Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha református vagyok és ebben...

Ha református vagyok és ebben hiszek, akkor gond, ha egy Jehova ismerősöm nézőpontját hallgatom?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 17:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Félre ne érts, teljesen jó szándékú emberek a Tanúk, csak ha ő hozza fel a témát akkor valószínűleg meg akar téríteni. Nem bűn meghallgatni, de mikor arról beszél hogy nem szabad vért adnod vagy hogy nem ünnepelhetsz ünnepeket meg hasonló akkor nem muszáj komolyan venned...
2015. ápr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem hallgathatod, és beszélgethetsz is velük errõl, de tudatosítsd velük, hogy nem fogsz àttérni, csak kiváncsi vagy az álláspontjukra.


5-nek:

A felemelhetetlen kõ és Isten dolog még mindig filozófiai értelemben önmagában egy logikai ellentmondás. Jézusnak meg ilyet nem mondtak a fõpapok, ugyanis ök hívõ zsidók lévén Isten létét soha nem kérdõjelezték meg, csak Jézus Istenségében nem hittek.

2015. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Mulder614 ***** válasza:

egy vallás sem tilthassa meg hogy mások nézőpontját hallgasd meg!

azt már te döntöd el melyikkel értesz egyet.

2015. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Tudja és sokszor mondtam már neki. Nekem nem túl szimpatikus a vallásuk,erőszakosak,stb ..."


Kedves kérdező, miért lenne baj, hagy nyitott vagy, ha igazán nyitott lennél mások véleményére is és megpróbálnád megérteni a hitük miértjét. Hidd el, ez a legtöbb esetben nem is olyan nehéz. Úgyis ki fog derülni, hogy a JELENLEGI ismereteiddel és világnézeteddel egyetértesz-e velük, avagy nem. Ha nem, akkor is ott a lehetőség, hogy felülvizsgáld a jelenlegi álláspontod alapjait, amit oly kevesen tesznek meg amikor másokkal folytatnak eszmecserét. Így van? Így bizony! Te vajon megteszed ezt? Őszintén és komolyan mélyrehatóan átvizsgálod a hited alapjait? A Tanúk között


Ide tartozik, amit idéztem tőled. Ha te "erőszakosnak" ítéled meg Jehova Tanúit (nem a "Jehovákat"), pedig ők világméretekben békében és szeretetben élnek egymással és mindenki mással, akkor hogyan ítéled meg azokat, akikhez tartozol, hiszen azokra általánosságban és világméretekben ez a béke és szeretet bizonyíthatóan nem jellemző, hiszen mint egyház, szinte minden megosztó emberi konfliktusban részt vettek és vesznek ma is ott ahol élnek.

Azért megbocsáss, de a Tanúkat "erőszakosnak" mondani csak azért, mert ébresztőt tartanak az emberiségnek, mert képletesen "ég a házuk", meneküljenek biztonságba ..., kissé túlzás. Persze sokan egyáltalán nem érzékelik, hogy milyen veszélyben vannak, ezért csak egy "lármás" (pedig nem is hangoskodunk) és fanatikus társaságnak tartanak minket - de ez legyen az ő bajuk.

2015. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor ha egy szerettednek vér kell, s csak az menti meg az életét?"


Ilyen NINCS! Az idegen vér transzfúziója a legrosszabb megoldás, melytől mindig voltak jobbak, eredményesebbek, kevésbé veszélyesek vagy kevésbé halálosak. Ma már még ezeknél is több módszer van alternatívának, melyet nagyon sok orvos alkalmaz eredményesen szerte a világon. Tessék megnézni ezt a rövid videót, melyben magyar gyakorló sebészek mondják el a vérmentes gyógyászat tagadhatatlan és behozhatatlan előnyeit a vér trafójával szemben.


[link]

2015. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"a buddhizmusban a túlbuzgás is tiltott dolog.

Ők maguk nem hozakodhatnak elő vallási témával, de ha mégis szóba jön, a felmerülő kérdésekre persze korrekt válaszokat kell adniuk, de sohasem a győzködés vagy a térítés szándékával."


'Élni és élni hagyni' - szokták mondani a liberális gondolkozók, akik úgy gondolkoznak és viselkednek a világnézetekkel kapcsolatban, mint ahogy a példád szerint a buddhisták - kellő távolságtartással és közönnyel. De ez gyakran nem éppen a meghalni és meghalni hagyni?!


Ha életet mentek vele, akkor a meggyőzött személy nem fog azért szidni, mert "győzködtem", mert elvittem hozzá az élet üzenetét. Márpedig a Tanúk üzenete nagyon sok embert húzott ki közvetlenül is a csávából, melybe már régen belehalt volna, ha nem ismeri meg a Biblia üzenetét. De nem csak ennyiről szól Isten üzenete a Biblia szerint, hanem ettől sokkal többről!


Sokan úgy beszéltek erről, mintha valami felettébb bűnös dolog lenne ez, holott csupán a világ intoleráns szelleme álltja ezt. Jehova Tanúi senkire sem kényszerítenek rá SEMMIT! Még a kedves kérdezőre sem kényszerítenek rá egyetlen könyvet sem. De ha elfogadná őket, és kiolvasná mindegyiket, akkor sem kényszerítenék rá azt, ami bennük van. Igen, buzgók abban, amiről nemcsak hiszik, hanem tudják is, hogy életmentő információ, és mindent meg is tesznek annak érdekében, hogy minél több emberhez eljuttassák, ebben páratlan méretű és minőségű munkát végeznek.


Ha helytelen az, hogy a hitüknek megfelelően cselekszenek, akkor minden hívő és nem hívő helytelenséget követ el, aki eltér az életnormáiban másoktól.

2015. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem,hogy miért nem adhatnak vért? Akkor ez a szervdonoroknál is így van?

Bocsánat,hogy eltérek az eredeti kérdésről.

2015. ápr. 3. 15:05
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, erre itt találsz választ:


[link]

2015. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja, és az alatta lévő "kapcsolódó cikkek" alatt ad részletesebb választ a cikk.
2015. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"'Élni és élni hagyni' - szokták mondani a liberális gondolkozók"


Ezt kikérem magamnak! Ez az idézet biztos, hogy nem hangzott el liberális szájából soha az életben. Úgyhogy ne sértegess azzal, hogy liberálisnak nézel. (Egy ember, aki kiáll az "élni és élni hagyni" elv mellett).


---


"Ha életet mentek vele, akkor a meggyőzött személy nem fog azért szidni, mert "győzködtem", mert elvittem hozzá az élet üzenetét."


A győzködés nem ment életet. Ha valakit meggyőzöl, akkor az nem a saját gondolata, hanem eléggé erőszakos voltál, hogy elfogadja azt, amit te állítasz. Ám mivel ez nem saját felismerése, az első adandó alkalommal el fog bukni, amikor újra nehézségekbe keveredik. De, ha ilyennel nem is találkozik, akkor sem a sajátja, így nem őszinte, innentől kezdve hazug a hite.


Akik a "meggyőzés" erejével élnek azokról mindig is úgy gondoltam, hogy ez a rész nekik szólott:


"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."


Mondotta Jézus


---


"Márpedig a Tanúk üzenete nagyon sok embert húzott ki közvetlenül is a csávából, melybe már régen belehalt volna, ha nem ismeri meg a Biblia üzenetét."


"Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál."


Mondotta Jézus


---


"Sokan úgy beszéltek erről, mintha valami felettébb bűnös dolog lenne ez, holott csupán a világ intoleráns szelleme álltja ezt."


Az véletlenül még nem jutott eszedbe, hogy az emberek esetleg azért intoleránsak a bibliával szemben, mert olyan dolgokat írnak le benne, amelyek nem férnek össze a lelkükben lakozó Istennel (Istenképpel) és igazság érzettel? Vagy esetleg a Jehova tanúi egyház tevékenységével nem értenek egyet?


Ha a biblia olyat ír, hogy ki kell irtani a csecsemőket, csak mert azok szülei bűnösek voltak? Ezen gondolatok révén jutottak el odáig, hogy kiirtottak jó pár millió indiánt. Ma pedig, "hálaadás napja" címszó keretén belül ezt megünneplik. A népirtást. Gratulálok!


Elgondolkodhatnál tényleg...


---


"Igen, buzgók abban, amiről nemcsak hiszik, hanem tudják is, hogy életmentő információ, és mindent meg is tesznek annak érdekében, hogy minél több emberhez eljuttassák, ebben páratlan méretű és minőségű munkát végeznek."


Információ. Hát persze, mert ma az információ világában élünk, mi más lenne értékesebb mint az információ. Tudod ez egy eléggé favágó munka így ám. De olyan jó igazi fejszés favágó. Egyesével osztogatni az információt.


Tudod az igazán nagy emberek példamutatással juttatták el gondolataikat a tömegekhez. Ha valaki példamutatóan él, akkor abba nem lehet belekötni. Ha valaki követendő példát állít mások elé, azt a nélkül követik, hogy bárkit hívnia kellene. És a hitük is őszinte lesz.


---


"Ha helytelen az, hogy a hitüknek megfelelően cselekszenek, akkor minden hívő és nem hívő helytelenséget követ el, aki eltér az életnormáiban másoktól."


Ennek a példának semmi értelme.


---


Anonymus

2015. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!