Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van igaz Sátánista?

Van igaz Sátánista?

Figyelt kérdés

KEresztény voltam, de mindhiába, így fordulok a másik odal felé. Legalábbis szeretnék.

Az igazi, Sátán által elfogadott sátánizmust keresem, és nem érdekel semmi Jajj megfognak ott öln meg kínozni- dolog.


Segítsetek kérlek. KÖszönöm!


2015. márc. 26. 20:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%
Érdekes vagy kérdező, csalódsz egy babonában, erre keresel egy másikat.
2015. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
A kérésed is fáj olvasnom!. Nem tudom mi történhetett Isten és közted, de ha ilyen felfogással élted a kereszténységet, akkor soha nem is tudtad mit is jelent kereszténynek lenni. Imádkozom érted, hogy törjön fel az a kemény szív, s hogy meglátsd vagy észlelhesd Istent olyan formában mint még sose! Isten áldjon mindig!
2015. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

12. nem biztos, hogy ilyen felfogásban élet. Ne a rosszat feltételezd róla. Összességében jó a segítő szándékot is látni rajta.


9. "Ennyi erővel akkor a Mein Kampf-ból is megismerhetjük a zsidó vallást." Legközelebb kapcsold be a monitort, mert csak úgy látod, amit írtam. :D Még egyszer, hátha most nem vagy olyan fáradt és felfogod: A Mein Kampf nem sokszerzőjű, nem túlzottan elterjedt, nem rendelkezik jelentős háttérrel, és a Bibliához képest rendkívül rövid idő alatt íródott, és mivel nincs több szerzője, a szerzők mondanivalója nem is lehet összhangban egymással annak ellenére, hogy különféle műveltségű és kulturális háttérrel rendelkeztek a szerzők. A Biblia a legelterjedtebb könyv a világon és a megírása is nagyon sajátos. Most nem reklámozni akarom, vagy nem elfogult akarok lenni, de ez egy eléggé alapos indok, ami alapján a Bibliára hagyatkozva próbáljunk a sátánról információt gyűjteni, de szeretettel várom, te honnan szereznél információt akkor a sátánról. Na ugye, nem tudsz ilyet, nem tudsz ellenérvelni, csak odabökni egy mondatot kötözködésként!

2015. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

12. nem biztos, hogy ilyen felfogásban élte. Ne a rosszat feltételezd róla. Összességében jó a segítő szándékot is látni rajtad.


(Csak 2 elgépelésem volt......)

2015. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Valószínű nem az igaz kereszténységet ismerted meg, nem találkoztál Jézus Krisztussal mint személyes megváltóddal. Az, hogy csalódtál egy vallásban előfordulhat, de a vallás nem egyenlő Jézus Krisztussal. (Hozzátenném például a katolikus vallásnak semmi köze nincs a Bibliához, saját hagyományaikat előbbre tartják mint Isten beszédét) A Sátán Embergyilkos volt kezdettől fogva, a Hazugság Atyja, a Vádló, a Rágalmazó, minden rossz kitalálója - és ő nem változott meg. Tuti örülne annak ha őt imádnád, aztán ha megunna akkor eltenne láb alól. Hülyeséget ne csinálj kérdező! Ismerd meg az igazi Jézus Krisztust aki maga a Szeretet aki eljött a Földre és meghalt a TE bűneidért is! Bármit tettél Isten meg tudja bocsájtani, csak fordulj hozzá és kérd Tőle. Hit Gyülekezetét ajánlom, ott tisztán hirdetik Isten Beszédét megismerheted Jézus Krisztus valódi természetét - nem egy róla alkotott vallásos képet.
2015. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%

A sátánizmusnak EREDETILEG semmi köze sem a kereszténységhez, sem a humanizmushoz. Egy dolgot megejtenék: Ha valakit érdekel a sátánizmus, az alábbiakat felejtse el: lavey, spirituális, spiritsoferidu, elysium666, churchofsatan, joyofsatan. Ezeket kerülni kell, mert félrevezető baromságok, amik tényleg csak egonövelők.

Az Eredeti Sátánizmus (Továbbiakban: "ES") már a kereszténység előtt jóval megjelent. A Földön konkrétan a kereszténység Jézus idejében "jött létre", de legkorábban is maximum i. e. 300-ra tehető. Nos a sátán mint maga, viszont már elég korán (kb. i.e. 800-ban) megjelent bizonyos iratokban Közép-Ázsiában (a mai Tibet környékén), valamint akármilyen furcsa, régi indián iratokban is fellelhető (kb. i.e. 1100-ból) a sátán. A kereszténység (tulajdonképpen időszámításunk) előtti iratokban megjelenő sátán képet tekintjük ES-nak.

Az ES-ben a sátán nem egy konkrét személy, hanem egy rang. Jelenleg Azazel a sátán, majd mikor ő meghal (máris egy különbség, az ES-ben ők is halandóak), a következő sátán lesz Lucifer (ugyanaz a név, de nem, semmi köze sincs a bibliai luciferhez, a "lutziffharu" az akkád nyelvben alakult ki még i.e. 1500-ban, aminek a jelentése: "Fő(lutz) Örökös(iffharu)"), majd őt követi Hovrozt (tessék, ő például egy vallásban sem tűnik fel, az ES kivételével). Az ES nem szellemiként fogja fel, hanem fizikaiként, nem pokolnak nevezi, hanem Démonvilágnak, valamint egyáltalán nincs ott sem tűz, sem kínzás, meg ilyenek. Az ES Démonvilága pont hogy egy idealizált, már-már utópisztikus világ.

Az ES-nek egy másik valláshoz sincs köze, nem tartalmaz elemeket semmiből, és más vallások is maximum csak szavakat használnak belőle, de azt is más jelentéssel. Az ES-nek nincsenek irányzatai, csak az eredeti ősi vallás és kész.

Az eredetiséget akárhogy nézzük, időrend alapján osztjuk be. Vegyük például a könyveket: Mi az eredeti? A kézirat. A könyvesboltban kaphatóak pedig csak másolatok. Lehet, hogy ugyanaz a név és a tartalom, de az eredeti akkor is a legelső példány marad.

Ugyanígy a szavaknál. A lux-ból eredő Lucifer név, más jelentéssel alakult ki, ráadásul sokkal később, mint az akkád elnevezés. A "lutziffharu" előttről pedig (még) nem találtak semmi ehhez hasonlót, így jelenleg ez tartható eredetinek. Így a sátánizmusnál. Az ES a benne szereplő szavakat sokkal korábban használta, mint más vallások akármelyike, sőt jópár szó (őszintén szólva most nem tudok rá fejből példát) van az ES-ben, ami ott fordul elő legelőször, gyakorlatilag onnan származik, így ez tekinthető eredetinek. Eredetinek mindig a legelső dolgot tekintjük. Az ES-t nem lehet összekötni egyetlen ősi vallással sem, teljesen különálló, így mint sátánizmus, ez az eredeti. Minden ami sátánizmus névvel van ellátva ezen kívül, az már általában egy korábbi dologból következően lett megalkotva, míg az ES nem. Az ES-nek semmi köze a természetvallásokhoz, őskori varázslók elméleteihez, stb, szóval semmihez.



Mielőtt elkezdene valaki szólózni, ha valami nem tetszik a fent leírtakban, akkor a panaszát címezze az Oxford University tanárainak, akik az eddigi egyik legjobb munkának ítélték az ES-ról szóló diplomamunkámat Vallás- és Teológia szakon ;)


Kérdező! Ha gondolod írj, s segíthetek :)

2015. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os!


Én mindenhol azt találtam, hogy Lucifer a latin lux (fény) és fero (hozni) szavak szóösszetételéből ered, és jelentése: fényhozó. A fényhozás, pedig a tudás fájáról való evéssel függ össze.


Nálad teljesen mást jelent a szó, teljesen más nyelvből, és teljesen mást szimbolizál.


Tudnál erről írni?

2015. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Erről mit tudnék többet írni? Egy teljes bekezdésben összefoglaltam, hogy a szó jóval korábban megjelent. Nem véletlenül emeltem, ki, hogy nem ugyanaz! A bibliai lucifer szó sokkal később, teljesen függetlenül jött létre ettől, gyakorlatilag a "véletlen műve", hogy ugyanaz a szó lett.


Ha több érdekel, akkor kérd ki az Oxford archívumából a diplomamunkámat. Kézzel írott (nincs belőle digitális példány, sem másolat), angol nyelvű, több mint 50 oldalas. Ne várd el, hogy fejből emlékezzek minden részletre, amit jó pár éve összegyűjtöttem! Jelenleg Franciaországban tartózkodom, így ne tőlem kérd...majd amikor újra arra járok (2017 februárjában) akkor majd kikérem ha valakinek kell.

2015. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Visszaszívom, nem egy bekezdés, csak egy szép hosszú mondat volt...
2015. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, hogy segítő szándékotok van. (ment a zöld pacsi) Az ES felhívta a figyelmemet, de nem teljesen értem amit eddig leírtál. Szóval most akkor az miről is szól? :D


A kereszténységgel való tapasztalatom pedig nagyon egyszerű:

Hamis hamis hamis. Kerestem Istent, lesem tagadhatom. Eredetilag Református voltam de történelmileg is áttekintve nem lehet igaz, mivel a Katolicizmusból származik, meg egyébként sem találom igaznak, mert a bibliát másképp mondják, még azt is ami egyértelmű benne.

Voltam néhány helyen. Akik számomra legőszintébbnek tűntek, azok Jehova tanúi, mivel sokmindent elmagyaráztak nekem a bibliából. De mégis ugyan az van ott is, mint máshol. Ott is összevesznek az emberek. Jó, hol nem, de ha egyszer valakik közt szeretetnek kell lenni, akkor legyen már az. Veszekedni én is szoktam bevallom, de utána kibékülök. Akikről írtam még ma is összekapnak. Valakiről köztük az járja hogy részeg. Akkor most mivan?


Református iskolába járok és a lelkész dohányzik.. WTF?

Ezt rég meguntam, a mocskos hazugságait azoknak, akik elhitetik az emberrel az igazukat, aztán ha véletlenül már nem kell, akkor "fújj, nem szólok hozzád, kivagy közösítve" módon leépítik az életét, és megvan halva az illető, mert abba a vallásba építette az életét. Ebből lesz a depresszió meg az öngyilkosság.


Nekem ez nem kell. Teljes mértékben ezek ellen akarok lenni. Ezt olvastam a scythe.hu-n: Mivel Sátán a vádló: sátánistaként vádolom azokat, akik másnak rendelik alá az életet! Vádolom azokat, akik a valóság helyett kitalált illúziókat imádnak! Vádolom azokat, akik hagyják, hogy letűnt korok embertelen törvényei mérgezzék az élők világát!


És teljes mértékben egyetértek!!!

2015. márc. 30. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!