Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisztek Istenben? Mert...

Miért hisztek Istenben? Mert így neveltek a szüleitek? Vagy van ennek vmi oka?

Figyelt kérdés
vagy mert mindenki azt mondja, hinni kell mert a pokolra jutsz ?
2015. ápr. 2. 23:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
15%

szia


"tudományos " is és logikus oka van

az élet rendezett harmonikus mivoltja, tervezőt és kivitelezőt takar

2015. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%
0%? Fáj az igazság mi? :)
2015. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

#22 Ne vedd magadra, név alapján osztják. Én pont ezért nem is szoktam szavazni. Nevetséges az egész!


#21 Tételezzük fel elfogadom az érvelésed. De akkor kanyarodjunk vissza oda, hogy miért pont Isten? Miért nem azt hangoztatják, hogy egy távoli civilizáció hozott létre minket? Hiszen erre sincs bizonyíték...

És honnan tudjuk, hogy a kettő nem egy és ugyanaz?

Ha feltételezésekbe bocsátkozunk akkor ne ragadjunk már le egy könyvben leírt legendánál...

2015. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%
Amikor kifogytak az érvekből, pontozni vagy ölni szoktak.
2015. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

szia


Miért Isten?


nos az általad feltételezésen alapuló "civilizáció" is élet lenne, és akkor annak ki az alkotója, vagy létre hozója.

mert egy "civilizáció" vagy is életforma legyen az egysejtű papucs állatka sem jön létre magától


ez a rendezett szép élet nem lehet véletlen, mert akkor az egyszerűbb dolgoknak ia létre kellene jönnie magától,

az életben levő sejtek Dns-e mind kódolva vannak vagy is bevannak programozva melyiknek mi a feladata.

a számitógép se programozódik be magától, hanem valaki beprogramozta...

2015. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
talán még annyit, hogy az "Isten" kifejezés az élet alkotójának rendeltetése, úgy mint ahogy neked az "ember" szóval vissza adott életforma a rendeltetésed
2015. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Engem így neveltek a szüleim. De mindig is utáltam ezt az egész gyülekezetbe járást, és Isten imádást, hülyeségnek tartottam. Sose értettem ezt az egészet, mivel a szüleimet inkább vallásosnak mondanám, mint kereszténynek. Sose azt láttam otthon amit a gyülekezetben, így azt gondoltam ez egy nagy hülyeség. Viszont nekem is szükségem volt a megtérésre, mint mindenkinek aki hisz Istenben. Egyszer volt egy olyan esemény az életemben, ami által meggyőződtem abban, hogy van Isten és, hogy szeret! És eldöntöttem, hogy Isten útján fogok járni. Addig mindig hiányzott valami az életemből, de akkor ez az űr betöltődött. Azóta többször is történtek velem olyan dolgok, amik számomra bizonyítják Isten létezését, és semmiért sem tagadnám meg Őt. :)
2015. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Ha nem latod semmi jelet az Isteetezesenek akkor nyisd ki a szemed. A trremtett dolgokbol latszik ha pedig megakarod erezni jelenletet nyisd ki a szived.

2015. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Volt olyan időszakom, amikor próbáltam hinni és keresni Istent. De mára már "megvilágosodtam" és rájöttem arra, hogy Isten nem lehet olyan mint ahogyan az Egyházak ábrázolják. Sőt Isten talán nem is létezik. De erre senki nem tud(na) pontos választ adni még maga a Pápa sem. Tény, hogy az Egyházaknak pont kapóra jönnek a hívők, akik "vakon" követik a vallási utasításokat, vallás által könnyebb egymásnak uszítani az embereket, háborúkat szítani és sorolhatnám. Ha Isten ennyire g*.*, hogy eltűri az ilyen dolgokat akkor semmiféleképpen nem szeretném elnyerni "kegyelmét" és semmiféleképpen nem szeretnék hinni sem benne. Tulajdonképpen az észérv azt támasztja alá, hogy Isten nem létezik vagy HA létezik is nem abban a formában ahogyan azt az Egyházak mutatják. Próbálkoztam Kereszténységgel, Iszlám vallással és végül oda jutottam, hogy nekem nincs szükségem arra, hogy mások megmondják azt, hogy mit tegyek vagy mit ne vagy, hogy mi a jó nekem és mi nem. Azt teszem, amit ÉN magam jónak látok. Nekem ne mondja meg senki, hogy ne igyak alkoholt, ne dohányozzak, stb. Szerves élőlények vagyunk, amik megszületnek, megöregszenek és meghalnak. Utána mi van? nagy valószínűséggel semmi és pont ez az, amit az Egyházak próbálnak kihasználni. Mire gondolok? arra, hogy az ember fél a haláltól és milyen jó dolog ha kapaszkodhatnak valamibe, ami nagy valószínűséggel nem létezik csupán ember által kreált, alkotott valami.
2015. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy hiszek benne?
2015. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!