Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor Mózes a választott...

Mikor Mózes a választott népet Kánaán földjére vezeti, Isten minden hibáikért el akarja őket pusztítani, Mózes pedig folyton "lebeszélte", mivel mégiscsak az Ő választott népe. Miért volt ilyen kegyetlen Isten?

Figyelt kérdés
Tényleg elpusztította volna őket, ha nincs Mózes?
2010. febr. 22. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem pusztította volna el, mert isten, továbbá télapó nincsen.
2010. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, azt már sose tudjuk meg...
2010. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Nekünk nem kéne az Ószövetséggel foglalkoznunk,mert az egy,az európaitól idegen szemléletet közvetít. Nem értem,hogy miért nem beszélünk inkább a görög,germán vagy a magyar mitológiáról a héber helyett...

Ez az isten a zsidók istene csak,nem a miénk.

2010. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hol olvasod, hogy az egész népet el akarná pusztítani?
2010. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem ez az egyetlen eset.


Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, a melyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész. (1 Móz 6:17)

2010. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

nos az özönvíz idején Mózes még tervbe se volt véve...

max. Istennél

te pedig több alkalomról írsz

2010. febr. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
22%
Nos özönvízből egy is elég borzasztó, főleg,hogy egy szerető Isten okozta.Függetlenül az időponttól.Van még mit tanulnia Lucinak,ha ezt túl szeretné szárnyalni.
2010. febr. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem a teljes népet, hanem a "lázadó nemzedéket" pusztította el, 40 évig vándoroltak a pusztában, ez alatt az idő alatt meghaltak az Isten ellen lázadók. nyílván te is megválogatnád, kit engedsz be az újjépítésű lakásodba. terroristákat talán te sem szívesen látnál a házadban. vajon Isten tetteit megítélhetjük mi, a teremtésműve?
2010. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Persze, hogy megítélhetjük és meg is ítéljük.Mármint azok, akiknek az erkölcsi normáival nem fér össze egy olyan Isten, aki válogatás nélkül terhes anyákat és gyermekeket is elpusztít a bűnösökkel együtt.
2010. febr. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tökéletesen egyetértek, az ilyen isten pusztuljon. ámde mielőtt ítélünk, nemde mindkét oldalt ajánlatos megvizsgálni, ugye? mint egy tárgyaláson: van ügyész, van védő, és vannak tanúk is. sajnos jelenleg majd 7 milliárd ember elhiszi a sátán ügyvédjének, hogy a Teremtő cselekszi mindezt. én nem vagyok ügyvéd, csak tanú. de én tanúsíthatom neked, hogy e világ istene sátán, ő, aki az egész lakott földet félrevezeti, ő, aki bemocskolja Isten nevét hazugsággal és álnoksággal, ő a felelős mindazért, amivel Istent vádolják. nem sokáig, ezt ő is tudja.
2010. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!