Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisztek Istenben? Mert...

Miért hisztek Istenben? Mert így neveltek a szüleitek? Vagy van ennek vmi oka?

Figyelt kérdés
vagy mert mindenki azt mondja, hinni kell mert a pokolra jutsz ?
2015. ápr. 2. 23:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%
Nem neveltek így a szüleik, de még csak rá sem beszélt senki. Azt hiszem hogy Isten nevelt így az utóbbi években, ha lehet így mondani.
2015. ápr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%

#10 Értem, tehát minden hihető szerinted aminek az ellenkezőjét nem bizonyították be! Igaz?

Na ebből lenne csak a nagy káosz. Akkor ezen az elven követelem, hogy az iskolákban ne hittant oktassanak hanem "származástörténetet", ahol nyíltan felvázolják, hogy a földi élet egy másik galaxisból származik csak az ottani civilizáció idemenekítette a kihalás elől.

De tudok még jobbat: beszéljünk nekik a párhuzamos univerzumokról vagy összeesküvés elméletekről...

Ilyet miért nem tanítanak? Hiszen cáfolni nem tudták egyiket sem! Ja, hogy amíg nincs bizonyítva addig nem akarják hülye tévképzetekkel tömni a gyerekek fejét?


Engem speciel érdekel az űrkutatás és szeretnék is hinni benne, hogy nem egy ősrobbanás volt, de azért ne szakadjunk el a ténytől, hogy ez csak hipotézis mindaddig míg nincs bebizonyítva.

A hiszékenység semmi jóra nem vezet. Ezért működhetnek a telejósdák meg a csodagyógyszerek, csodalámpák amik mindent meggyógyítanak és még sorolhatnám. Ezekben is hiszel? Hiszen ezekről sincs bebizonyítva, hogy hülyeség...

2015. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Mulder614 ***** válasza:
55%

"Isten létezik, nevezd akárhogy

Ő teremtette ezt a világot

Nézz egy állatra, vagy épp magadra

Nézz a felhőkre, aztán a tavakra

Nézz egy gyümölcsre, aztán egy babára

Ez nem csak úgy van, ez ki lett találva"

2015. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
74%

#13 Áhhá, tehát ez már bizonyíték?

Ez egy állítás (valaki által), hogy ez mind nem lehet "véletlen" hanem meg van aprólékosan tervezve. (Igaz, vannak benne hibák.)

Ha elfogadom ezt a kijelentést, még mindig nem a mindenható létét bizonyítja. Ezt akár egy másik galaxisban élő faj is létrehozhatta....

2015. ápr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
31%

Engem is hivőnek neveltek, legalábbis anyám próbálkozott, még egyházi suliba is jártam, és bérmálkoztam is.

És sikeresen tökéletes atesitát adott a világnak ezzel.

Az összes tanulmányomat természet tudományos vonalon folytattam le, és azzal szemben látva azt a humbugot amit hívők és az egyház leművel végleg meggyőzött arról, hogy a világ szabályok szerint működik és nem mesék alapján.


Az én véleményem nagyon komplex az ügyben. Amit amit a magam élete alapján tudok mondani az nem más, hogy a neveltetés egy dolog, akinek van józan esze és racionális beállítottságú azt szerintem nem lehet meggyőződéses vallásosra nevelni abban az esetben, ha a világ megismerésére más alternatíva is van. (gondolok itt a természet tudományra.)

Persze lehet tények és egyedi eset vagyok. És bár nem reprezentatív a minta vételezésem, de én még olyan hívőt nem láttam (aki tényleg az) aki tényleg választ keres a világra.

2015. ápr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
31%
tények = tényleg. (sry, nekem korán van még :D)
2015. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
38%

#15 Ne csodálkozz. A hívők nem keresik a válaszokat... :) ők elfogadják, hogy létezik. Nekik ez már elég.

Az eddigi vitáimból úgy vettem észre, hogy számukra az össz magyarázat amire szükség van az benne van a bibliában. Ami nincs benne, az vagy nem létezik, vagy ha létezik akkor elfogadják hogy van és nem kérdeznek.


Tisztelet a kivételnek.


Egyébként a maga idejében ennek is megvolt a haszna, hiszen még könnyebben lehetett irányítani az embereket ha babonákban meg vallásokban hittek. Mára már jelentőségét vesztette, mert ott a média helyette. A középkor elmúlt a sötétség megmaradt.

2015. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 pelgrim ***** válasza:
40%

Én magam vagyok hitem oka, én vagyok, kell tehát hogy Isten legyen! Én ugyanis az ő az egyik legújabb fejleményeinek egyike vagyok. Mint ahogy egy fa legfrissebb hajtása a legújabb fejleménye – nem teremtménye.


Saját létem nekem több mint egy mellőzhetetlen és félreérthetetlen jele annak, hogy Isten létezik.

2015. ápr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

A legkevébé sem csodálkozom. Az itteni tapasztalatom még az is, hogy gyakorlatilag zéró a természet tudományos felkészültségük. A tudományos tényeket áltudományos blogokkal akarják cáfolni. A napokban volt egy vitám eggyel, ott már a férfi női kromoszóma sem volt tiszta (Nőben nem Y van, de nem tudta) pedig általános iskolás anyag.

A vallás a szellemi lustaságnak melegágya.


És persze, hogy nem csoda. Minden népnek megvolt a maga teremtés története, és isten képe. Törvényszerű, lévén ők is magyarázni akarták a világot, de nyilvánvaló, hogy biológia,fizika,stb.. nélkül nem azt írták az irataikban, hogy kezdetben vala nagy bumm. :)

Gondoljuk csak el, hogy az első bibliába beemelt irat óta cirka 3000 év telt el mire egyáltalán azt megtudta az ember, hogy az alma miért esik a fejére a fáról.


Azok a történetek nem azért születtek mert igaz, hanem mert nem volt más. Erre szoktam mondani, hogy azokat nem neked vagy nekem írták, hanem a sivatagban tevegelő írástudatlan zsidó emberkének 2-3000 évvel ezelőtt egy olyan társadalomban ahol lövésük sem volt a legalapvetőbb dolgokról sem. Csak ez terjedt el. Ennyi erővel hihetnénk krisnában is, vagy a tollas kigyóban. Egyik vallás sem erősebb vagy igazabb mint a többi.

A valódi nagy igazságok közös jellemzője, hogy konkurencia nélkül marad. Egészen egyszerűen ami tényleg igazság azt nem tudod cáfolni, és mindenki elfogadja, mert nem tehet mást. Maga a tény, hogy ennyi vallás és hitvilág létezik önmagában zárja ki, hogy bármelyik is igazság lehessen.

2015. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Mulder614 ***** válasza:
a hibák az élet részei és legtöbbször mi emberek hozzuk létre őket...nem szabad őket annak betudni hogy akkor biztos nincs Isten. Mi magunk is teremtők vagyunk a saját életünkben. Tehát magadnak csinálod az összes hibádat. Ne mutogass senkire!
2015. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!