Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha Jehova Tanui-nak az a...

Hogyha Jehova Tanui-nak az a legfontosabb ismérve, hogy "szó szerint veszik a Bibliát" akkor honnan szedték azt, hogy Jézus valójában Mihály Arkangyal, aki egy időre lejött a Földre, emberi alakot öltve?

Figyelt kérdés
Merthogy ilyen nincs a Bibliában.
2011. jún. 4. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem jól értelmezted: az, hogy a Bibliát szó szerint veszik, még nem zárja ki azt hogy hozzátegyenek dolgokat.
2011. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veszik szó szerint. Már az elején is (első nap teremtette...) nem a mi számításunk szerinti egy nap értendő, hanem akár több ezer év is, vagyis ezt mondta nekem a hívő ismerősöm.
2011. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Szó szerint veszik - a saját Bibliájukat. Kiforgatták az írást, félreértelmezték, és ezt terjesztik...
2011. jún. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 yuda ***** válasza:
67%

Tudomásom szerint, de nem bánnám ha egy viszonylag őszinte jehovatanúja alátámasztaná,,,,

-hogy nem önállóan olvassák, és főleg nem szó szerint értelmezik, hanem a vezetők magyarázzák el nekik mi mit jelent, hogyan értsék- tehát már egy szűrön keresztül jut el jozzájuk a torzított információ- amit pedig nem értenek -azt újból megkérdezik a vezetőiktől.

pl. ha te találkozol eggyel, és nehéz dilemma elé állítod, akkor nem fog neked igazat adni...nem nem :D

Azt fogja mondani, hogy térjetek erre vissza, mert megkérdezi a vezetőjétől- aki persze azt fogja neki tanácsolni, hogy te biztos közveszélyes szektás vagy-így ne tartson veled kapcsolatot, hanem keressen más jóval befolyásolhatóbb személyeket-akiket megnyerhetnek az ügyüknek :)

Nos, így kerülik ki a saját gondolkodás nélküli életet. Kényelmes nemde?

2011. jún. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

De jó, hogy nem jól tudjátok :-) De ha ez így jó nektek, hajrá! Nem veszik szó szerint a Bibliát.Beszélgettem már párral. Történetesen ott a helyszínen a saját Bibliámból mutatták meg a választ a kérdésemre. Nem rohantak a vezetőikhez.

Történetesen 13 fordításom van a Bibliából angol és magyar nyelven. Kértem tőlük Új világ fordítást is, s párhuzamosan olvasom más fordítással. Nem tudom miért kell bemagyarázni, hogy elferdítették... Olvass el egy Új világ fordítást, azután kritizálj.

2011. jún. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Még abban sem tudnak megegyezni a Tanúk kritikusai, hogy "szó szerint", vagy nem szó szerint... Hát igen, beszélnek a nagy semmiről, de közben döntik a törvényt!


Nyugodj meg, kedves kérdező, a kérdésed valóban csak feltételezés, semmi több. És hogy mi van a bibliában? Nem valószínű, hogy tőled kérdezném meg.


Akik itt őszintén állnak hozzá a kérdéshez, azok legalább utalnak rá, hogy a kérdező feltételezése eleve nem igaz, a többi meg ebből következően pláne. Tehát akkor visszakérdeznék a kérdés kiírójára, mit is szeretne tudni?

2011. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Melyik Bibliát (fordítást) veszik szó szerint?

Illetve az első evangélium tudomásom szerint vagy 50 évvel Jézus után íródott, szóval nehéz lenne bármiféle Bibliával 100%os pontossággal visszaadni Jézust...

2011. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Én nem vagyok tanú, de:

Tudomásom szerint a Bibliaértelmezésük alapján állítják.

Nagyon egyszerű a dolog: Mihály arkangyal jelentése 'ki olyan mint az Isten, az angyalok fejedelme'. Szerintetek ki olyan, mint Isten, aki az angyalok vezetője?

2011. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az összes héber névnek ilyen jelentése van. Jézust Imanuelnek is nevezi a Biblia, sőt Istennek. Im -anu- el. Velünk van az Isten. De szerintük Jézus nem egylényegű az Atyával. Mihályról sehol nem állítja az írás, hogy ő lenne Jézus. Persze bele lehet látni, de ilyen alapon még sok minden mást is.
2011. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13%

Összesen öt helyen szerepel a Mihály név, és érdekes hogy majdnem mindig olyan szerepben, amit máshol egyértelműen Jézusnak tulajdonítanak. Érdekes, hogy az „arkangyal” kifejezés a Bibliában sehol sem fordul elő többes számban, ami arra utal, hogy csupán egyetlen arkangyal van. Jézus Krisztus parancsát a feltámadás megkezdésére az 1Tesszalonika 4:16 (Kár.) ’arkangyal szózatának’ nevezi, a Júdás 9 pedig elmondja, hogy az arkangyal Mihály. Vajon illő lenne Jézus parancsszavát egy kisebb tekintélyű személyével egybevetni(János 11:25)

? Ésszerű tehát, hogy Mihály arkangyal Jézus Krisztus.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!