Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan viszonyuljak hozzá?

Hogyan viszonyuljak hozzá?

Figyelt kérdés
Össze hozott a sors egy mormon( vagy valami ilyesmi vallású)fiatalemberrel(20 éves) Németországból származik. beszéltünk személyesen (csak rövid ideig) ill. telefonon is és találkozunk még én szeretném jobban megismerni mert szimpatikus(tetszik). De azt mondta, hogy barátságnál nem lehet több mert neki nem szabad. Ez miféle vallási törvény? Jó nem párkapcsolatok szeretnék tőle csak jobban megismerni.. Hogy viselkedjek a társaságában? Ne dohányozzak,konzervatívan öltözködjek ill. nagyon megkell válogatnom a szavaimat? Nagyon különbözök tőle mert én nem vagyok otthon az ilyen vallási dolgokban sőt nem is érdekel még csak hittanra sem jártam az iskolában. Esetleg tipp vagy tanács? Illetve milyen szabályokhoz vannak még kötve az ilyen emberek? (17/L)

2015. ápr. 11. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyél önmagad és nyitott.
2015. ápr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nyugodtan érdeklődjél a hitéről. Nem arról miben hisz. Inkább a hitével kapcsolatos viselkedési szabályokról.

Ha nem másárt azért, hogy jól érezhesd magadat a társaságában.

Rövid iddőn belül kiderülhet így, mennyire kedvelitek egymás társasságát :-)

2015. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A helyzetleírásod alapján valószínűnek érzem, hogy nem egyszerű mormon egyháztag fiatalemberrel, hanem esetleg teljesidejű misszionáriussal találkoztál.

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában szokás, hogy a fiatal férfiak 20 éves koruk környékén teljesidejű missziót szolgálnak egy másik országban, gyakran másik kontinensen 2 évig. Ezalatt az idő alatt nagyon szigorú viselkedési szabályok kötelezik őket, mert személyesen Jézus Krisztust képviselik és az Ő visszaállított evangéliumának teljességét hirdetik. Ezalatt az idő alatt semmilyen magántermészetű kapcsolatuk nem lehet nem családtag hölgyekkel, nem randevúzhatnak, és nem is beszélgethetnek ilyen dolgokról senkivel, kizárólag (a nap 24 órájában és a hét minden napján) a missziós elhívásukkal foglalkozhatnak, tanítják az evangéliumot és szolgálatokat végeznek.


Amikor a missziójukból felmentik őket, akkor viszont újra átlagos egyháztagok lesznek, akik általában rögtön ezt követően elkezdik keresni a leendő örökkévaló társukat, akivel házasságot köthetnek. Persze egy visszatért misszionárius elsősorban érdemes egyháztag feleséget keres, de ekkor már nem kötik szigorú szabályok.


Egy átlagos mormon egyháztagra is vonatkoznak bizonyos viselkedési szabályok, amelyek a mormon életmód részét képezik:

1. "Erkölcsi tisztaság törvénye": nem lehet házasságon kívüli vagy előtti nemi kapcsolata.

2. "A bölcsesség szava": nem fogyaszthat alkoholt, dohányterméket, kábítószert, "forró italokat" (valódi kávét, valódi teát).

3. A "sabbat megszentelése": vasárnap nem dolgoznak, nem vásárolnak és eljárnak istentiszteletre.

4. Napi ima és szentírástanulmányozás.

5. Tisztességesen kell bánni embertársaikkal és be kell tartani az állam törvényeit ahol élnek (beleértve az adójogszabályokat, munkajogszabályokat és a KRESZ-t is).

6. Az öltözködési normák annyit tartalmaznak, hogy nőknél a ruha nem lehet nagyon kivágott (vállat, dekoltázst, térdeket takarni kell), ugyanez nagyjából férfiakra is igaz, tehát felül poló-vonal, alul legalább térdig érő rövidnadrág a nyári viselet is. Vasárnap viszont "Sunday Best"-ben járnak istentiszteletre, ami férfiaknál sötét öltöny, fehér ing, nyakkendő, hölgyeknél hosszú, visszafogott színű, nem kivágott ruha, vagy szoknya-blúz.

7. A szavaidat nem kell nagyon megválogatni, de káromkodni vagy illetlen vicceket mesélni nyilván nem illik.


Javaslom, hogy tájékozódj az egyházról a


[link]


honlapon!


Üdvözlettel:

Levente

2015. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem levő válaszoló elég részletes és jó választ adott, de szeretnék hozzátenni egy gondolatot.


Tudom, és megértem, hogy a szívnek nem lehet parancsolni sokszor, de nem javaslom, hogy túlságosan beleéld magad ebbe a dologba. Ahogy Levente is mondta, amíg a missziójukat szolgálják, nem foglalkozhatnak ismerkedéssel párkapcsolat céljából, nem randizhatnak, tulajdonképpen nem is azért vannak itt, hogy barátkozzanak, bár az élet természetesen úgy hozza sokszor, hogy jó barátokra lelnek itt, főleg más misszionáriusok és az egyháztagok között.

A másik dolog, ami lehet, hogy azóta már meg is történt, hogy ők nem egy városban vannak végig: pár havonta megcserélik őket, és máshova mennek szolgálni. Nagyon jól tudom, hogy ezt nehéz átélni, igazából sokszor nekik is nehéz elmenni máshová, de meg kell értened, hogy ez fontos és jó oka van, hogy így van.


Nem mondom, hogy nem fordult még elő olyan, hogy a Magyarországon szolgáló misszionáriusok hazatértük után visszajöttek, és magyar lányt vettek el feleségül, de ez még mindig a ritka eset.

Elhiszem, hogy tetszik neked ez a fiú, de nem javaslom, hogy túlságosan beleéld magad ebbe a "szerelembe" (nem tudok jobb szót hirtelen, és ha tévedek, és ennyire nem mélyek az érzéseid, akkor pedig bocsánat előre is), mert nem hiszem, hogy elég jól ismeritek egymást (mivel nem tölthettek együtt személyes időt), előbb-utóbb el fog menni más városba, aztán pedig haza. Elképzelhető, hogy azután felveszi majd veled a kapcsolatot, mert te is tetszettél neki, de azért ezt ne vedd biztosra.


Még egy gondolat: ha érdekel a vallása, akkor találkozz vele, vagy más misszionáriusokkal "programra", szívesen segítenek és elmagyarázzák neked a dolgokat, végül is ezért vannak itt. Ha érdeklődni kezdesz az egyház iránt, annak nagyon örülök, de ne hozz komoly döntéseket, csak azért, mert tetszik ez a fiú! Ha tényleg megtalálod az egyházban az igazságot, és ez az, amit szeretnél, akkor bátorítalak az egyháztaggá válásra - de bizonyosodj meg róla, hogy ezt nem érte teszed, hanem az Úrért, és magadért!


Nem bántásból írtam semmit, csak nem szeretném, hogy csalódj! :)


Írj privátban, ha tudok segíteni vagy lenne kérdésed bármivel kapcsolatban.

2015. jún. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!