Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mibe hal bele az,...

Ozmium42 kérdése:

Pontosan mibe hal bele az, aki látja Istent? (2Móz 33:20)

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Úgy besz@rnak, hogy szívütést kapnak.


Te még nem féltél, mi? Amikor elsötétül a világ, lezsibbad a lábad, és besz@rsz. Na, akkor azt hiszed, hogy belehalsz.

Szerintem csak erre gondoltak.

2015. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az pontosan Isten látásába hal bele. :)


(Rágódni való: Pontosan hogyan semmisül meg az anyagi test, ha antianyaggal találkozik? Tudjuk? És hogyan semmisül meg az anyagi test, ha a tiszta szellemivel találkozik? Tudhatjuk?)

2015. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A dicsőségébe, ami sugárzik belőle és öl.
2015. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A látás az elektromágnesesség kb. 400-800 nanométer hullámhosszú hullámainak detektálásán alapul. Sok mindentől meg lehet halni, de valaminek a látásába nehezen. Ha Isten azt akarja, hogy lásd az arcát, és közben még megölni sem akar, akkor mit tehet? Azért tettem fel a kérdést, mert azt feltételeztem, hogy a válasz bonyolultabb annál, mint hogy lejjebb tekeri a fényerőt, ha esetleg a fény hőhatása ölne meg.


Esetleg nem is maga a látás öl meg, hanem érkezik abból az irányból más is, amit nem látsz, de megöl rögtön?


Az anyag és az antianyag természete nagyon jó rágódni való. Kár, hogy a vallás nem mond róla semmit, és még a kérdéshez sincs semmi köze. Egyébként nem semmisül meg a találkozáskor, csak átalakul fotonokká, amelyek energiája megfelel az eredeti részecskék tömegének E=mc^2 szerint. Borzalmas dolog analógiát vonni az ember halálával és egy kvantumfizikai mérettartományban lezajló esemény között.

2015. márc. 21. 22:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez csak egy "szabály" . Istent csak halálod után láthatod, kb. ennyi a mondanivalója. Volt még ilyesmi, hogy "az ördög olyan csúnya, hogy aki rá néz, szörnyethal."
2015. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy aki a Medúza szemébe néz, az kővé változik.
2015. márc. 21. 22:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért nem azt kérdezted meg, hogy ki teremtette Istent? :) Ugyan ez a kategória.


Amint Te el fogod tudni képzeni és meg fogod tudni érteni, hogy mit jelent a "Vagyok" fogalom múltra, jelenre és jövőre egyaránt és egyszerre értelmezve, onnantól kezdve érteni fogok azt is, hogy mibe halnál bele ha most megjelenne előtted Isten. ;)


Vagy csak gondolj el az időtlen világban, ugyanitt a végtelen világon is filózhatsz egy kicsit.

Esetleg beleáshatod magad a mennyei-szellemi lét rejtelmeibe, törheted a fejen azon, hogy miként fogjuk meglátni Istent, ha már nem lesz szemünk és még sorolhatnám. Bármelyikre kapsz választ, a többi is azonnal megvilágosodik majd.

Csak annyira kérlek, hogy oszd meg majd velünk a felfedezésed, ha megtörtént. :)

2015. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*gondolj bele az időtlen világba
2015. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok, a 4-re reagálok:


Kérdésedre a válasz természetesen nem természettudományos, hanem TERMÉSZETFELETTI jellegű.

(Erre próbáltam célozni a zárójeles kiegészítéssel, de úgy tűnik nem ment át az üzenet.)


Tökmindegy, hogy hogyan halt meg az, aki esetleg látta Istent.

Mert nem az a lényeg, hogy hogyan, hanem az, hogy MIÉRT halt meg: azért, mert meglátta Istent.

Egyébként pedig nyilván nem természetes halállal, hanem természetfeletti halállal halt meg az illető :)


A mondanivaló ezen része tehát kerek, lényege az, hogy abban az időben Istent nem lehetett látni.


A vonatkozó teológiai tanítás azonban csak az Újszövetséggel teljesedik ki: Isten Igéje testté lett, és köztünk lakott, és mi láttuk az ő dicsőségét. Aki pedig Őt látta, az az Atyát látta, mert Ő és az Atya egy.


Az Ószövetségben Isten nem volt látható, az Újszövetségben viszont láthatóvá vált az emberek számára Isten dicsősége.


Az Ószövetség általad hivatkozott mondata (mint olyan sok másik mondat is) az Újszövetség tanítását készíti elő, annak a közvetlen előzménye.

2015. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudod-e hogy a végtelen számomra egy primitív, egyszerű, de a vallások által misztifikált és túlbonyolított fogalom? Ma is olvastam, és máskor is gyakran, hogy keresztények a végtelen fogalmával, mint emberi ésszel felfoghatatlan dologgal dobálóznak. Ez dogma. Én tökéletesen értem, számomra nem misztikus és ez nem különleges képesség. Más pedig, amit felsoroltál, paradoxon, amit a vallások pont azért szeretnek, mert remélik, hogy nem tudod őket feloldani, és ezért nyitott leszel bármilyen válaszra, amit eléd raknak. Isten. Végtelen. Hogyne.


Tök primitív kérdést tettem fel, ami fizikai, időben véges, ok-okozati. Mondhatnád, hogy passz, de inkább terelsz az antianyag meg a mennyország felé. Ez annyira tipikus.

2015. márc. 22. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!