Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jo nektek ha többé már...

Miért jo nektek ha többé már nem hisztek?

Figyelt kérdés

Nem ertem miert mondjatok azt hogy nincs Isten ha tortenik valami rossz veletek. Hat ennyit er a hitetek? Jon egy proba es akkor elfelejtunk minden jot amit ertunk tett a jk Atyank? Egyszeruen hihetetlen szamomra mennyi ember sirankozik azon hogy jajj mindig a jo emberekkel tortennek rossz dolgok. Ez igy is van. De vajon miert? Talan mert a vilag a gonosz kezebe van. Hat akkor legyek en is gonosz? Nem. Ha elesel allj fel ha szenvedsz vigasztalodj Istennel ha rosszra fordultak a dolgai kerd a teremto segitseget. Hol van a hited ember? Ha jo tortenik veled aldod az Istent ha pedig rosszra fordul sorsod atkozod??? Felhaborito amiert sokan Istent hibaztatjak a som rosszert es e rossz miatt megkerdojelezik Isten letezeset... Ott van satan a szinfalak mogott aki iranyitja a dolgokat de nemsokara Isten mar nem turi tovabb szerettei szenvedeseit es megcselekszi amiket leiratott a szavaban. Ti pedig akik ketelkedtetek benne es karomoltatok majd radobbentek hogy nagyon is letezik az a mindenkinel magasabb erő, akinek koszonhetitek haszontalan eleteteket. Nem mondom hogy akik nem hisznek higgyenek, mert ez nem igy mukodik, de akik valaha hittek azoknak azt tanacsolom gondolkodjanak el szavaimon, mert nem veletlenul olvasod most ezt, Isten azt szeretne ha te is szeretned ot es megmentesben reszesulj.


A kerdes adott, a valaszt a szivedben keresd.



2015. ápr. 8. 23:56
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
57%
Hát te aztán nem értesz semmit. Nincs senki a színfalak mögött, nem láthatatlan lények miatt vannak jó és rossz dolgok. Nem áldunk és nem átkozunk semmiféle képzeletbeli lényt. Nem is fogok többet. Másnak is ezt javaslom. Amúgy van kérdés, vagy csak gondoltad, jó ötlet késő éjjel prófétálni egyet?
2015. ápr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Én magamnak megtaláltam a választ. Nincs, ha pedig mégis létezik abban a formában ahogy a kereszténység hiszi, akkor köszönöm nem kérek belőle és nem kívánok odatartozni.
2015. ápr. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha jó történik velem, akkor sem beszélek istenekhez. Maximum vagy azt mondom, hogy igen, megdolgoztam érte vagy azt, hogy mákom volt.

Pont úgy hangzo, mint valami utcán ordibáló, bolod térítő.

2015. ápr. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Tudod ez nem olyan egyszerü.


Nem lehet így mondani: mától fogva hiszek az Istenben .

Azt sem: mától fogva nem fogok hinni. Az ember vagy hisz, vagy nem. Ez nem az akaraton múlik.


Sokan azért nem hisznek, mert sok a rossz a világban. Ezért mondják: "ha Isten lenne, nem engedné meg ezt és ezt."


Valakik azért, mert elhitték, hogy egy "valami vagy semmi" csak úgy magától a véletlen játékaival csinált egy univerzumot, egy Földet az élettel rajta. Így állítják egyes neves tudósok. Tudományos szavakkal leírják a tankönyvekbe, amit aztán újra meg újra átírnak.

Sok emberrel beszéltem, akik azt mondták, hogy amíg komolyan el nem gondolkodtak felette, tényleg feltétel nélkül hittek a tudósoknak.


Ezért mondta Jézus Krisztus, hogy "boldogok azok, akik tudatában vannak szellemi szükségleteiknek".


A vallások is nagy szégyent hoztak az Isten nevére. Elferdítették a Biblia tanítását. A tüzes poklok kínjával fenyegették az embereket és ezt a dogmát mai napig tanítják. Egy igazságot szeretö ember szívében ez a tan visszataszító. Nem beszélve arról, hogy mennyire gyalázza Istent.


Ez is a szabad akarat. Mindenkinek van lehetösége a bizonyítokokat megvizsgálni.


Maga a Biblia azt mondja, hogy a teremtett dologok beszélnek az Isten dicsöségéröl, és hirdetik munkáját.

2015. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

"Talan mert a vilag a gonosz kezebe van"


De könnyű ezt a fűtött otthonod melegében, a számítógéped (és az internet) előtt a puha fotelban ücsörögve, lámpafénynél, kényelmes pamutruhában, teli hassal leírni, igaz? Biztosan Te is csak azért írhattad ezt ki ide megannyi kényelmi dolog közepette ami körülvesz téged, mert a világ a gonosz kezében van, igaz?

2015. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sokan azért nem hisznek, mert sok a rossz a világban. Ezért mondják: "ha Isten lenne, nem engedné meg ezt és ezt.""


Én rengeteg jót látok a világban, mégsem hiszem, hogy ezek bármiféle isten művei lennének. Az emberek is tudnak jó dolgokat kitalálni és létrehozni, bármiféle isten vagy isteni segítség nélkül is.


" Tudományos szavakkal leírják a tankönyvekbe, amit aztán újra meg újra átírnak."


Tévedsz, csak ritkán írják át. Inkább csak kiegészítik az új ismeretekkel, amiket időközben derítettek ki az adott dologról. Bár valóban volt és van néhány melléfogás a tudományos életben is, de azt is csak emberek művelik, akik - mint tudjuk - nem tévedhetetlenek.


"Sok emberrel beszéltem, akik azt mondták, hogy amíg komolyan el nem gondolkodtak felette, tényleg feltétel nélkül hittek a tudósoknak."


Én meg sok emberrel beszéltem, akik azt mondták, hogy ők az Andromédából jöttek ide. Tudod, messziről jött ember azt mond amit akar...


"A vallások is nagy szégyent hoztak az Isten nevére. Elferdítették a Biblia tanítását."


Hááát igen, legalább nem kell nagyon messzire menned ezért az infóért, nem igaz? :D

2015. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Csak próbára tesszük a tatát.:)

Eljátszuk puszta poénból, hogy nem vagyunk hálásak, mint Jób, aki még új családot is kapott a régi helyett.

Természetesen az emberek rémtetteiért, az emberek felelősek, mindegy kinek a nevében követték el, amit. A vén ember pedig a saját tetteiért felelős.


Egyébként meg senkit nem áldok és senkinek nem vagyok hálás. Senkit nem dicsőíték, nincs királyom, sem Istenem. Olyan entitások léteznek, akik kiérdemlik, hogy szeressük őket, figyeljünk rájuk vagy éppen ellenkezőleg, sötétségben járnak és sötétséget hoznak.


Természetesen nem fogok mások kívánsága, babonája, fóbiája, elmebetegsége szerint élni az életemet.

Persze mindenki abban hisz, amiben akar. De amikor Isten mögé bújva mocskoljátok egymást, undorítóak vagytok.

2015. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!