Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mibe hal bele az,...

Ozmium42 kérdése:

Pontosan mibe hal bele az, aki látja Istent? (2Móz 33:20)

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 21:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Pardon, azt hittem, ugyanaz írta a 2. és 7. választ, nem néztem a százalékot.


Mit jelent amúgy a természetfeletti? Az emberi test szerintem természeti, ami megöli, annak is természetinek kell lennie.

2015. márc. 22. 00:04
 12/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Abban azért egyetértünk, hogy az örökké megegyezik az időtlenség fogalmával? Tehát az örökkében nem számít, hogy meddig, szóval nincs szükség időre. Kérlek írj le nekem egy időtlen világot és, hogy miként fogunk benne élni.

Bár gondolom Te nem erre írtad, hogy számodra tökéletesen érthető. :D


Amire ki akartam lyukadni hozzászólásommal, hogy tök felesleges ezeket a kérdéseket feltenned, mert nincs rájuk válasz. Nem érthetjük meg a természetfeletti működését, ha értenénk, mi lennénk Isten.

Ezek tipikusan olyan kérdések, amikre a válasz semmi mást nem elégítene ki, mint a tudásszomjat. Nem változna tőle az életed, nem csinálnál semmit sem másképp, nem ettől vállnál hívővé vagy ateistává, szóval egyáltalán nem fontosak. A másik válaszoló is kb. ezt írta le. Kit érdekel, hogy miként halnál meg? Nem fogsz találkozni Istennel, szóval felesleges ezen filózni. A mennyen is, a poklon is, meg az összes "paradoxonon". Nem véletlenül hit. Hidd, vagy ne hidd.

2015. márc. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A idezett szerint, barmibe.

Megall a szive, elolvadnak a atomjai, vagy csak ugy konkretan, megmurdel. Mert csak. Nem a miben, hogyan a kerdeses itt.

Ez a "nem lathatod", egy konkretan "azert mert aztmondtam" jellegu parancs ott. Olyan, mint a "ha eszel a fa gyumolcsebol, meghalsz".

Ez egy olyan helyzet volt, ahol Isten konkretan engedelmesseget vart el, semmi mast.

Mert ha akarta volna, lejebb tekeri a sugarzast, a fenyerot, akarmi, es akkor nem hal meg, ha meglatja. De itt pont olyna volt a helyzet, ha megfordul, akkor megnezheti (es megmurdel)

2015. márc. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy nevetséges dolog, és a többi vallásból jött (nehogymá' a mi istenünket meg lehessen nézni, mikor a többit nem lehet).

Istent, ha egyáltalán képes vagy látni, SEMMIBE nem kell belehalnod. Ez egy végtelen isten, ezért azt csinál, amit akar. Ha akar, megöl - ha akar, akkor meg nem. De miért is ölne meg egy végtelenül kegyelmes isten?

Maximum nem láthatod őt, ha nem akarja.

Míg ellenben pl. Zeusz, ha teljes díszben van, akkor mindenképpen halálra éget, hiszen ő a napkorong - és nem is tud mást tenni. Volt is ilyen eset a mondákban.

2015. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!