Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberi faj mikor ébredt...

Az emberi faj mikor ébredt önmagára, mikor alakult ki az éntudata?

Figyelt kérdés
Van erről valamilyen feljegyzés? A majmok mikortól kezdtek el öntudatra ébredni? Ateisták és nem ateisták is írhatnak!

2014. júl. 11. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyesek még most sem ébredtek tudatukra. Főleg a parlamentben vannak ilyenek
2014. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ez a kérdés a jövőben lesz aktuális.

2014. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Már az őskorban megtörtént.


- Elvtársak! - szólott a hordavezér.

- Tűrhetjük e, hogy Ádám és Éva elvtársainkat a burzsoá felsőbb hatalom egyszerű, úgynevezett tiltott gyümölcsevés vétkéért kilakoltassa? -

Hangos tiltakozó moraj hallatszott, harsány rikoltásokkal tarkítva.

- Gyalázat!- harsogták - aljasság - hangzott innen, onnan. - Le vele - hangzott a javaslat.

- Javaslom, fejezzük ki tiltakozásunkat az Univerzum Képzeletbeli Uránál a diktatórikus és indokolatlan eljárásért, továbbá jelezzük, hogy a kilakoltatást nem hagyta jóvá a Hordavezető Tanács Központi Bizottságának a Titkársága. -

- Úgy van, úgy van - lelkesedett a tömeg és a tiltakozó petíciót eljuttatták a Mindenhatóhoz, aki elgondolkodott a dolgon.

- Most mit tegyek? Nem elég nekem, hogy az angyalok nagy része is fellázadt már ellenem, most meg az emberek is. - csóválta bosszúsan a fejét. _ Ha ezek összefognak, az Isten sem állítja meg őket! Na de sebaj! - és vidáman kacsintott egyet - Prófétáltatok nekik egyszerűen egy világvégét, azzal ráncba is szedtem őket, ha nem most, akkor később, mert ami késik, nem múlik... -


Nagyjából így történt az öntudatra ébredés, de nem sokra mentünk vele.

2014. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Valahol az ősmajmok és a mostani ember között jelenhetett meg.

Egyébként a kutatások szerint a mai csimpánzoknak is van már egyfajta éntudatuk (gondolom nem annyira összetett mint a miénk).

2014. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Lebannen ***** válasza:
Egyáltalán mit értünk azon, hogy öntudat? Szerintem minden élölénynek van éntudata. A tudat a lélek sajátja. Még egy kutya is tudja, hogy létezik. Elég beütnie a lábát, és érzi, hogy fáj. Azt érzi, hogy "én nekem fáj", érzi a saját létezését.
2014. júl. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden állatnak van öntudata, ha szeretettel közelítesz feléjük, ők is viszonozzák! Ha egy apró kis rovart megnézel, ő is csak azt szeretné, amit mi: boldogságban és biztonságban élni.

Amúgy pedig kit hiszel énnek? A testet? Mert az folyamatosan változik, 7 évente az összes sejtjét kicseréli. Az elmédet? A gondolataid és elképzeléseid összességét?

2014. júl. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de úgy gondolom, legalábbis állítólag, hogy csak az embernek van éntudata, tehát, hogy tudja, hogy ő kicsoda. Egy kutya szerintem nem tudja, hogy ő most ő. A kérdésem az lenne, hogy mikor volt, amikor a majom egyszercsak rájött, hogy ő, és kialakult az éntudata. A másik, hogy az agynak is van egy olyan része, hogy énközpont, ami szerintem az állatoknál nincsen!
2014. júl. 12. 07:08
 8/14 anonim ***** válasza:
Minden egyes állat egy érző lény, saját öntudattal. Ami lehet még nem a legfejlettebb, de akkor is rendelkeznek vele. Mi emberek csak gondolkozni tudó állatok vagyunk.:) Evés, alvás, szaporodás, védekezés ezt ők is tudják, de mitől hisszük magunkat különbnek?
2014. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy minden állat érző lény, ezt nem vitatom! De nem tudja azt mondani, hogy: "Én", mert nincs éntudata. Tényleg nem szeretnék vitázni ezen, ez az én álláspontom...
2014. júl. 12. 10:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudnak beszélni az állatok, ez tény, azért nem mondják azt, hogy én! Különben azt mondanák!
2014. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!