Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért vasárnap támadt fel?

Jézus miért vasárnap támadt fel?

Figyelt kérdés
A szombat ünneplők azt mondják hogy azért mert ezzel is megmutatta hogy a szombat pihenőnap. Az én olvasatomban azt jelenti hogy a szombat a halál napja ,a vasárnap pedig az életé. Nem követek semmilyen vallást egyébként, de azt tudom hogy vasárnap a Nap napja, a szombat pedig a Szaturnuszé. Ez utóbbi pedig nagyon negatív befolyással rendelkezik, és eredetileg ezért nem szabad szombaton semmit se csinálni.
2015. ápr. 13. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Mert három nap és három éjjel kellett a föld gyomrába lennie. Tehát nemcsak szombaton "pihent", hanem pénteken és csütörtökön is. Már ezért is csúsztatott állítás, hogy azért pihent szombaton, mert pihennie "kellett".
2015. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nincs jelentősége egyik napnak sem. Az ítéletkor nem lesz Jézus kezébe naptár, hogy te amit csináltál azt melyik napon csináltad. Az ítélet arra vonatkozik, hogy csináltad, vagy sem, és nem arra, hogy mikor.
2015. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, kedves második, a zöldet akartam, de a pirosat sikerült. Természetesen egyetértek veled, de nem tudom módosítani a baklövésemet.
2015. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

" Tehát nemcsak szombaton "pihent", hanem pénteken és csütörtökön is. "


Van benne valami. A tarjaszeleteket is pihentetni szokták 24-72 órán át a páclében, hogy jó érett legyen, kellően átvegye az ízeket.

2015. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért vasárnap, mert az volt a harmadik nap Jézus halála után, és az volt a prófécia, hogy harmadnapon fog feltámadni.
2015. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Szentírás szerint vasárnap támadt fel, vagyis csak azt tudjuk, hogy vasárnap reggelre már üres volt a sír. Azt írják, hogy a "hét első napján" mentek az asszonyok a sírhoz, a zsidóknál meg a szombat utáni nap a hét első napja. Az tök mindegy, hogy melyik nap a Napé és melyik a Szaturnuszé, mert a zsidók ezekben nem hittek.
2015. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Igen, vasárnap a Nap napja, Jézust pedig a keresztény misztika a Nappal (az igazság napja) és a szoláris minőségekkel azonosítja. A Szaturnusz nem "negatív befolyású", hanem a gátlás, a hátráltatás, a nyugvás bolygója, ezért van szombati szabadnap.
2015. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szp72 ***** válasza:
52%

Szimbolikus jelentése van, amely a 6-napos teremtéstörténet elbeszélésében alapozódik meg.

Isten az első napon, vagyis vasárnap kezdett el teremteni, méghozzá a világossággal. Jézus Krisztus feltámadása az új teremtés kezdete, őbenne mindenki új teremtmény, ő a világ új világossága.

Továbbá jelentősége van annak is, hogy szombaton, a törvényben parancsolt nyugalom napján egész nap halott volt. Jézus megtartotta a törvényt, amely nem adhat életet.


Ezzel persze nem igazolta a hat napos elbeszélés történetiségét, mint ahogy a mennybemenetele sem igazolja, hogy Isten odafönt van. Egyszerűen beleállt az akkori gondolkodásba, s annak szimbolikus mondanivalójába.

2015. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az nem egy akármilyen "vasárnapi nap" volt, hanem a Pészah és kovásztalanok hete, YHWH ünnepe, amit Isten Mózes által rendelt el a Sínai hegyen, és ide esett egy fontos liturgia a Templomban, amit a papok végeztek, mégpedig az első kéve meglengetése YHWH előtt:



III. Móz. 23:10. Szólj Izráel fiainak és mondd meg nékik: Mikor bementek a földre, a melyet én adok néktek, és megaratjátok annak vetését: a ti aratástok zsengéjének első kévéjét vigyétek a papnak. 11. Az pedig lóbálja meg a kévét YHWH előtt, hogy kedvesen fogadtassék érettetek; (!)_a szombat után való napon lóbálja azt meg a pap._(!)"


Ennek időpontja, az első kéve meglengetése pont egybeesett azzal a bizonyos vasárnappal, pontosabban a hét első napjával, a héber naptár szerint. Krisztus a törvény teljessége, így a templomi rendtartás is rá mutatott, mégpedig arra hogy elvégezte a feladatot (az aratás legelső kalászaként), megjelent az Atya előtt:


Jn 20,17 Monda néki Jézus: Ne illess engem (pontosabban ne tarts vissza); mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.


A templomban ennek az előképe zajlott, mint templomi szertartás:


Zsid. 8:5. A kik a mennyei dolgok ábrázolatának és árnyékának szolgálnak, a mint Isten mondotta Mózesnek, mikor be akarta végezni a sátort: Meglásd, úgymond, hogy mindeneket azon minta szerint készíts, a mely a hegyen mutattatott néked.

2015. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sőt mi több, innen, ettől a naptól számolódik a pünkösd, a hetek ünnepe is, ami az erre következő 50. nap, szintén aratási ünnep, ami már egy sokkal nagyobb aratásra, a szentek feltámadására utal, rá 7 hétre:


Kor. 15.20. Ámde Krisztus feltámadott a halottak közül, zsengéjök lőn azoknak, kik elaludtak. 21. Miután ugyanis ember által van a halál, szintén ember által van a halottak feltámadása is. 22. Mert a miképen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek. 23. Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor. 24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt. 25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti. 26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

2015. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!