Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehovák semmilyen ünnepet...

A Jehovák semmilyen ünnepet nem tartanak, semmilyen alkalomról nem emlékeznek meg?

Figyelt kérdés

Az igaz,hogy mindennap egyformán kell a másikat szeretni,de ha mindennap ugyan olyan az unalmas egy idő után.Ha nincs alkalom akkor van valami amire vár és aminek örülhet.

Pl:Általában az emberek már hónapokkal előtte készülnek a karácsonyra,a gyerekek nagyon várják a születésnapjukat.A Jehováknak van hasonló valami?



2015. ápr. 29. 19:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Unalmas, hogy állandóan azzal foglalkoznak, hogy élnek a Jehova tanúi. Valami csodabogaraknak képzelik el őket. Ők is olyan emberek, mint a többi, csak másképp látják a dolgokat. A vallásos zsidók és van pár más felekezet, amely egyáltalán nem ünnepli a Karácsonyt. Nem kell ajándékokért rohangálniuk. Nem kell olyan emberekkel találkozniuk, akikkel nem szívesen vannak együtt. Sötétben, téli hidegben nem kell utazgatniuk. Addig is otthon pihenhetnek, vagy imádkozhatnak. A gyerekek is bármikor kaphatnak ajándékot. Nem kell születésnapnak, ünnepnek lenni. Le tudnak arról mondani, hogy nem vesznek részt pl. egy óvodai, vagy iskolai ünnepségen. Ők ezt választották. Nekik ez a puritán életvitel felel meg. A régi szegény emberek sem ünnepeltek születésnapot. Csak a jeles névnapokat tartották meg. Voltak olyanok, akik a börtönévek alatt találkoztak tanúkkal. Megtetszett nekik az egyszerű élet, a család szeretet. Otthon rendezett, jó körülmények várták őket. Van aki ezért megtért. Soknak furcsa, hogy ők házasságon belül élhetnek csak szexuális életet. Előtte még udvarlás sem létezik. Ezeknek az embereknek a családi élete biztos alapokon nyugszik, tartósabb. Az sem igaz, hogy zaklatják az embereket. Finoman el lehet őket utasítani, értenek a szép szóból. Van aki behívja és nem restelli megalázni, megszégyeníteni őket.
2015. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
41%

Vidiripi


"Unalmas, hogy állandóan azzal foglalkoznak, hogy élnek a Jehova tanúi."


Ne izgulj más felekezetek híveivel is így van ez hogy azt nézik hogyan élnek. Szóval ne érezd magad olyan egyedül nem csak a tanúk életével foglalkoznak.

Sőt mondok jobbat még csak vallásosnak sem kell lenned hogy foglalkozzanak az életeddel.

Költözz olyan helyre ahol nem élnek emberek és akkor talán megszűnik ez a gondod!


"Előtte még udvarlás sem létezik."


Hát ez érdekes mert én nem is egy Jehova tanúja lánynál láttam azt hogy hol egy fiúval volt hol egyedül. Aztán megint a fiúval volt. Aztán kb. egy év után össze is házasodtak.

De olyanról is tudok hogy a srác udvarolt a lánynak néhány hónapig aztán meg megszakította vele a kapcsolatot. Hogy mi okból azt nem tudom de ott nem lett házasság.


"Ezeknek az embereknek a családi élete biztos alapokon nyugszik, tartósabb."


Ugyan úgy ahogyan a többi hívő embernél aki komolyan veszi a hitét. Náluk is pontosan így van hogy biztos alapokon nyugszik a családi életük s a férj is és a feleség is hívő emberek de közük nincs a tanúkhoz! Egyáltalán nem csak a tanúknál van ez így. Mint ahogyan az sem hogy a tanúknál is előfordul válás meg más felekezeteknél is. Ebben sincs semmi kivétel.

S egyáltalán nem különbek a tanúk ezen a téren sem jó néhány felekezet híveinél.


"Az sem igaz, hogy zaklatják az embereket. Finoman el lehet őket utasítani, értenek a szép szóból. Van aki behívja és nem restelli megalázni, megszégyeníteni őket."


Akkor bizonyára az összes ilyen történet hazugság és egy hajszálnyi valóság alapja sincsen.

Tudod a munkatársamnak különösebben nem volt baja a tanúkkal. De amikor az édesanyját gyászolta és épp akkor mentek hozzá a tanúk. Hiába mondta nekik hogy hagyják békén a saját elmondása szerint egy tanú hölgy csak nem tágított. Na elszakadt nála a cérna és elkezdett vele üvölteni. Akkor végre békén hagyták. Persze meglehet hogy hazudott. Csak azt nem tudom miért találna ki ilyesmit. Mert az anyukája tényleg meghalt. S több mint 10 éve ismerem.

Az eset óta nagyon nem szívleli a tanúkat!

De igen is vannak olyan esetek hogy Jehova tanúi zaklatják az embereket. Nem ez az általános de akkor is vannak esetek. Ezt lehet tagadni lehet azt mondani hogy hazugság de akkor is vannak ilyen esetek. S mondhatsz bármit ez nem fog változni voltak/vannak és lesznek is ilyen zaklatásos esetek.

2015. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
49%

Vidiripi


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Nos mi a véleményed? Ez is csak kamu?

2015. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Idejük sem lenne ünnepelni. Kétnaponta vegzálják az embert a saját otthonában. Ritka erőszakos egy bagázs. Egyszer belevágom valamelyiket a kerti kútba.
2015. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Attól meg sikítófrászt kapok, hogy ezek tanúnak nevezik magukat. Minek voltak ezek tanúi?
2015. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Ésaiás 43,10 Ti vagytok az én tanúim – mondja az Úr –, és az én szolgám, akit kiválasztottam, hogy megtudjátok, és higgyetek nekem, s megértsétek, hogy én vagyok az: előttem nem formáltatott isten, és utánam sem lesz.
2015. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Ritka erőszakos egy bagázs. Egyszer belevágom valamelyiket a kerti kútba."

Az igen, ezek szerint véletlenül sem te vagy az erőszakos! Öngől level 999:D

2015. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Utolsó, egyrészt még semmi ilyet nem tettem, tehát ez mellément. Másrészt ha ezek a szrháziak nem szoknak le arról, hogy a magánszférámba pofátlankodnak kétnaponta és képtelenség őket szép szóval lerázni, akkor igen, előbb-utóbb megérik, hogy a kút alján kötnek ki. Aki pofátlanul erőszakos, ne zokogjon rajta, ha egyszer ráb..szik.
2015. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Két naponta kizárt, hogy meglátogassanak. Munka, család, tanulás miatt nem is igen lenne arra idő, meg amúgy is max heti 1x szoktunk meglátogatni azt, aki szeret beszélgetni a Bibliáról, Istenről. Másrészről kérlek kúltúrált szavakat használj, mert az oldal szabályzata is tiltja, meg amúgy sem illendő, ettől nem leszel keményebb. Ha nem érdekel, akkor meg mond meg, hogy írják fel, hogy téged sem Isten, sem a Biblia nem érdekel, aztán meg van oldva, nem egy anonim oldalon kell fenyegetőzni.
2015. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Gyászolókhoz szoktak oda menni. Temetőben is találkoztam már velük. Velem rendesen viselkednek, még nem tapasztaltam volna, hogy erőszakosak. Nincs rossz véleményem róluk.
2015. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!