Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova tűnt az a rengeteg víz...

Hova tűnt az a rengeteg víz ami az özönvízkor keletkezett?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 11:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

"Ezt meggyőződésem szerint úgy kell értelmezni, hogy ez a szél a két sarok felé vitte a vízpárát, ami csapadék formájában csapódott ki, és halmozódott ott fel, ezért keletkezett a jég zöme édesvízből."


Ez a te meggyőződésed. Az enyém (és általában minden épelméjű emberé, aki csak alapszinten is konyít a földi éghajlatokhoz, időjáráshoz) szerint pedig amit leírtál, az hülyeség. 1:1, na mit szólsz?


"Amikor Isten a szelet támasztotta, ezzel párhuzamosan elzárta a mélység kútjait, azaz leredukálta azt a hatalmas nyomást, ami a vizet korábban a felszín fölé nyomta, illetve nem engedte utána visszafolyni. Ennek következtében pedig elkezdett a víz visszafolyni a korábbi helyére - a felszín alá."


Majd bolond lenne az a könnyű víz olyan helyet választani magának "korábbi helyként", amelyik sokkal nehezebb önmagánál...


"A felszín alatt most is igen jelentős vízkészletek vannak. Tehát a víz másik része visszahúzódott a felszín alá."


Tanulj földrajzot (azon belül vízrajzot) is a sok bibliaolvasgatás mellett (de inkább helyett), és akkor nem írsz majd ekkora butaságokat.


"A felszín alatt talált fosszíliák, szénrétegek és a kőolajkészlet arról tanúskodnak, hogy a Földön egy globális kiterjedésű vízi katasztrófa történt, ami azt okozta, hogy a Földön egyszerre pusztultak el szárazföldi és víziállatok tömegei, amelyeket betemetett az iszap, nyomás alá kerültek, és ahol jelen volt a víz, ott kőolaj, ahol nem, ott szén lett belőlük, a nyomás és a hőmérséklet következtében."


Kár, hogy a kőolaj és a kőszén ilyen mennyiségű felhalmozódásához a rengeteg tetemből (mint amekkora kőolaj- és kőszénkészletei vannak a bolygónknak), kevés az a hat nap, amit a Biblia említ a teremtést illetően...

2015. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

#1: "Ha kisímítanánk a hegyeket, a tenger mélységeit kb 2700-3000 m magasan állna a Földön a víz."


Nagyon jó. És ez az adat hogy jön a kérdéshez? Netán Isten az Özönvíz alatt kisimította volna a hegyeket és a tenger mélységeit, hogy 2700-3000 méter magason állhasson rajtuk a víz? Utána meg biztos gyorsan kinyomta a földkéregből a hegyeket, hogy az a sok víz legyen hová eltűnjön, ugye?


Gondolkodj már, mielőtt leírsz valami abszolúte nem a témához kapcsolódó dolgot, adatot...

2015. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%
Azt szólom, hogy sokkal nagyobb az arcod annál, mint amit az általad felmutatott tartalom indokol. De csak folytasd tovább nyugodtan, engem az sem érdekel, ha a fejedre állsz. Azt azonban megjegyzem, hogy csúnyán eltévesztetted a topikot: ez a vallási topik, nem pedig a valláskritikai.
2015. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az Antarktisz jegének elolvadása kevés lenne egy egész Földet beborító özönvízhez.


[link]

2015. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem, ha a felszín alól is fölnyomná a vizeket, egy hatalmas nyomás, például vulkanikus eredetű.
2015. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%

"Hova tűnt az a rengeteg víz ami az özönvízkor keletkezett?"


Szerintem elég, ha ránézel egy Földgömbre, meg fogod találni rajta könnyen.

2015. máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%

#15: Az a hatalmas nyomás folyamatosan jelen van, mégse jön fel az a fránya víz a föld mélyéből egyszerre mind :D

Ráadásul el tudod te képzelni, mennyi működő vulkánnak és milyen sűrűn kellene lenniük ahhoz a bolygón, hogy az összes talaj alatti vizet felnyomja a felszínre?


Ezért írtam, hogy olvasgass kis földrajzot és vízrajzot is, mielőtt ilyen orbitális marhaságokat írsz le.

2015. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ennyire tulbonyolitani. Ahogy mondtam nem az egész világot öntötte el a viz. Noé hajója az Ararát hegyen kötött ki, vagy legalább is azon a környéken, tehát önönviz is csak arra volt.
2015. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Asperrimus teológiai kérdésekben általában jó válaszokat szokott adni abban jártas.

Viszont földrajzi, geológiai, hidrológiai, glaciológiai kérdésekben nem.

Alázatosan szólva én is a további tanulást tudnám ajánlani.

Vagy hogy mindenki maradjon a saját szakterületénél.

2015. máj. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Rendben, mindenki maradjon a saját területén. Mint mondtam, ez a vallási rovat, ahol otthon érzem magam, és a tévedéshez sincs kevesebb jogom, mint bárki másnak a túloldalon. Ígérem, hogy nem fogom sem az ateista, sem a tudományos rovatot látogatni. Szerintem ez így korrekt. Itt azonban a saját térfelemen vagyok, és jogos, ha kardot rántok. Ha tájékozódni szeretnék, akkor jól megnézem, hogy kinek adok hitelt: biztos, hogy nem egy internetes szobatudósnak, aki a mások által publikált tudományosnak aposztrofált agyszüleményeket nem tudja megkülönböztetni a tényektől, és el van szállva önmagától. A tények azok, amiket ténylegesen kibányásztak a föld alól, amiről meg lehet győződni, ami látható, hallható, mérhető és reprodukálható. Én vitatom azoknak a tudományoknak a globális kompetenciáját, amire hivatkozol.


A legmélyebb eddigi fúrás ismereteim szerint kétszázkilencven méterrel haladja meg a tizenkét kilométert, ami három óra alatt kényelmesen legyalogolható távolság, szemben a Föld mintegy hatezer kilométeres sugarával. Ez a mélység a Föld sugarának, a 0,002 ezredrésze, kerekítve. Ez meglátásom szerint ugyanolyan kis mérték, mintha egy nyolc centi átmérőjű grapefruit felszínén fúrnának egy nyolc mikron mélységű, csak angströmökben meghatározható átmérőjű furatot, azután pedig az ugyanilyen felszíni furatok átlaga alapján következtetnének a grapefruit tartalmára. A grapefruittal ellentétben azonban a Földet még senki sem vágta ketté, illetve a fenti mélységnél lejjebb senki sem hatolt, hogy meggyőződhetett volna a földkéreg alatt található tényleges tartalomról, mivel a 180°C-os hőmérsékletet még károsodás nélkül elviselte a fúrófej, de magasabb hőmérsékleten tönkrement volna. A kiömlő láván pedig nem található típustábla, amiről meg lehetne tudni az eredeti helyét.


Azaz a földkéreg alatti tartalom nem ismert ténylegesen, ahogy a vastagságára sincsenek csak következtetések, ami ugyebár nem tény. Az a víz pedig, amiről én beszéltem a földkéreg alatt van, mélyebben annál, mint ahova bárki is lefúrt volna eddig. A Biblia ezt állítja, nekem pedig nincs okom ezt megkérdőjelezni, mert ezzel szemben senki sem tudott hiteles cáfolatot bemutatni. Hiteltelent igen, de ez ugyanolyan abszurdum, mint azok a horribilis korok, amit a hasra ütéses kálium-argon vagy az Urán 235-ös izotóp kontra Plumbum módszerrel határoztak meg, amikor visszamenőleg akarják megbecsülni, egy kőzet kezdeti összetételét, és kizárják a további környezeti behatásokat, utána pedig elvárják, hogy mindenki tudósoknak nevezze őket. Szerintem nem tudósok, hanem jól képzet manipulátorok, akik a tudományos tekintélyüket arra használják, hogy a számukra előnyös, vagy szimpatikus ideákat támasszák alá, akár a tények egyoldalú bemutatásával, mások elhallgatásával, elméletek halmozásával. Csakhogy egy elméletet nem lehet egy másik elmélettel alátámasztani, különben nem természettudományról beszélünk, hanem hittudományról, és ezzel vissza is kanyarodtunk a korábbi megállapításomhoz, miszerint az ateizmus és az evolucionizmus valójában vallás, csak nem természetfeletti intelligenciát feltételez, hanem az anyag intelligenciáját, amivel képes önmagát szervezni.

2015. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!