Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez veletlen vagy Isten keze...

Ez veletlen vagy Isten keze van benne?

Figyelt kérdés

Kb fel evvel ezelott elhataroztam, hogy el fogom felejteni azt a pasit, akibe evek ota bele vagyok zugva, es ugy erzem o az igazi.

De utolso esely gyanant meg fohaszkodtam Istenhez, hogy ha van ertelme, hogy egyutt legyunk kapjak valami jelet meg abban a honapban, mert uj eletet kezdek nelkule.

Erre ra par hetre mintha kozeledett volna felem a pasi, de megfutamodtam, megijedtem, es ugymond elfutottam.

Hozzateszem ezelott 3 es fel evvel is mintha probalt volna kozeledni.


2015. márc. 14. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Véletlen.
2015. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindegy. Úgyis csak rajtad múlik, hogy mi lesz.
2015. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy, nem alapozhatod az életedet holmi jelekre. Jeleket a Sátán is tud produkálni, sőt, te magad is értelmezhetsz jelként egy hétköznapi eseményt. Isten a lelkiismeretünkön keresztül kommunikál velünk, nem az érzelmeinken, vagy turistajelzéseken keresztül.


A másik, hogy Isten házasságban gondolkodik, nem pedig párkapcsolatban. A bibliai hit szempontjából értelmezhetetlen egy pasi, akivel együtt vagy, vagy nem vagy együtt.


A harmadik, ha ő volna a számodra az igazi, akkor nem akarnád elfelejteni. Nem az az igazi, akivel együtt tudsz élni, hanem az, aki nélkül nem.

2015. márc. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3. Nem varhatom, hogy egy vadidegen elem all, hogy gyere hozzam felesegul, ha nem is ismerjuk egymast. Bar ha megkerdezni, 1 nap utan is igent mondanek neki.

Az erzeseim azt mondjak, hogy o az igazi, de megse tortenik 4 eve semmi, eli az eletet, en az enyemet, es veletlenul sinvs alkalmunk osszejonni.

2015. márc. 15. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem becsülöm le a problémádat, de én nem hiszek abban, hogy az az ember az igazi a számodra, aki nem érdeklődik irántad. Én is voltam valaha hasonló helyzetben. Úgy tűnt, mintha a másik fél közeledne, aztán egészen máshogy tűnt, aztán megint úgy tűnt, hogy már majdnem, majd újra másképp és így ment hónapokig. Az vetett véget ennek az egésznek, hogy összeismerkedtem valaki mással, aki ugyan tévedésnek bizonyult, nem is kicsinek, de legalább kigyógyított abból a másikból, akit idealizáltam. Csak ezután ismerkedtem össze azzal, aki valóban az igazinak bizonyult, idén lesz harminc éve.


Nem derül ki a kérdésedből, hogy te újjászületett keresztény vagy, vagy a maga módján vallásos kategóriába tartozol. A Biblia azt mondja a keresztényeknek, hogy csak az Úrban házasodjanak, azaz újjászületett keresztények újjászületett keresztényekkel. Kívülállókról nem rendelkezik.

2015. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Az első válaszolónál a pont.

Nem kell ebbe Istent belekeverni, hoszen úgy is az fog történni, ahogyan döntesz. Nem Isten fog dönteni helyetted.

Azon kívűl a világot MA nem Isten, Sátán befolyásolja, alakítja, formálja -sokszor az ember gondolkodásán keresztül.


De egyébként akihez 4 év kerülgetés után 1 perc alatt hozzámennél feleségül - ez szerinted tartós életet jelentene? Nem gondolhatod komolyan :-)

Viszont Istennek az a véleménye a házasságról, hogy amit az Isten egybeszerkesztett, ember ne válassza széjjel. A tiétek ilyen lenne...reálisan

2015. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 világvége1 ***** válasza:
Véletlen.
2020. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!