Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért Jézus születésétől...

Miért Jézus születésétől számítjuk az időt?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom pontosan megfogalmazni, hogy mit szeretnék kérdezni, szóval bocsi, ha a következő mondatok totál kaotikusak.:D


Szóval a lényeg annyi, hogy ha akkor annyian rossz szemmel nézték a cselekedeteit meg úgy mindenét (hiszen ugye keresztre is feszítették), akkor miért tartották annyira (talán nem ez a legjobb szó rá) mérvadónak? Akkor miért a születése az időszámítás kezdete?


Légyszi, aki bármi infóval tudja a kis gondolatmenetemet segíteni, küldjön egy választ, mert most nem tudok leszállni erről a témáról. c:


Köszi:3



2015. márc. 21. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az aera vulgaris nevű időszámítási rendszert, amelyben a keltezést az anno Domini vagy ab incarnatione Domini szavakkal kezdik, 525-ben állította fel Dionysius Exiguus (kb. 470 – kb. 544) a húsvét időpontjának kiszámítására, azonban használata csak évszázadokkal később vált általánossá. Ezzel a diocletianusi era (aera martyrum) használatát akarta felváltani. Előszavában megállapította, hogy az az év Flavius Anicius Probus consulságának éve, amely év az 525. év Jézus Krisztus születése után.[1] Számítását arra alapozta, hogy Lukács evangéliumának harmadik szakasza szerint „Tibériusz császár uralkodásának 15. esztendejében, amikor Poncius Pilátus volt Júdea helytartója, s Galileának Heródes volt a negyedes fejedelme, testvére, Fülöp meg Itureának és Trachonitisz tartományának, Lizániás pedig Abilinának volt a negyedes fejedelme, Annás és Kaifás főpapok idején az Úr szózatot intézett Jánoshoz, Zakariás fiához a pusztában.” Ez az ókorban megszokott datálás azonban Jézus fellépésének idejére vonatkozik, amelynek idején – szintén Lukács szerint – harminc év körüli volt Jézus.



[link]

2015. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az időszámítást csak századokkal később, amikor már a kereszténység államvallás volt, akkor kezdték visszamenőleges hatállyal Krisztus (vélt) születéséhez igazítani.


Vannak azonban mai napig keresztény közösségek, akik továbbra sem ezt veszik az időszámítás alapjául.


(Ha érdekel, szívesen írok majd bővebbet is, de most sietek.)

2015. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Okéoké, de ezt egyből elfogadta mindenki? Hiszen az egész világ ezt használja. Csupán azt nem értem, hogy hogyan bírt ekkora hatást gyakorolni Jézus a naptárunkra, mikor rengetegen ellenezték azt, hogy Isten fiának nyilvánítja magát.
2015. márc. 21. 20:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]


Aztán pihenj egyet, kattanj le a témáról, és adj pár napot magadnak, hogy megemészd.

2015. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2 Örülnék neki, ha majd írnál róla, köszi.:) Mivel az #1-ből jó esetben minden 5. szót tudom értelmezni.


Annyit nem tudok összekapcsolni csak az agyamban, hogy hogyan lett egyáltalán államvallás? A tanítványok terjesztették, és ilyen hatással volt a népre? Mert az azért nem kis teljesítmény.:D

2015. márc. 21. 20:49
 6/12 |Orfeusz| ***** válasza:
Amikor a kereszténység elterjedt, minden keresztény területen ezt kezdték használni. Akkoriban meg Európa = kereszténység, és Európa = egész világ időszaka volt, ezért a "fejlett civilizáció" ezt használta. Keleten csak sokkal később jelent meg, de ott sok helyen a sajátjukat is használják mellette.
2015. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 |Orfeusz| ***** válasza:
# 5 Úgy bizony, ilyen hatással volt a népre. De az már nem az időszámításhoz kapcsolodik.
2015. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#4 Nem tudom, ezt miért kéne megemésztenem, nem hittem én, hogy ez valami óriási nagy dolog volt.:D Köszönöm a linket, választ kaptam a kérdésemre. Ment a pacsi.


Akkor úgy érzem utánakeresek a kereszténység elterjedésével kapcsolatban.

2015. márc. 21. 20:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a pacsi, jó hangulatomban vagyok.:D
2015. márc. 21. 20:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenki, az Izrealitáknál, már majdnem 6000-et irnak.
2015. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!