Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon erősen érdeklődök a...

Nagyon erősen érdeklődök a zsidó kultúra iránt, szeretnék olyan hithű zsidóvá válni mint a Terhes Dávid, tudtuk e segíteni bármiféle módon célom elérésében?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 23:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Te komolyan gondolod, hogy egy ilyen oldalon ebben segíteni tud valaki? Keress fel egy rabbit, és neki tedd fel a kérdéseidet.
2010. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Ki az a Terhes Dávid?
2010. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Annak születni kell.

lehetőleg zsidó anyától.

2010. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Terhes Dávid a Szegedi Ifjú Zsidók Közösségének szellemi vezetője, már gyerekkorától kezdve a zsidó hit maradéktalan elsajátítása volt szellemének egyetlen mozgató rugója.Áhitatos munkásságának köszönhetően végre kiépült egy olyan szegedi zsidó közösség melyben a fiatalok maradéktalanul gyakorolhatják megingathatatlan hitüket.
2010. febr. 15. 23:56
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezd meg tőle szerintem! De ez csak egy tipp...
2010. febr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
De nem beszél velem, mert -még- nem vagyok zsidó...
2010. febr. 16. 00:26
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Vannak külön rabbik akik betérítéssel foglalkoznak, de ez egy hosszú és néha nehéz folyamat. Azt is hozzáteszem hogy a 'született' zsidók lenézik a betérteket, akkor is ha ők maguk nem gyakorolják pl a vallási szokásokat, a betért viszont hithű.. Nézegess a neten pl keress rá 'betérés' vagy hasonló címszavakra olvasgass evvel kapcsolatban végül válassz egy szimpatikus rabbit, bár úgy tudom nem sokan foglalkoznak betérítéssel.
2010. febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó vagyok, nekem ez a zsinagóga volt a legszimpatikusabb (anno). Bp - [link]

itt egy leírás van betérésről.

2010. febr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

járj el zsinagógába, tanulj, olvass utána, rengeteg könyv van, de nehéz meló, mert itt nem elég egy kis vizet magadra fröcskölni, évek alatt lehet a megfelelő tudásszintet elérni

de hajrá!

jah, és ha negatívan állnak a betérési szándékodhoz, az a próba része és vallási kötelesség, ne nagyon várd, hogy bátorítsanak, ha ezek ellenére is céltudatos maradsz és van akaraterőd, sikerülni fog... de az első ilyen témájú beszélgetésedet egy rabbival kb. 1-3 év választja majd el a betérésed lehetséges idejéig, szóval, hajrá

2010. febr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Előre szólok, hogy két szék között a pofádra fogsz esni, ugyanis a zsidók nem fogadnak be nem zsidókat maguk közé, pontosabban sohasem lehetsz igazi zsidó ha nem születsz annak.


Ennek tükrében azon is érdemes elgodnolkodni, hogy ki is az antiszemita...

2010. febr. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!