Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkeresztelik úgy a lányunkat...

Megkeresztelik úgy a lányunkat, ha apukája nincs megkeresztelve de én igen, és én szeretném vallásos nevelésben részesíteni? Férjem támogat, de keresztelkedni nem akar.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 14:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hat ha katolikus keresztelot szeretnel, annak feltetele a katolikus hazassaglevel, ami nem hiszem hogy van, ha a parod nincs megkeresztelve. Reformatusnal nincs semmi feltetel.
2013. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem volt templomi esküvőnk. Én katolikus vagyok egyébként. Barátnőm gyerekeit megkeresztelték, pedig ott sem volt templomi esküvő. Mondjuk ott apukának volt keresztelője.
2013. ápr. 8. 14:28
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem feltétele a házasság. Kérdezd meg a helyi plébánost, hogy mit kell tenned. (A keresztszülő viszont nem élhet elvileg vadházasságban, vagy nem lehet elvált.) A keresztség "jár" a bábának, őt nem érheti hátrány a szülei miatt.
2013. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Barátainknál simán összeadta a pap a keresztelőn a szülőket :)
2013. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Értem, mint írtam házasok vagyunk, de csak polgári esküvő volt. Ezek szerint a nagyobb baj, hogy a férjem nincs megkeresztelve. A keresztszülőknek nem hinném, hogy házasoknak kéne lennie, hisz nem kötelező egy párnak lenniük nem? Amúgy a húgom lenne a keresztanya, ő még egyedülálló.
2013. ápr. 8. 14:53
 6/22 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nincs semmi baj, menj el oda, ahol meg szeretnéd kereszteltetni a gyereked és beszélj az atyával. Nektek nem kell házasnak lennetek! A bátyám pap, biztos az infóm. Remélem segítettem.
2013. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az én férjem sincs megkeresztelkedve, mégis volt katolikus esküvőnk is és a fiamat is megkeresztelték!
2013. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nincs akadalya! Unokahugom katolikusnak lett keresztelve, pedig a testverem nincs megkeresztelve, nem is hazasok, meg polgarilag sem. En azt hiszem a papon is mulik, hogy mennyire konzervativ. Van aki vallalja, van aki nem.
2013. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem apukának anyukának kell megkeresztelve lenniük hanem a keresztszülőknek.
2013. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A keresztszülő vállalja, hogy a gyereket keresztény hitre tereli, neveli ezért ő csak akkor lehet ha megvan keresztelve.
2013. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!