Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak? Állandóan azt...

Mit csináljak? Állandóan azt gondolom, hogy csak a segítségért imátkozok?

Figyelt kérdés

úgy gondolom csak azért imátkozok és olvasok bibliát, hogy segítsenek bajainkon stb.

és nem azért, mert szeretnék imátkozni

és ez a dolog elbizonytalanít


2015. ápr. 15. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:

szia

Változtass a szavaidon, és kérd hogy megérthesd és alkalmazhasd a leirtakat.

2015. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem baj, törekedj rá. ha egyszerűlenne,nem kellene rá törekedned. Jézus nem véletlenül buzdított erre. persze, hogy segítséget vársz el! kérj bátran, az nem szégyen, de kérj másnak is, és ne csak magadnak. adj többet, és te is többet kapsz. a szeretet ellen nincs törvény.
2015. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha imádkozol, már jó úton jársz. "Kérjetek és adatik". Megkérhetnéd Istent, hogy segítsen Neked a hála szavaival imádkozni. én is sokáig kértem, hogy adjon nekem hálás szívet. Ma minden imádságomat a hálaadással kezdem.
2015. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérések után jusson eszedbe, hogy ne csak könyörögjek, hanem adjak hálát, köszönd meg azokat a legapróbb örömöket az életedben, napodban amik érnek.

2015. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle.

Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved; Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is." (Mát 6,8-10)


Valahogy a keresztényeknek a nagy rimánkodások közepette csak nem sikerül észrevenni ezt az igehelyet, pedig maga Jézus Krisztus mondta...

2015. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Adj hálát az ételért,legalább csak ennyit mondj:Aki ételt s italt adott annak neve legyen áldott.

De meg is dicsérheted isten munkáját hogy csodálatos amít alkotott isten mindig meghalgatja az imákat

2015. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valójában nem kell biblia szerint imádkozni. Ez túl görcsössé tesz, és nem tudsz a megfelelő dologra koncentrálni, amit el akarsz érni. Jobb módszer, ha kényelembe helyezed magadat, lehunyod a szemedet, ellazítod minden izmodat, figyelsz a légzésdere, és semmiféle gondolattal nem foglalkozol. Amikor jönnek a gondolatok, akkor elhessented magadtól. Majd amikor már tényleg kellemesen érzed magadat, nyugodt vagy és ellazult, akkor gondolj a problémára, ami gondot okoz neked, vagy a családodnak. Járd körbe a problémát, menny a mélyére, elemezd. Majd told félre az összes problémát, és gondold azt, hogy ezek a problémák máris megoldódtak. Éld bele magadat, kívánd azt, hogy minden rendben legyen, és örülj annak, hogy ez már meg is történt. A második nap már csak a jóra gondolj, hogy minden probléma nagyon szépen megoldódott, és mindenki nagyon boldog. Ha minden nap 15 percet ezen a jó dolgokon gondolkozol, és nem a szomorú problémákon, ha ilyen meditációban töltesz el minden nap 15 percet, meg fogod látni, hogy hamarosan tényleg jóra fordul minden dolog! Próbáld ki!
2015. ápr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát, ha jól értem, az a bűntudatod oka, hogy felismerted, hogy csak érdekből vagy istenhívő, nem pedig őszintén, feltétel nélküli meggyőződésből? Nos, az a jó hírem van, hogy megnyugodhatsz, valószínűleg a vallásos emberek több mint 90%-a ilyen :) Ez egy emberi gyarlóság. Ha valami sikerül, áldják az istent, ha valaki meghal, akkor nem hisznek benne, szidják. Szerintem nagyon kevés ember van, aki feltétel nélkül hisz benne és az ő jóságában. Sőt, tovább megyek: az emberek nagyrésze csak azért hisz benne, mert fél a halál utáni élettől és a halandóságtól. Ha tudományosan bizonyítani lehetne, hogy a halál után semmi nincs, vagy feltámadsz egy bizonyos állatként, akkor szerintem senki nem foglalkozna többet istennel.


De jó, hogy ezeket magadban felismerted. Gondolkozz tovább ezen, vidd tovább ezeket a gondolatokat, és a végén eljuthatsz egy személyes meggyőződéshez, ami őszinte lesz.

2015. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne bizonytalanítson el ! A mai világban már az is hatalmas dolog, ha valaki egyáltalán imádkozik. Az, hogy Te csak földi dolgokat kérsz Istentől, az sem baj, mert a lelki életünk (ha ápoljuk), akkor fejlődik. Kb 10 évvel ezelőtt az én imáim is annyiból álltak, hogy földi dolgokat kértem, semmi mást, se hálaadás, se bűnbánat, se semmi. De később rájöttem, hogy Isten nem egy télapó vagy egy kívánságautomata, akit csak akkor "veszünk elő" ha valami földi dologra szükségünk van, de erre Te is rá fogsz jönni saját magadtól, ahogy egyre jártasabb leszel a hit dolgaiban. Szerintem a legfontosabb az, hogy Istent szeressük, illetve az Ő akaratát próbáljuk keresni, hogy eljussunk végső célunkig, az üdvösségig. S ha mi mindenben Istent keressük, akkor Ő megadja nekünk azokata földi dolgokat, amire szükségünk van.


Mindent összegezve: Lehet, sőt kell is földi javakért imádkozni, de az első helyen az legyen, hogy Isten akarata szerint éljünk. S ha kérünk valamit, mindig tegyük hozzá: De ne úgy legyen amint én akarom, hanem úgy, amint Te.

2015. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!