Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál tövise egy betegség volt?

Pál tövise egy betegség volt?

Figyelt kérdés
Erre én semmilyen bizonyítékot nem látok a Bibliában.
2015. máj. 7. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Jézusnak is az volt, nem?
2015. máj. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy betegség. Ha jól tudom epilepsziás volt. Aki jobban tudja, javítson ki!
2015. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

én úgy tudom, hogy a hagyomány szerint a szemével volt baja.


De erröl a Biblia konkrétan nem ír.

2015. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 munyamunya ***** válasza:
69%

Egészen biztos, hogy testi fájdalomról van itt szó, a görögben a 'sarx' szó áll a szövegben, ami egyértelműen az anyagi, hústestet jelöli az Írásokban.


Ráadásul másik levélben is említi Pál, hogy van valamilyen testi hibája:

""Tudjátok pedig, hogy testem erőtelensége miatt hirdettem néktek az evangyéliomot először. /.../ Ennekutána senki nékem bántásomra ne legyen; mert én az Úr Jézusnak bélyegeit hordozom az én testemben."" (Gal.4:13, 17)


Nincs pontos információ arra nézve, hogy ez mi is volt, spekuláció rengeteg van, de ennek az igazság tanítása szempontjából nem látom a jelentőségét.

2015. máj. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
gondolkozzatok el ezen, ez benne van a bibliában. a leveleit pál diktálta. egyszer külön megemlíti, hogy nézzétek, mekkora betűkkel írok nektek a saját kezemmel. valószínű, hogy nem látott jól. emlékeztek, vakító fényt látott a damaszkuszi úton.
2015. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Elképzelhető, hogy Pálnak valamilyen krónikus szembetegsége volt.
2015. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyik levelben olvasható ,hogy hitelességét saját aláírásával igazolja (korábban említi ugyan ebben a levélben hogy mások is írtak levelet az ő nevére hivatkozva), és írja, hogy nagy betűkkel ír, lehet hogy ez a látása miatt volt? (nagy betűvel ír, mert a picit nem látja jól)
2015. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Biblia szövegéből nem derül ki. Az, hogy Pál húsába tövis akadt, nem feltétlenül betegség, ugyanis ő maga nevezi a Sátán angyalának, azaz küldöttének. A betegség általános oka a test halandóságában van, amit sok esetben démonok is feltupíroznak. Mindkettőtől meg lehet szabadulni hit által, így az, hogy "elég neked az én kegyelmem" egészen mást jelent, minthogy elégedj meg azzal, hogy megkegyelmeztem neked, és ne akarj extra dolgokat. Sem a gyógyulás, sem pedig a démonoktól való szabadulás nem a "deluxe" kategória, hanem az evangélium küszöbét átlépve átvehető hit által.


Kenneth Hagin visszautal az Izraelnek adott intelmekre, ahol elmondja nekik Isten, hogy amennyiben nem irtják ki a kánaáni nemzeteket maradéktalanul, akkor "akiket meghagytok közülök, szálkákká lesznek a ti szemeitekben, és tövisekké a ti oldalaitokban, és ellenségeitek lesznek néktek a földön, amelyen lakoztok". (4Móz 33,55) Itt emberek voltak tövisek Izrael oldalában. Pál apostolt rendszeresen megverték, üldözték, ami nagyon is húsba vágó volt a számára, de ettől nem tudott megszabadulni, mert ez nem benne volt, hanem rajta kívül, de rendszeresen testi sérüléseket okozott neki. Ezeket a kalamajkákat a szöveg szerint egy gonosz angyal okozta, aki követte Pál apostolt, és mindig az aktuálisan elérhető embereket használta fel ellene.


A többi legenda, amiért én egy lyukas bádogbilit sem adnék, nemhogy messzemenő végkövetkeztetéseket vonjak le belőlük, és ráalapozzam a jövőmet.

2015. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

munyamunya!


Azt írod, hogy testi fájdalomról van szó, mert a görögben a "sarx" szó szerepel. Ebből tényleg csak spekuláció azt mondani, hogy ez betegség volt. Mert mi a helyzet a sátán angyalával? Vagy ezek szerint ez démonikus eredetű betegség volt? Akik Pál tövisét betegségnek tartják, érdekes módon nem szoktak ilyet tanítani.


A test erőtlensége mióta jelent betegséget a Bibliában? Kicsit abszurd dolog behelyettesíteni ezt az általad idézett mondatba: "Tudjátok pedig, hogy a [betegségem miatt] hirdettem néktek az evangyéliomot először." Keress csak rá az Újszövetségben az "erőtlen" szóra, hogy mi mindent jelent...


Az Úr Jézus bélyegét (ráadásul többes számban: bélyegeit) a tövissel azonosítani úgyszintén kicsit abszurd. Vagy a sátán angyala lenne az Úr Jézus (egyik) bélyege?


És ne mondd azt, hogy nincs jelentősége ennek a kérdésnek az "igazság tanításának szempontjából". A minap olvastam itt egy válaszolót, hogy Pál tövisére hivatkozva azt tanította itt egy gyógyíthatatlan beteg embernek, hogy nem gyógyulhat meg a betegségéből!

2015. máj. 8. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!