Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova tűnt az a rengeteg víz...

Hova tűnt az a rengeteg víz ami az özönvízkor keletkezett?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 11:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Értem a hogy mire akarsz kilyukadni kedves Asperrimus, viszont írásoddal csak megerősítetted az utolsó két mondatom amit leírtam az előző válaszomnál.

Teológiailag nekem is lehetnének bizonyos következtetéseim Istenről, a Bibliáról stb. De a te szakértelmeddel nem tudnék versenyezni.

Az ateizmus valóban egyfajta hit hiszen Isten léte/nem léte nincs egzakt módon bizonyítva. De vallásnak nem lehet mondani.

Mellesleg nem csak közvetlen mérési módszerek vannak a közvetett mérési eredmények. Például egy műhold sem közvetlenül gyűjt adatokat a Földről vagy más bolygókról.

2015. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Asperrimus ha ilyen elméletekkel jösz csak kinevetnek. Sehova nem fér el annyi viz ami ahhoz kell hogy az egész világot elöntse. Ahogy mondtam az árviz egy bizonyos területet érintett.


Ezt bizonyitja az is hogy Noé megprobálta figyelmeztetni az embereket de csak azoknak tudott szolni akik a közelben voltak. Hogyan szólt a világ másik felén élő emmberekhez? Sehogy. Lehet ott is voltak olyanok akik követték volna. Isten pedig nem pusztitaná el a jókat.


Tehát nem öntötte el viz az egéz világot, Noé csak a környéken élő embereknek szolt és az ottanni állatokat vitte a hajóba.

2015. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!