Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az új régészeti lelet végleg...

Az új régészeti lelet végleg ledönti a 6000 éves Föld dogmáját?

Figyelt kérdés
2.8 millió éves új emberi faj állkapocsmaradványait találták meg Etiópiában. Ez a kor óriási távolságban áll a kreacionisták által tényként közölt 6000 éves Föld dogmától

2015. márc. 23. 16:23
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit informálódjatok mielőtt ennyire határozottan állítotok valamit.


Egyrészt több bizonyíték is van arra, amikor pl. egy fatörzs egészében áthalad több földtani rétegen is, tehát ez a rétegtan nem millió évekről beszél.


Másrészt vannak leletek, ahol dinoszaurusz lábnyomot és emberi lábnyomot egymás mellett találtak. Vannak prehistorikus barlangrajzok, ahol embereket ábrázolnak dinoszauroszokkal, vannak dinoszauruszleletek, amikben még találtak lágyszövetet, amik pár ezer év alatt egyébként lebomlanak, szóval biztosan nem millió évesek, stb...

De sorolhatnám ezeket, úgyis azt mondjátok, hogy ezek hamisítványok, hülye vagyok, nem gondolkozok, de azért jó ha tudjátok, hogy van jobbra és balra is világ, hiába takarja el az a bizonyos szemellenző. :)


Ui.: Legalább olyan magabiztossággal írtad le, hogy a dinócsontok alapján hogy indult be az emberek fantáziája és találták ki a sárkányokat, mintha minimum Te találtál volna először ilyet és Tőled eredne a sárkány mítosz. :D Nem tudom mire vagy ilyen biztos a dolgodban, de bizonyára jó neked. Még egy utolsó kérdés: tehát azt állítod, hogy a dinoszauruszok között nem volt olyan, ami tudott volna repülni, vagy tüzet fújni? :)

2015. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

"Egyrészt több bizonyíték is van arra, amikor pl. egy fatörzs egészében áthalad több földtani rétegen is, tehát ez a rétegtan nem millió évekről beszél."

Mutatnál ilyet? egyébként van talajerózió a világon, földrengések stb. ami megzavarhatja a szinteket, de attól még nyomon követhetők évmilliókig.


"Másrészt vannak leletek, ahol dinoszaurusz lábnyomot és emberi lábnyomot egymás mellett találtak. Vannak prehistorikus barlangrajzok, ahol embereket ábrázolnak dinoszauroszokkal, vannak dinoszauruszleletek, amikben még találtak lágyszövetet, amik pár ezer év alatt egyébként lebomlanak, szóval biztosan nem millió évesek, stb..."

Irónia nélkül érdekelne, ha tudnál ilyeneket mutatni. Mint mondtam, előfordul, hogy egy hegyomlás pl. leviszi a felső rétegeket és előkerül a dinócsont/ nyom stb. Na ezzel már találkozhatott az ember ásatás nélkül, egy lábnyom így is odakerülhetett, bár én még ilyesmiről nem hallottam szóval tényleg örülnék ha mutatnál erről valami megbízható forrást és nem egy photoshoppolt képet google-ról. Barlangrajzról szintén nem tudok, pedig hasonló témával foglalkozom, szóval ebből is érdekelne egy forrás, mert csak úgy hasraütésszerűen pár tudományosan hangzó szóval én is tudok mondani akármit.


"Ui.: Legalább olyan magabiztossággal írtad le, hogy a dinócsontok alapján hogy indult be az emberek fantáziája és találták ki a sárkányokat, mintha minimum Te találtál volna először ilyet és Tőled eredne a sárkány mítosz. :D Nem tudom mire vagy ilyen biztos a dolgodban, de bizonyára jó neked. Még egy utolsó kérdés: tehát azt állítod, hogy a dinoszauruszok között nem volt olyan, ami tudott volna repülni, vagy tüzet fújni? :)"

Alapvető biológia és fizikatudás. Tűzokádó lény létezésére nincsenek jelek, még itt a gyakorin is leírták valahol ehhez nálam jobban értő emberek, hogy miért nem lehetséges. Repülő dinó pedig ma is van, madárnak hívják, de mint tudod rengeteg féle dinó volt és azok amelyek hasonlítanak a mesebeli sárkányokra nem rendelkeztek szárnyakkal, mert nem találtak szárnyakat mellettük. Egyiknél sem. Egy 5-6 tonnás állat nehezen is tudott volna repülni. A pterodactylák pedig nem dinók.

2015. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

"Kicsit informálódjatok mielőtt ennyire határozottan állítotok valamit."


Legfőképp neked nem ártott volna, mielőtt leírtad ezeket az áltudományos butaságokat. Tüzet okádó sárkány csak a mesében volt, sosem létezett, egyszerűen nincs olyan szerv, ami tüzet állítana elő, majd kifujná onnan. LoL

De hát mit is vár az ember olyanoktól, akik ebben hisznek...

2015. ápr. 1. 21:16
 44/45 szp72 ***** válasza:

Egyszer vitatkoztam egy fundamentalistával, ő hívta fel a figyelmemet a mexikói Acambaro szoborleletre. Állítólag nem mostani hamísítványok. Szerintem valószínűleg azok.


A Biblia szerint a föld 6000 éves. Aki mást mond, az szerintem még nem igazán olvasta a Bibliát, inkább csak a felekezetének kommentárjait böngészte.


Ezek azzal érvelnek, hogy Isten nem a hat nap során teremtette az eget és a földet, hanem már előtte. Ezzel szemben a Biblia azt mondja, hogy Isten az eget a 2. a földet a 3. napon teremtette, és ő maga nevezte el.

Ezt mondja a 2Móz 20,11 is:

"Az Úr ugyanis hat nap alatt teremtette az eget és a földet, a tengert és mindent, ami bennük van; a hetedik napon azonban megpihent."

A 1Móz 1,1 ("Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet.") csak egy cím, egy felirat, rövid összefoglalása annak, amit ezután fog előadni. Isten nem teremtette meg kétszer a földet, ez hülyeség, s főleg hülyeség, hogy a második teremtéskor nevezi csak el földnek.

2015. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy sok ember van manapság, aki még komolyan hisz abban, hogy a Föld 6000 éves. De idióták mindig is lesznek. A Lapos Föld Társaságnak is vannak még ma is tagjai...
2015. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!