Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha református vagyok és ebben...

Ha református vagyok és ebben hiszek, akkor gond, ha egy Jehova ismerősöm nézőpontját hallgatom?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 17:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Miért gond ismerni az ellenséget?
2015. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Hallgatni lehet bármit.Csak az a kérdés hogy milyen gyakran kell ezt hallgatnod?

Azt tanácsolom mondd el az ismerősödnek hogy te református vagy és nem áll módodban átállni hozzájuk.A legtöbb Jehova azért ''prédikál,, hátha átállnak hozzájuk.

A Jehováktól belehet csavarodni!

Nekem is van ilyen ismerősöm de nem is egy! Sosem hozzák fel a témát mert tudják református vagyok.Amúgy meg csak akkor kezdenek el neked a Jehovák beszélni ha látják vevő vagy rájuk.Szóval ne legyél vevő és abbahagyják! :)

A városban ha megállítanak a Jehovák akkor megállok és köszönök majd elmesélem hogy a református egyháznál dolgozom.Majd el is menekülnek. :D

Ha ismerősöm állít meg mint Jehova akkor köszönök és elveszem a szórólapot majd továbbállok.Megnézni mindig megnézem a szórólapot de mindig a kukában landol később. :)

20/L

2015. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudja és sokszor mondtam már neki. Nekem nem túl szimpatikus a vallásuk,erőszakosak,stb és mivel emberileg kedvelem nem akartam megbántani. Eddig nem beszélgettünk róla (már nagyon rég),csak szóba jött,de egyből rám akartak tukmálni könyveket... Ezt nem szeretem! :(
2015. márc. 31. 18:50
 4/21 A kérdező kommentje:
#1 Miért ellenség? Nekem emberileg ugyan olyan,mint más. Nem ettől lesz ellenség.
2015. márc. 31. 18:54
 5/21 anonim ***** válasza:
23%

Csináld azt amit én amikor egy túlbuzgó keresztényt kell hallgatnom (vallásos vagyok és hiszek Istenben, csak néha unom a témát). Akkor felteszek egy olyan kérdést amire nem tudnak válaszolni.

Keresztényeknél:

Isten tud-e nagyobb követ teremteni mint Önmagam? Jézus miért kergette el akkor a papokat amikor ezt megkérdezték tőle?


Jehováknál:

(Mivel nem adhatnak vért). Az ötödik parancsolat a ne ölj. Mi van akkor ha egy szerettednek vér kell, s csak az menti meg az életét? Rajtad múlik, hogy adsz-e neki vért és megmented az életét vagy sem. Szóval ha nem adsz neki vért akkor meghal. Azaz megölöd.


Budhisták:

Ha minden élet szent, akkor mi van a baktériumokkal? Azokat naponta öljük tisztítószerrel. Azok méretük miatt nem számítanak? Mi az a méret amikor az élet lényegtelen?

2015. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtam, hogy ellenség egy szóval sem.
2015. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#5


Kizárt dolog, hogy térítő buddhistával találkoztál volna, mert a buddhistáknál a térítés nem megengedett.

Ha valaki mégis térítő buddhistának állítja be magát, akkor az tuti biztos, hogy egyáltalán nem buddhista, és még a legalapvetőbb tanításokkal sincs tisztában :)

Ettől függetlenül a valódi buddhisták a bacis kérdésedre tudnak válaszolni. :)

2015. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%
A túlbuzgás volt a lényeg, főleg olyanok akik úgy áradoznak a vallásukról, mint én egy új elektronikus kütyümről.
2015. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8

Értem, de a buddhizmusban a túlbuzgás is tiltott dolog.

Ők maguk nem hozakodhatnak elő vallási témával, de ha mégis szóba jön, a felmerülő kérdésekre persze korrekt válaszokat kell adniuk, de sohasem a győzködés vagy a térítés szándékával.


(Érdemes ezt összevetni a különböző keresztény felekezetek missziós elveivel. Van ehhez igen közel álló, és van ezzel teljesen ellentétes hozzáállás is a kereszténységen belül.)

2015. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Már miért lenne gond? Legalább rámutattok egymás tévedéseire. Egyébként pedig a bölcsességet növeli, hogyha két eszme megütközik. Nem kell hogy eredménye az egyik veresége legyen, az eszmecsere akkor sikeres, hogyha mindkét fél többként kerül ki belőle, vagyis mindketten győztek. Aztán, hogy ezzel a győzelemmel mit kezdenek a felek, már rajtuk múlik.


Én azt mondom, hogy hallgasd meg értő értelemmel, és világíts rá azokra a pontokra számára, amikkel nem értesz egyet, és fejtsd ki azt, hogy te mit gondolsz róla. Meglásd érdekes beszélgetés lesz.


Ugyanakkor, ha nem akarsz erről beszélgetni vele, és zavar, akkor miért lenne baj, ha ezt megmondod neki?


---


Anonymus

2015. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!