Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Álmomban megjelent Szent...

Álmomban megjelent Szent György. Ez jelenthet valamit?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok vallásos,de evangélikus vagyok,nálunk még szentek sincsenek. Bejött az ajtón egy két méter magas vállas göndör barna férfi,én gyerek voltam és egy osztályteremben voltam a többiekkel.Nagyon dörgedelmes volt,néhány asztal kettérepedt,ahogy kinyílt az ajtó szél fújt.

Arra figyelmeztetett,hogy ne kövessünk el bűnöket,hogy bekerülhessünk a mennybe.Az volt a konkrét üzenet,hogy jobb a mennyben utolsó senkinek lenni,mint a pokolban magas rangú valakinek.

Ma reggel megnéztem a neten Szent Györgyöt,és kicsit leakadtam,hogy az összes festényen úgy néz ki ahogy megálmodtam,göndör, barna, magas.Csak álmomban sokkal vállasabb volt mint a képeken.


2015. ápr. 7. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az evangélikusoknál is vannak szentek, csak másképp értelmezik a szentek tiszteletét.


Az álmod pedig már így is nagy hatással volt rád, hiszen foglalkoztat- attól függetlenül, hogy itt mit fognak mondani rá.


Szent György legyőzi a sárkányt. A gonoszt, a bűnöket.- Harcol vele.

Olvass utána még többet, érdemes vele foglalkozni. :)


Lehet üzenet ez számodra személyesen. S ha megragad ez, akkor egész életedre üzenetté válhat.

2015. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Álmod szép, igaz és jó. Egy könyvet ajánlok, utána jobban értelmezed a saját álmodat is.

[link]

„Ahhoz, hogy a teremtés nyolcadik napja, a világnak ember általi továbbteremtése beköszöntsön, az embernek Szent György mozdulatát kellene megvalósítania. Szent Mihály képviselője az emberek világában, a Földön, a földi tudatban küzd a sárkánnyal, akit az arkangyal az égből a földre taszított (János, Jelenések könyve, 12, 7-8). Hogy féken tartsa, nem a sárkányra néz, hanem a megtisztított egekbe, hogy a küzdelemhez onnan merítsen erőt; vagy pedig rád tekint, a képet nézőre, hogy kövesd példáját: ez néma megbízása és bíztatása. Lefordítva mai nyelvünkre: az emberi nem válságát csak úgy oldhatjuk meg, ha tudatos utat találunk a lélek ege felé, az intuíciók forrásának irányában - nem a sárkányra kell szegeznünk a tekintetünket.”

2015. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg régebben II. János Pál pápával álmodtam. Ezeknek semmi jelentősége nincs, csak úgymond az agyunk játéka. Persze, hogy úgy láttad Szent Györgyöt, mint a képeket, mert általában ugyanúgy ábrázolják, így ez a kép él bennünk.


"Arra figyelmeztetett,hogy ne kövessünk el bűnöket,hogy bekerülhessünk a mennybe.Az volt a konkrét üzenet,hogy jobb a mennyben utolsó senkinek lenni,mint a pokolban magas rangú valakinek."

Igen, ezt meg eddig is tudtuk.

2015. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,örülök,hogy eddig is tudtad,és őszintén sajnálom,hogy az álmommal nem sikerült téged új információhoz juttatnom,legközelebb reklamálos Szent Györgynél,hogy olyat mondjon ami a te igényeidnek is megfelel.
2015. ápr. 7. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!