Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Párommal nem vagyunk házasok,...

Párommal nem vagyunk házasok, és csak én vagyok megkeresztelve. Lányunkat így is megkeresztelik?

Figyelt kérdés

Párom nincs megkeresztelkedve, de szeretnénk a lányunkat megkeresztelni.

keresztapukája párom öccse lenne aki szintén nincs megkeresztelkedve.

keresztanyukája a barátnöm lenne és mivel már hosszú ideje párkapcsolatban él megkértem a párját is (mindketten meg vannak keresztelve), hogy elvállalnák így a keresztszülőséget, hogy két keresztapja és egy keresztanyja lenne a lányunknak.


Páromnak és az öccsének is meg kell keresztelkedni?

Vagy van erre valamilyen más megoldás?


Köszönöm szépen a válaszokat


2015. máj. 8. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Majd a parókián tájékoztatnak a költségekről. Mindent lehet, csak pénzbe kerül.
2015. máj. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A keresztszülőknek kell, hogy megkereszteltek legyenek,és gyakorolják a hitüket is, hisz ígéretet tesznek majd, hogy a kicsi lelki fejlődését, hitéletének haladását támogatják. A párodnak nem kell, az öccse meg a fentiek szerint nem lehet. De elég egy keresztszülő.
2015. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad a felekezetet, pedig az fontos szempont.


A szülők részéről a keresztség és a házasság hiánya valószínűleg nem lesz probléma, bár a keresztelési felkészítőn biztosan felteszik majd nektek is a kérdést, hogy tulajdonképpen miért is nem házasodtok össze, és ha a párod meg akarja kereszteltetni a gyerekét, akkor magát vajon miért nem. De kötelezővé egyiket sem fogják tenni, az pedig nektek is jó, ha átgondoljátok és megfogalmaztok egy választ ezekre a kérdésekre.


Keresztszülőből viszont nem lehet három, és az is elég problémásnak tűnik, hogy az egyikük nincs megkeresztelve. Úgyhogy szerintem maradjatok a keresztény párnál keresztszülőnek.

2015. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de nincs is jelentősége. Az a vízkeresztség, amit nem előzött meg tényleges Jézus Krisztus általi megtérés, annyi hasznot sem hoz, mint egy szilveszteri jókívánság, pedig annak sincs túl sok pozitív hozadéka. Megtért emberek között pedig értelmezhetetlen egy olyan pár, akik nem házasok, így a gyermeknek sincs több reménye, minthogy egyszer majd, amikor majd képes lesz felérni ésszel, konkrét önkéntes döntést hoz Jézus Krisztus mellett, megtér és megkeresztelkedik. Annak valódi pozitív következménye lesz, a többi csak színjáték.
2015. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A keresztlányomnak 14 éves korában támadt kedve a kikeresztelkedésre egy hittantanárnő hatására. A szülei nem voltak házasok. Engem kért meg, hogy legyek a keresztanyja, és engem a kutya sem kérdezett a világnézetemről.

Szerencsére :)

2015. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából bárkit meg lehet keresztelni, aki még nem volt és megvan benne a vágy, hogy az Egyház tagja legyen (nyilván a gyermekben még nincs meg, helyette a szülei teszik le a hitvallást).

Viszont:

-mivel a szülőnek épp azért, mert a gyerek még nem tud vallani a hitéről, ígéretet kell tennie, hogy a gyereket kereszténynek neveli, így nem szokták engedni olyan családoknak megkereszteltetni a gyerekét, akik maguk nem élnek keresztény életet: tehát nem ismerik az Egyház tanítását, nincs szentségi házasságuk, stb.

-keresztszülő (elég 1, de maximum 2 lehet) megkeresztelt, megbérmált felnőtt ember lehet, aki szintén keresztény életet él, tehát ugyanaz vonatkozik rá, mint a szülőkre.


Tehát megkeresztelhetik a gyereket, arra hivatkozva, hogy a gyerek minderről nem tehet, és joga van keresztségben részesülni, de szerintem több helyen azt mondják majd, hogy előbb rendezni kéne a házasságot. Keresztszülőről egyébként az van az egyházi törvénykönyvben, hogy lehetőség szerint legyen, elméletileg az sem kötelező.

2015. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!