Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem lehet kapni Magyaror...

Miért nem lehet kapni Magyarországon normális japán nyelvkönyvet magyar nyelven?

Figyelt kérdés
Amikor Japán egy gazdasági nagyhatalom? Miért nem lehet, és miért csak angol, német meg francia van mindenhol? Annyira elegem van, a csapból is ez a három folyik. Szerettem volna a saját nyelvemen japánul tanulni, erre kénytelen vagyok angolul, ami nekem ötször annyi idő...

2012. ápr. 18. 21:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, angol nyelven japánul tanulni.
2012. ápr. 18. 21:03
 2/15 A kérdező kommentje:
Itt van ez a Jamadzsi Maszanori-féle könyv, de sehol nem lehet kapni...
2012. ápr. 18. 21:04
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Oké, de melyik japán nyelvet akarod tanulni? Mert többféle használatos egyszerre.
2012. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van valahol egy pdf ben, még torrentről szedtem le anno.
2012. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából már tanultam, és a Jamadzsi-féle könyv is megvolt, csak én hülye abbahagytam és eladtam...
2012. ápr. 18. 21:07
 6/15 A kérdező kommentje:
kedves 21:07-es, el tudnád küldeni, ha megkérnélek szépen? :)
2012. ápr. 18. 21:09
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

"Miért nem lehet kapni Magyarországon normális japán nyelvkönyvet magyar nyelven?"


Mert nem nagyon éri meg kiadni egy könyvet, amit várhatóan 100-an fognak megvenni, ha egyáltalán.


"Amikor Japán egy gazdasági nagyhatalom?"


Az volt 10, 20 és 30 éve is. Sőt, 20 éve nagyobb gazdasági hatalom volt, mint most. Aki nagyon akart japánul tanulni, az akkor is tudott, pl. USA-ban kiadott könyvekből.


"Miért nem lehet, és miért csak angol, német meg francia van mindenhol?"


Mert az USA-ban a japánnak komolyabb piaca van, ott több tízezren tanulják, hiszen ott van a szomszédban.

2012. ápr. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

A Jamadzsi féle könyv.... khm khm.... 17 leckében 1000 kandzsi, s míg az 1. leckében az a-i-u-e-o-t tanítja, addig a 17. leckében már a földkéreg tektonikájáról meg miegyebekről van szó, ám egy pohár vizet kérni még nem fogsz tudni. A Jamadzsi féle könyvet senkinek nem ajánlom!!!


Ha már valamit, akkor a nemrég megjelent Dekiru c. könyvet. A második kötete is meg fog jelenni talán nyár végére. A japán nyelv alapjait tematikusan végigveszi, s bár mindig igaz, hogy tanári kiegészítés, magyarázat nagyban megkönnyíti a nyelvtanulást, még önálló tanulásra is viszonylag jól használható.


Mondom mindezt azzal, hogy 16 éve foglalkozom a japán nyelvvel, tanárként is lassan 10 :)

2012. ápr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Nekem az ELO-féle füzetkék vannak meg, abban is a példamondatok nem a pohár vízről szólnak, nyilván azért mert azokban a szavakban épp azok a betűk vannak, amiket tanulni kell. A latint tanultam még hülye könyvből, bemutatkozni nem tudtunk, de Róma hadviselését, a háborúk leírását igen.

Mindenféle blogot, önkéntes nyelvtanárt a neten is láttam, mondjuk ők nem tudom, mennyire jók.

2012. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Sokan alapból úgy állnak neki a japántanulásnak, hogy majd ők megtanulják netről, innen-onnan, tanár és minden más nélkül. Szerintem akár a japánról van szó, akár más nyelvről, ezt egyszerűen nem lehetséges. Legfeljebb az alapokat.


Szerintem a sikeres nyelvtanulásnak a következő feltételei vannak:


- jó tankönyv

- jó szótár

- jó tanár

- saját, személyes motiváció

- sok-sok gyakorlás, ami mind a négy készséget átöleli (olvasás, írás, beszéd, hallott szövegértés)

2012. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!