Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Torrentezés hívő szemszögből?

Torrentezés hívő szemszögből?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy erről mit gondolnak a hívő emberek. Hívők alatt nemcsak a keresztényeket értem.

2015. máj. 4. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdés volt pár hónapja, válaszoltak is rá jónéhányan:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2015. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

(katolikus keresztény):

Az egyéni lelkiismeret szempontjából lehet bűn is meg nem is, attól függően, hogy mit érzel lopásnak és mit nem. Ez nyilván függ az egyéni neveltetéstől, szociális helyzettől és minden egyébtől.


Viszont a Bibliában benne van a sokszor idézett "meg kell adni a császárnak, ami a császáré" mondat, és Szent Pál is rengetegszer emlegeti az állapotbeli kötelességek fontosságát. Ezt mi, keresztények úgy szoktuk érteni, hogy keresztényként kötelességünk nemcsak jó hívőnek, hanem jó állampolgárnak is lenni, tehát a világi törvények megszegése is bűnnek számít (nyilvánvalóan csak addig, amíg nem ütköznek vallási törvényekbe). Ezért a torrentezést - függetlenül attól, hogy az egyéni lelkiismereted mit gondol róla - bűnnek tartom. Persze nem súlyos bűnnek, mivel nem isteni törvényt szegsz meg vele, és nagy kárt sem okoz... valahol a túlzott csokoládéfogyasztással és a reggeli lustálkodással tenném egy szintre. Szóval nem kell rögtön gyónni rohanni, ha letöltesz egy filmet, de keresztényként szerintem az embernek kerülnie kell a torrentezést.

2015. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ortodox keresztényként csatlakozom az előttem szólóhoz. A csokis hasonlat is nagyon találó :)
2015. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
a torrentezés bűncselekmény!
2015. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

A torrentezés nem bűncselekmény.

Az lenne a természetes,_ha már ihletet kap valaki egy mű megalkotására,ha azt megosztaná a közösséggel.Nem pediglen kapzsi módon pénzért mérné.

2015. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"a világi törvények megszegése is bűnnek számít (nyilvánvalóan csak addig, amíg nem ütköznek vallási törvényekbe). Ezért a torrentezést - függetlenül attól, hogy az egyéni lelkiismereted mit gondol róla - bűnnek tartom" - a torrentezés nem szegi meg a világi törvényeket. Egyébként Jézust is azért ítélték halálra és végezték ki, mert nem tartott be világi törvényeket.


#4: Tényleg? BTK paragrafus?


Amúgy, ha nem vetted észre, az egész letöltősdi körüli műbalhé régen elült már a médiában. A tartalomgyártók és forgalmazók (főleg az utóbbiak patáliáztak, akik csak nyerészkednek mások művészi teljesítményein) mostanra beletörődtek a helyzetbe, és felfogták, hogy a világ változása ellen nem küzdeni kell, hanem megkeresni az új lehetőségeket. A YouTube-on már csak a retardok tiltatják le a saját termékeiket, akinek életképes a piaci stratégiája, az saját maga osztja meg a tartalmait, promotálva ott is önmagát.

2015. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Én már több TB-ot töltöttem le, így biztos utam van a pokolba....
2015. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet legálisan is torrentezni, attól függ, mit tölt le az ember...

Gondolom, nem erről az esetről volt szó, de gondoltam, megjegyzem, hátha valakinek új ez...

2015. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mulder614 ***** válasza:

ha annyira nagy gond lenne törvényileg, nem létezne torrent. és házról házra járva bírságolnák a torrentezőket.


én keresztényként semmilyen kivetnivalót nem látok benne.

2015. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5:

A torrentezés maga tényleg nem bűncselekmény, hiszen nem a protokoll használata a bűncselekmény. Ami a tartalmakat illeti, országonként változó, de van ami bűncselekmény.


Ugyanakkor ha ezt az elvet vallod, hogy mindenkinek meg kellene ingyen osztania a művét, beleértve a szoftvereket, filmeket is, amelyek elkészítése azért nem kevés pénzbe kerül, akkor gondolom így vagy a szabadalmakkal is. Tehát ha egy cég kifejleszt sok pénzből egy új technológiát, az ingyen tegye közzé, hogy bárki más is gyárthatja. Ok, de akkor mi motiválná a cégeket K+F-re?


Másrészt ha én mondjuk programozóként ingyen dolgoznék, akkor jogos lenne az elvárásom, hogy a kenyeret is ingyen kapjam. Vagy mégsem?

2015. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!