Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az özönvíz előtt soha nem...

Az özönvíz előtt soha nem esett eső? Úgy értem Noé idejében nem esett eső csak özönvízkor és utána?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen, így volt. Rengeteget dolgoztak az erdők öntözésén. Meg a tengerből lepárolt vizet vissza kellett hordani vödörrel a folyók forrásáig. Volt meló rendesen.
2014. aug. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 megfelelő ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem esett?
2014. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Még semmiféle mezei növény sem vala a földön, s még semmiféle mezei fű sem hajtott ki, mert az Úr Isten még nem bocsátott vala esőt a földre; és ember sem vala, ki a földet mívelje; Azonban pára szállott vala fel a földről, és megnedvesíté a föld egész színét." 1 Móz 2:5-6


Ez azt mondja, hogy az Úr Isten MÉG nem bocsátott esőt a földre, ezért nem hajtottak ki a növények. De ezután fölszállt a pára, és megnedvesítette a földet. Magyarul, fölszállt a pára, és csapadék formájában lehullott, megnedvesítve a földet - mindez az özönvíz előtt is.

2014. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Még semmiféle mezei növény sem vala a földön, s még semmiféle mezei fű sem hajtott ki, mert az Úr Isten még nem bocsátott vala esőt a földre; és ember sem vala, ki a földet mívelje; Azonban pára szállott vala fel a földről, és megnedvesíté a föld egész színét."

Ezt csak én nem értem, ha nincs víz a Földön, akkor hogyan és honnan szállt fel a pára?


Valamint azt sem értem, hogy a földfelszínt beborító több mint 4 km vastag (ugyanis az elvileg megtalált bárka az Ararát hegyen 4300 méter magasan volt) vízréteg honnan jött és hová lett.

2014. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ezt csak én nem értem, ha nincs víz a Földön, akkor hogyan és honnan szállt fel a pára?"


Olvasd el az a teremtés történetét!


"Valamint azt sem értem, hogy a földfelszínt beborító több mint 4 km vastag (ugyanis az elvileg megtalált bárka az Ararát hegyen 4300 méter magasan volt) vízréteg honnan jött és hová lett."


Itt van a Földön a víz. A teljes földfelszín átlagos tengerszint feletti magassága ugyanis -2700 méter!


Nézd meg ezt, ez sok kérdésre választ ad:


https://www.youtube.com/watch?v=hpEva_qVR4Q&t=0h18m46s

2014. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 csabika1971 ***** válasza:

5-ös a válaszod kissé naiv. Mert ha özönvíz volt, azt jelenti az az egész földet érintette, és egy talpalatnyi föld sem volt szárazon.

Na, ha most minden jég elolvad a sarkokról. Akkor sem kerül minden víz alá. Igaz sok part vidék víz alá kerülne, de nem minden. És az a rejtett víz tartalék a földön, ami elolvadás után emelheti tengerek, óceánok, stb. szintjét.

Az özönvíz esetében pedig egy akkora bárka melyben a föld állatainak minden példányából elfér egy, plusz nekik az útra élelem. Egy akkora hajó kell ami nem semmi, az alá pedig tényleg kell rendesen víz amin úszhat. Az az, ha özönvíz tényleg megtörtént, akkor igenis tetemes azt okozó víz mennyiség eltűnt.

De sok minden máson is lehetne vitatkozni a teremtésben és akár a biblia tartalmában is. Mert tudományos szempontból sokszor magyarázhatatlanok a történések.

(PL: már csak a föld életkora sem stimmel az ott megadottal!)

Persze sok mindent lehet magyarázni a vallással meg a hittel. Csak az ő indokaik a történésekre, soha nem fog meggyőzni egy az inkább a tudományban hívő embert.

Az a lényeg tartsuk tiszteletben egymás álláspontját. Ezért ha valakit megbántottam volna soraimmal elnézést kérek. Mert nem lehet rossz bármilyen istenben hinni, mert mindig mindenben vigaszt adhat.

Míg nekem gyaur hitetlennek, csak tudomány marad.

2014. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Jászay András ***** válasza:
Csabika! Most gyaur vagy, vagy hitetlen? A törökök ugyanis a keresztényeket hívják gyaurnak...
2014. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyaur az a nem muszlim vallású. Lehet akár hitetlen is.
2014. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MrPifta ***** válasza:
a Bibliának több mint a fele mese, az özönvíz is. Nem állítom, hogy teljesen hülyeség az egész könyv, de sok dolog volt, amit az akkori ember nem értett, ezért kiszinezte a történeteket
2014. aug. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!