keresztènyek sem ünnepeltèk ezt. Az èv minden napja alkalmas lehet arra, hogy meglepjek valakit. Üdv.
2015. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előző: Honnan tudod azt, hogy biztos nem ünnepelték meg? Mert nem ír róla a Biblia? A Biblia csak arról ír, ami fontos volt az üdvtörténet szempontjából.
2015. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!